Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha megszületnek a...

Mit tegyek ha megszületnek a kutyám kiskutyái és ott vagyok de mát nincs idő állatorvost hívni? Miben segíthetek neki?

Figyelt kérdés
2013. júl. 17. 22:33
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
93%
Milyen fajta? Egyébként általában a kutyák megfialnak maguknak szépen ügyesen, nincs szükség hogy te ott legyél. Van hogy farosan jönne a kicsi, de nem hiszem hogy szakszerűen feltudsz nyúlni és kiszedni, tehát sokat nem tudsz. Amúgy minek szaporítasz? :O Mi lesz a kiskutyákkal?
2013. júl. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
8%
Az állatok tudják a dolgukat, nagyon ritka, hogy valami miatt be kelljen avatkozni. Ha mellette vagy, amikor fájásai vannak, és simogatod, azzal eleget segítesz neki. Sok örömet a kölykökhöz, nagyon édesek tudnak lenni! :)
2013. júl. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
93%
A legjobb, ha nem csinálsz semmit, csak csendben és kis távolságról figyeled. Az állatorvost pedig kihívhatod ha már elkezdődött a fialás, akkor is. Legalább mire kiír elvileg végez a kutya és megvizsgálhatja, hogy minden rendben kijött-e és az anyakutya sem fog elpusztulni. Amúgy gratulálok a szaporításhoz! (Ha tenyésztő lennél nem tettél volna fel ilyen kérdést, szóval ne is fáradj a mentegetőzéssel.)
2013. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
30%
Ha nem egy túltenyésztett kutya hogy a kiskutyák fennakadnának akkor szerintem nem kell segíteni neki. Sok állat addig nem is szül amíg nincs teljes nyugalma. Messziről észrevétlenül szemmel tarthatod de jobb ha nem tud róla.
2013. júl. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
58%
Egyébként rettentő jó ötlet simogatni fialás közben, még meg is haraphat (bár amúgy nem tenné, de olyankor fájdalmai vannak, így akár segítségkérés is lehet a harapás)...
2013. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
10%
Második vagyok. Az én kutyám igényelte a simogatást, eleve jött hozzám, amikor elkezdődtek a fájások. Lehet, hogy ez a kutya életkorától is függ, neki az első fialása volt egyéves korában. Azt hittük, a zárt kerítés megfelelő fogamzásgátlási módszer. Hát nem az. Nem tudom, hogyan, de bekapta a legyet. Több tapasztalatom nincs a témában, mert amint gazdihoz kerültek a kiskutyák, ivartalanítottuk.
2013. júl. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Csak azért is kérdeztem mert amikor a másik kutyánk szült akkor ott hagyta az elsőt és mivel ez télen volt halálra fagyott a kiskutya és ezt szeretném most megelőzni.
2013. júl. 17. 22:52
 8/38 A kérdező kommentje:
Egyébként én sem tehetek róla hogy.vemhes lett mert a kutyák széttszefték a drótkerítést vagy átmásztak.
2013. júl. 17. 22:54
 9/38 anonim ***** válasza:
95%
Nem azért, de köztudott, hogy a kanok (vagy akár a bak macskák is) bármire hajlandóak, hogy elérjék a nőstényt. Totál meg vannak bolondulva, a kocsi elé is kiszaladnak, nem látnak, nem hallanak (pláne a neveletlen kutyák). Manapság csak akkor van biztonságban a szuka, ha nem engeded ki a házból, vagy ivartalanítva van.
2013. júl. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
96%
nem drótkerítés kell, hanem ivartalanítás meg felelős állattartást, de hallom nem az első alkalom volt :)
2013. júl. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!