Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet kiirtani a...

Hogyan lehet kiirtani a bolhát a kutyából? Már MINDENT próbáltunk - ötletek?

Figyelt kérdés

A kutyus 6 éves, kislány, félhosszú szőrű kistestű keverék.


Állandóan bolhás lesz, annyira vakarózik és rágja magát, hogy kitépi a saját szőrét, a feneke-farka már szinte teljesen csupasz...


Próbáltunk bolhairtó kutyasampont használni (Bobi vagy Panzi márkájút). Volt, hogy csak átsikáltuk-megfürdettük vele, volt, hogy beleáztattuk a samponos vízbe.

Próbáltam egyszeri fürdetéssel, és úgy is, hogy kétszer egymás után párnapos eltéréssel. Semmi...


Kapott bolhanyakörvet különböző márkájúakat, mindegyik tökéletesen hasztalan.


Próbálkoztunk Frontline cseppekkel, az állatboltban azt mondták ez a legütősebb eszköz, és semmi hatása nincs.


Ajánlották a GalaktivBio nevű csepegtetőt, kipróbáltuk, és még mindig tele van bolhával.


SEGÍTSÉG! :(

Eszméletlenül vakarózik, tépi a saját szőrét, már a saját ágyamban is találtam bolhát ahogy átugrott rám. Megőrülök tőle!!!

Milyen módszer vált be nektek? Hogyan oldjam meg?


Minden tippért borzasztó hálás volnék!!!



2013. júl. 18. 15:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Neostomosan -al fürdesd meg


de többet ampullát vegyél és akkor jól felhígítva körbe fújhatod a lakást és a kutya fekhelyét is..

2013. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%
*több
2013. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Az előttem válaszolóhoz csatlakozok! A Neostomosan egy nagyon jó szer, nekünk üveges van! Tél kivételével minden évszakba 3-4x megfürdetjük. A lényeg, hogy jól a bundájába kell dörzsölni és a kutya életterét és fekhelyét is átmosni vagy átpermetezni!


Mivel írtad, hogy tépi a szőrét és rágja magát az nem feltétlen bolha miatt van, lehet rühes és azt nem fogja meg a bolhanyakörv! Jártam én is így!


Sok sikert!

2013. júl. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%
Igen, Neostomosan. És a befújást a lakásban hetente megismételni legalább 3x.A kiskutyára pedig egy ideig Strongoldot tegyél.
2013. júl. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%
Neotomosan, de mindent át kell fertőtleníteni, és lefújni mondjuk insicticid 2000-el. Kb egy hónapig hetente egyszer, és utánna sem árt havonta mindent lefújni. Cseppekből nekünk az exspot jött be leginkább.
2013. júl. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Neostomosannal (ha tudsz még szerezni, akkor inkább neocidollal) fürdesd le és kezelj le mindent! A fekhelyét, az udvart, mindent. Nem elég a kutyát kezelni.. 3 hét múlva ismételd meg az egészet, majd rakj rá nyakörvet/cseppet.
2013. júl. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Hol kaphatóak ezek az ajánlott szerek? Sima kisállatboltban is van?

2013. júl. 18. 17:32
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Állatovosnál vagy állatpatikában kapod a neostomosant, a többit kisállat boltban is.
2013. júl. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb lenne elvinni egy orvoshoz,ha már semmilyen eddig kipróbált szer nem használ.
2013. júl. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Nálam a kiltix mindig beválik.Évek óta azt használom rövid,hosszú szőrre,kis és nagy méretű kutyára.Költöztem is közben,különböző fertőzöttségű területeken is mindig bevált.Ráteszem,egy hét és a bolháknak nyoma sincs.Drágának tűnhet,de fél évig biztosan véd.
2013. júl. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!