Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam porazra a...

Hogy szoktassam porazra a felnott kutyamat? SOS!

Figyelt kérdés
Van egy 15 kg-os kutyam. Nem huz el, de ha raadom a porazt, nagyon megijed, ha huzni probalom magam utan jobbra-balra rangatja a fejet, ki akar szabadulni, ket labra all es keresztbe teszi a porazon a 2 mellso labat. 4 eves.

#kutya #póráz #szoktatás #porazra #porazra szoktatas #felnott kutya
2013. júl. 17. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Én először hámot tettem rá. Ez a sétálás megtanításában nem segít, sőt. Viszont abban segít, hogy könnyebben megszokja, hogy pórázra van kötve. Ha ezt megszokta, utána érdemes lecserélni nyakörvre, hogy könnyebben tudd tanítani arra, hogy szépen sétáljon pórázon.
2013. júl. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én retriever pórázt használtam. Olyan elven működik, mint egy fojtó nyakörv, de nem olyan brutális.
2013. júl. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Imola Ágnes ***** válasza:
Ráteszed a pórázt az udvaron, vagy házban, és rajta hagyod 5 percre, had húzza maga után...aztán leveszed ls megdícséred. Ezt gyakorlod, az 5 percet pedig minden alkalommal nyújtod,míg a kutyát abszolút nem zavarja, hogy rajta van. Fontos hogy ne hagyd ilyenkor magára a kutyát, nehogy beakadjon valahová, és megilyedjen. Ha lehet etetésnél is legyen rajta a póráz. Aztán kinyitod a kaput, megfogod a póráz végét...de soha nem húzod vele a kutyát..és kajával csalogatott...ha kilépett a kapún, sok juti nagy dícséret... kajával csalogasd hogy tegyen meg pár lépést, majd míg még jól érzi magát, vidd haza, és dícsérd meg... néhány alkalom múlva egyre nagyobb távolságot tudsz majd megtenni. Ha a gyakorlat közben megilyed a kutya, simogasd, és nyugtasd meg, de ne hagyd hogy visszaszaladjon, de ne is a pórázzal állítsd meg, hanem öleld át inkább...sokat kell gyakorolni, és fontos hogy a kutyát ne erőltesd, hanem csalogasd...
2013. júl. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
kedves hangon hívd oda magadhoz,szagoltasd meg vele a pórázt vagy nyakörvet,rakd rá.hagyd hogy rángassa és ha megnyugodott próbáld megint odahívni és megfogni majd megpróbálhattok elindulni
2013. júl. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!