Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy nőstény rotweilerem...

Van egy nőstény rotweilerem /1.5 éves/ és állandóan ugrál. Hogy szoktathatnám le rolla?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk. A kutyának elég sok helye van mozogni,van hogy elmegyek vele futni /általában olyan 5km-t/. De mégis veszélyes kimenni a kertbe,mert,ha felbukkan a kutya rögtön összeugrál. Hogy szoktathatnám le rólla ?

2013. júl. 17. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk ugyan nem rotink van, de én úgy szoktattam le az ugrálásról, hogy ha rámugrott, annyit mondtam mérgesen, hogy "NEM", aztán hátat fordítottam, és szó nélkül visszamentem a házba, utána legalább egy órát nem mentem ki hozzá. Nagyon hamar rájött, hogy ha azt akarja, hogy kint maradjak vele, és játsszunk vagy sétálni menjünk, akkor nincs ugrálás.
2013. júl. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez is megoldás.Amit még tehetsz,hogy amikor felugrik megfogod a mellső lábait,azt mondod nem szabad és leteszed a földre.Előbb utóbb megtanulja.
2013. júl. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a gond,hogy külön van a konyha és a kutyán keresztül vezet az út oda.
2013. júl. 17. 20:59
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

az én németjuhászommal is ez volt a helyzet

én nem fordítgattam neki hátat meg semmi ilyesmi, hanem szimplán belerúgtam egyet mikor felugrott

meg is tanulta, hogy nem szabad

2013. júl. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És ha az utolsó válaszolót megharapta volna az a szerencsétlen kutya, akkor talán ős is megtanulta volna, hogy nem rugdossuk az állatot... Igaz nem írta mennyire erősen rúgott bele, de ez tutira nem jó módszer.


Az első két válaszadó hasznot tanácsokat adott, azok a legegyszerűbbek és leghatásosabbak.

A róla egyébként egy L.

2013. júl. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

na hát az még szép lett volna, hogyha megharap

hidd el, hogy nem vagyok állatkínzó de ennek a kutyának szart sem ért volna, hogyha fogdosom a mancsát és mondom neki, hogy nem szabad

2013. júl. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!