Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nem tetszik az adott kutya?

Ha nem tetszik az adott kutya?

Figyelt kérdés

Mi van, ha a tenyésztőnél én választhatok utoljára, de nekem a megmaradt kutya küllemre se jellemre nem tetszik? Az alom tesókból több pont megfelelne nekem. Már foglaloztam. Ilyen esetben mit javasol egy korrekt tenyésztő?

Úgy gondolom had vigyek már el olyan kutyát amilyet szeretnék, ha már kifizettem egy rakat pénzt. A tenyésztőnek eddig nem is mertem mondani, nehogy megsértődjön, nem akarom megbántani mert egyébként tök jó alom, csak az adott egyed nem tetszik.



2013. júl. 18. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Egyszerű. Ne vegyél kutyát.
2013. júl. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem tetszik az adott egyed, akkor ne vedd meg! Ennyi. Mi 3-ból választhattunk már csak és mi is úgy voltunk vele, hogyha nem fog egyik sem tetszeni, akkor nem veszünk, csak majd a következő alomból.
2013. júl. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

2es vagyok.


Azt nem tudom, hogy visszaadja-e a pénzedet, de abból az alomból, amelyikből mi vettük, egy szukát végül nem vittek el, mert beteg lett az illető és a következő alomból vitt csak és a foglalót már beleszámolták az árba.

2013. júl. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen a foglaló miatt gondolkodtam, azért az is számít, nem szeretném bukni.
2013. júl. 18. 17:17
 5/12 anonim ***** válasza:
93%

Ne vidd el, ha nem tetszik. Ezt nyugodtan mondd meg a tenyésztőnek, nem fog megsértődni, ez a munkája, ő is tudja, hogy előállhat ilyen helyzet. (Sőt, ha elsőre választhatnál, akkor is előfordulhatna, hogy egyik kölyök sem tetszik.)

Kérdezd meg, mit tehettek ilyenkor. Javasolhatja, hogy nézzetek egy másik alomból kölyköt később, és oda számítja a foglalót, de szerintem az a legtisztességesebb, ha visszaadja pénzt. Kivétel, ha írásban rögzítettétek, hogy a foglaló egyéni indok (tehát nem a tenyésztő hibája miatt) esetén nem vonható vissza. Valami papír kell, hogy legyen róla.


(Egy ismerős volt hasonló helyzetben, ott ugyan nem utoljára választhatott, de az alomban nem volt olyan típusú kutya, amilyet keresett. Ott megbeszélték, hogy a ha lesz, egyből az övé, és a tenyésztő megtartotta a foglalót. A következő évi alomban lett. De ott ismerték egymást régebbről, személyesen, ezért ment bele ilyenbe.)

2013. júl. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha nincs olyan kutya aki tetszik, akkor vársz a következő alomra, vagy úszott a foglaló.
2013. júl. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
csak kíváncsiságból: milyen fajta kutyád lesz?
2013. júl. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, biztos lesz valami jó megoldás.

Utolsó: Sheltie

2013. júl. 18. 22:34
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Nekem nem világos, hogy miért adtad át a foglalót ha kétségeid voltak a kutyával kapcsolatban. A foglalónak pont az a lényege, hogy a tenyésztő úgy tartsa neked a kutyát, hogy te biztosra szeretnéd és nem állsz elő olyan hülye indokokkal, hogy már apukámtól kaptam kutyust stb. 100 ilyen példát mondhatnék, ha megkedvelt a tenyésztő és a közeljövőben lesznek kiskutyái amikre még nincsenek jelentkezők megteszi, hogy beszámítja egy msik alomból választott kiskutya árába (de akkor se lehet elítélni ha nem teszi). A foglaló meg nem jár vissza (csak ha a a kutya elpusztul vagy beteg lesz)szerintem ezt szerződésben rögzítettétek is.
2013. júl. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azért, mert nem voltak kétségeim az alommal kapcsolatban.

Foglalózni pedig akkor kellett, amikor még meg sem születtek a kiskutyák, ha nem foglalóztam volna akkor, lemaradtam volna az egész alomról. És nála kb. minden alomnál ez van, ha nem foglalózol hónapokkal előtte, biztos nem kapsz kutyát, mert elkapkodják előled. Azt meg nem lehet tudni előre, a születésük előtt, hogy milyen színű kutyák születnek. És egy alapból jó karakterű alomban is vannak kivételek, lehet simán olyan, hogy 9 kiskutyából 8 baromi jó, 1 pedig ideggyenge pl. Vagy tegyük fel, h pl. nekem a blue-merle kiskutyák kifejezetten nem tetszenek, ezért válaszok egy olyan almot, ahol nagyon kevés az esélye a blue-merlének, és mondjuk 1 db blue-merle születik az egész alomban, és pont az marad meg nekem, és ráadásul mondjuk pont ő a legfélénkebb, nekem meg fontos a bátor kutya, mert sportra kell. Értem, hogy a tenyésztő nem akar hoppon maradni, ezért kér előre foglalót, de így meg akkor az ember zsákbamacskát vesz. Ezt baromira nem lehet kiszámítani szerintem, ritka az, hogy egy alomban bármelyik kutya megfeleljen egy gazdának, főleg ha nem kerti dísznek kell, hanem céljai vannak vele.

2013. júl. 19. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!