Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S milyen betegsége lehet?

S. O. S milyen betegsége lehet?

Figyelt kérdés
Van egy 10 éves németjuhászu és kaukázusi keverék kutyám! Mostanában elkezte magát vakarni harapdálni(sebesre) a térde nem sokára lekopik :@ Azt hittük h bolha már minden fajta bolhaírtót kipóbáltunk:nakörv olcsó drága cseppes, spray, por stb.Már a házát is befújtuk bolha írtó sprayvel!Amikor az nem hatott fürdetni keztük, már bolhás samponnal , gyógynövényes mindennel! Hosszúszőrű szóval 2-szer átmosva jól átdörzsölve rendesen lemosva! Utána kifésülöm, a szört és nézem hátha bolha pete vagy valami de semmi! mostmár minden héten 2-szer minimum megfürdetjük! Eddig dog showos Seniori kaját kapott nem is az a "rossz" fajta kutyakaja, de átváltottunk chapi-re azt hittük attól! azóta nem adunk neki belőle csak dog show! Már eltellt több hét szóval a kutyakajától biztos nem mert vakarja és rágja magát :( Már sok sebei vannak, a térdét is rágja , camillázom ,betadinnal, mindennel! nemtudom mit csináljunk! lehet azért mert idős ?Most ne azt mondjátok h orvoshoz vigyem mert igen megteszem csak jó lenne tudni h kb. mi baja lehet!

#betegség #bolha #beteg #Mi baja lehet a kutyámnak?
2013. júl. 17. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Bűzmirigy? A térdét ha harapdálja, azt is jelezheti, hogy fájdalmas az a rész. Igazából az orvos tud majd többet mondani, ha csinál neki egy állapot felmérést.
2013. júl. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 sippara ***** válasza:
66%
Az a baja, hogy a gazdája heteken át nézi, ahogy szenved, ahelyett, hogy az első sikertelen fürdetés után orvoshoz vinné. Délután négy óra van, az állatorvosok többsége még rendel (bár gondolom, az elmúlt hetekben is rendeltek).
2013. júl. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet például atkás. De mi hiába tippelünk itt, egyébként lehet ételallergiás is, ha a Chappi beindította egyszer és a Dog Chowban (legalább írd helyesen) megvan ugyanaz az anyag, amire allergiás lett, akkor nyugodtan vakarózhat tovább. Pluszban a mindenfajta bolhairtós kezelés és a gyakori fürdetés mindenféle szerekkel még jól rátehetett a gondra.

Igen, vidd állatorvoshoz, az azért van, hogy megmondja, mi a baja, nem a neten ismeretleneknek vagy neked kell diagnosztizálnod.

2013. júl. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Már hetekkel ezelőtt el kellett volna vinni orvoshoz, vagy az orvost kihívni. A baj az lehet hogy ti hetekig néztétek/nézitek hogy szenved a kutya...

Itt így senki nem fog konkrét diagnózist felállítani, maximum találgatni... De találgatásokra meg nem alapozunk, nemde?

Vidd orvoshoz!

2013. júl. 17. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na ettől féltem :@ Igen tudom hogy elkéne vinni orvoshoz mondtam hogy ne is ezt írjátok4 igen és nagyon sajnálom, de amikor a szülők dolgoznak és Te itthon vagy sajnos nem tudok megfogni egy akkora kutyát és hiába hívom az orvost -_- Ha fáj neki neki megy az orvoshoz és felnőtt nélkül ki sem jön az orvos! én is gondoltam atkára ezért akarom elvinni! amúgy nem hetekig mert nezt nem rég kezdte de minde vakarózással nem vihetem orvoshoz(anyagi dolgok is vannak)most hogy már ílíen sebei is vannak és ti is válaszoltatok hogy jó -e a sejtésem igen holnap jön az orvos!!
2013. júl. 17. 16:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Kezdésnek ne kapjon olyan kaját, amiben csirke van. Simán lehet, hogy valami növényre lett allergiás, lehet élősködő, lehet bűzmirigy probléma.

Sajnos nem lehet megmondani vizsgálat nélkül.

2013. júl. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!