Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 17 éves lánynak kutya?

Egy 17 éves lánynak kutya?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk, szeretnék egy kiskutyát. Keverékre gondoltam, gyönyörű kau és nj mixek vannak. :)

Egy 17 éves lánynak ilyen kutya jó ötlet lenne?



#kutya #kau nj mix
2013. júl. 17. 21:01
1 2
 1/16 Mysterion777 válasza:
Meg szerintem egy 17 éves fiúnak is. :)
2013. júl. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ezt most nem értem. Ajándékozni szeretnéd, vagy magadnak? Mert nem egészen értem. De ha magadnak, akkor ha neked tetszik, nyilván. :D
2013. júl. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
egyébként ez kortól számomra független.. :)
2013. júl. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ajándékba soha ne adjon senki élő állatot, az élet nem mese, legtöbbször rosszul sül el (még akkor is előfordulhat, hogy az adott példány nem tetszik az illetőnek, ha már régóta vágyott olyan állatra).

De erről ennyit, hátha nem is erről van szó. :)


Nem az életkortól függ, hogy jó ötlet-e.

Három kérdést tegyél fel magadnak:

- Elég határozott személyiség vagyok, tudnék bánni egy ilyen kutyával (ezek azért már viszonylag erős kezű gazdát igényelnek)?

- Tudok eleget a kutyatartásról és a helyes nevelésről?

- Lenne elég helyem, időm és pénzem foglalkozni vele?


Sokan 12 évesen is elbírnak egy kutyával és példásan nevelik, mások középkorúként is elrontják.

2013. júl. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Abszolút kortól független a dolog! :)
2013. júl. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
73%
Írta,hogy ő szeretne kiskutyát...Én ebben a formában nem javaslom.Rengeteg család-és gyerekszerető,kevésbé következetes,határozott nevelést igénylő kutyafajta és annak keverékei vannak.Miért pont egy kaukázusi mix?Bár én még csak huszas éveim taposom,mióta megvagyok kutyázok,s eddigi tapasztalataim alapján ki merem jelenteni,hogy egy kaukázusi vagy annak keveréke nem való gyerek kezébe.Arról nem beszélve,hogy lány is vagy,egy ilyen kutyát mind fizikailag,mind hozzáértés tekintetében,,meg kell tudni fogni".Kiállításon nem egyszer találkoztam olyannak,hogy kau,káj,és a hozzá hasonlóak kitámadtak a kutyámra vagy más kutyákra,és meglett férfiaknak elég volt visszafogni.Persze,sokat számít a nevelés,meg hogy mennyire domináns egyedet fogsz ki,hogy mennyi időt tudsz rászánni s mennyi kutyás tapasztalatod van,de ettől függetlenül én még mindig egy békésebb természetű keveréket(vagy fajtatiszta,neked valóbb)fajtát javasolnék,pláne,ha ne adj'Isten még nem is volt kutyád.Idővel,ha nagyon tetszik a kau,bevállalhatod,ha készen érzed magad rá,de addig is csak tapasztalatot gyűjtesz és azzal mindenki jól jár.
2013. júl. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nézegettem anyuval a kiskutyás hirdetéseket. Úgy jött a kau, velük nincs sok tapasztalat, de rosszakat lehetett hallanni errefelé.

Időm bőven van, nem 'csak' 1-1,5 óra, ez vonatkozik arra is ha suli van... Pénzzel nem lenne gond, anyunak mondtam mindent fizetek.


Az nj beütés miatt gondoltam hogy könnyebb lenne mint egy tiszta kauval.

Kutyánk volt már, úgy bele se mernék vágni hogy nem volt.

Igazából én is a méretektől félek hogy mi van, ha...

2013. júl. 17. 21:24
 8/16 anonim ***** válasza:
56%

Nem teljesen értem, amikor más kutyát javasoltok a kérdezőnek a kívánt fajta előtt. Mégis hogy képzelitek a megvalósítást (nem kötekedésből kérdezem)?

Most még nem érett egy ilyen kutya tartásához, akkor válasszon egy könnyebben kezelhetőt, oké. Na most egy kutya sok évig él... Ha fiatalt vagy kölyköt hoz, akkor várjon kb. 15 évet, amíg megveheti a kívánt kutyát? Vagy tartson kettőt? De ha ő csak egyet akar és arra lenne helye és pénze? Vagy akkor ha már eleget gyakorolt azon a kutyán, egyszerűen ajándékozza el, netán adja be menhelyre? Vagy eleve idős kutyát válasszon, amit már nem nagyon lehet nevelni, mert sok dologban annyira makacs, hogy egy kezdő sehogyan sem fog bírni a sok év alatt berögzült szokásaival?

Muszáj voltam már itt rákérdezni, mert évek óta olvasom itt az efféle tanácsokat és már nem bírtam tovább magamban tartani.

Szerintem akkor inkább készüljön fel, olvasson többet a kutyákról, segítsen be menhelyen, hogy szokja a nehezebben kezelhető kutyákat is, vagy végezzen hasonló tevékenységeket, aztán hozza el a kutyát, amit kinézett. Ha nagyon nem sikerül a nevelés, akkor még mindig ott van a kiképző és a kutyaiskola, hogy korrigálják a kisebb hibákat.

2013. júl. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kutyakiképző ismerős van, és nemrég lett itt kutyasuli, természetesen ellátogatnánk oda is.

Csak nézegettük a hirdetéseket és felcsillant szemek, hogy meg kéne kérdezni a hirdetőt. :)

2013. júl. 17. 21:48
 10/16 anonim ***** válasza:

Jó lesz, főként hogy van kutyás tapasztalatod, azért kemény kezű gazdinak kell majd lenned!

De mielőtt döntötök, nézd meg pár menhely "kínálatát" is, biztosan vannak fiatal kaukázusi-mixek, akiket meg lehetne menteni... És nem a szaporítókat támogatnád ezzel.

2013. júl. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!