Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az az ebzárlat?

Mi az az ebzárlat?

Figyelt kérdés

És ilyenkor mi az, amit pl a kutyámmal csinálhatok, és mi az, amit nem?

Azt tudom, hogy veszett állat esetén rendelik el, de hogy pontosan mit tartalmaz?

Mert olvastam, hogy meg kell kötni a kutyát, macskákat pedig a kertbe sem lehet kiengedni.

De ha én nem akarom 90 napig megkötni? még saját portán sem lehet szabadon?

Vagy ez hogy van?

Valaki eltudná nekem magyarázni részletesen, hogy hogy is néz ki egy ebzárlat?

Illetve, hogy csak veszettség esetén rendelhetik el vagy más betegség esetén is?



2013. júl. 17. 23:26
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Mi van? A karanténra gondolsz?

[link]

2013. júl. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez akkor lép életbe, ha veszettség merül fel a környéken. Ebzárlatot szoktak elrendelni akkor is, amikor a veszettség elleni gyógyszert szórják ki bizonyos területen. Persze, ott rövidebb ideig tart a zárlat.

2013. júl. 17. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1-es. Ha nem tudod a kérdésre a választ akkor miért írsz? Nem, nem karanténra gondolok, ha arra gondoltam volna, akkor azt írom le... de a kérdésemben az ebzárlat szó szerepel...így arra gondoltam...szerintem nem nehéz kilogikázni.

2-es, neked köszönöm a választ.

Amúgy közben olvasgatom én is google-n de kíváncsi lennék, hogy mások mit hallottak erről, vagy esetleg volt-e már olyan, hogy a város/falu/község, ahol laknak, ott volt-e már ebzárlat, és ha igen, akkor milyen volt(arra gondolok, hogy vihette-e a kutyáját sétálni, vagy mentek-e házhoz, meg ilyenek.

2013. júl. 17. 23:48
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha van arrafelé ismerősöd, akkor megkérdezheted, h mi volt:

[link]

2013. júl. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zsuzsabazsa ***** válasza:

Szentendrén is szokott lenni eb zárlat az annyit jelent, hogy a közeli erdőkbe leszórnak a rókák részére veszettség elleni gyógyszert valami húsféleségbe.

Nos ilyenkor a kutyákat nem szabad kiengedni, hogy az adott területen ne egyék fel a rókák elől a veszettség elleni szert.

2013. júl. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!