Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Még meg lehet nevelni a...

Még meg lehet nevelni a kutyusom vagy már késő?

Figyelt kérdés
Van egy kb 10 hónapos jagd terrier kutyám lány és annyira hiperaktív nem lehet bírni vele nekem nem volt időm foglalkozni vele de most lenne időm viszont ez a kutya borzasztó állandóan ugrál és ha adok a neki vizet vagy enni lehajolok harapná a hajam így rá szoktam ütni nem tudo hogyan lehetne megnevelni,hogy hallgasson rám a régebbi kutyáim mind okosak voltak maguktól tudták hogy kell labdázni és ha rászóltam hallgatott rám ülni is megtanítottam mert nyugodt volt ez nekem túl sok.
2013. júl. 19. 10:05
 1/9 A kérdező kommentje:
arra is gondoltam,hogy hoznék mellé egy másik kutyust de nem ilyen fajtát hátha akkor lenne kivel játszania stb.. vagy inkább ne tegyem?
2013. júl. 19. 10:07
 2/9 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Ne tedd, mind a kettő a fejedre nő. Először tanuld meg ezt kezelni. Javasolnám, hogy keress fel egy kutyaiskolát, ha pedig nincs rá lehetőséged, keress egy tapasztalt kutyást aki segít neked, valamint olvass utánna a kutya nevelésének, és tartsd be a szabályokat. Az első és legfontosabb lépés, hogy tudatosítsd magadban, hogy ő nem ember, ő egy kutya, és ennek megfelelően kell kezeld.
2013. júl. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A jagd már csak ilyen, "hiperaktív". Ütögetés az nem nevelés. Ajánlatos lenne belemélyedned a "kutya nevelése" című írásokba.
2013. júl. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Őszintén,minek kellet neked az a kutya?
2013. júl. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vidd el kutyaiskolba, par honap alatt megtanulhat mindent, es te is megtanulod kezelni.
2013. júl. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
én is a kutyaiskolára gondoltam és én nem ilyen kutyát akartam anyáék egyszer csak beállítottak vele nincs mit tenni ezzel kell kibékülni aranyos amúgy csak nagyon rá férne a nevelés remélem ott tényleg lesz eredménye.
2013. júl. 19. 10:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Amikor a 3 éves jól.nevelt kutyám mellé hoztam egy öt évest, akivel szintén nem volt baj, eleinte az is nagyon nehéz volt. Aztán megtanultam kétfelé figyelni. De ha te a neveletlen jagd mellé hozol még egyet, két kutya fog a fejeden táncolni és egy rémálom lesz az egész. Először a meglévőt tanuld meg kezelni. Vidd suliba és olvass el minél több könyvet.
2013. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Fogod, elmész vele egy normális kutyasuliba, betartod, amit ott mondanak neked, és pár hónapon belül lehet egy normális kutyád. Ilyen egyszerű.
2013. júl. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem is szörnyen rossz kutyám volt.Megevett egy csomó gumit 7 szótárt és kismillió szivacsot is(nem is jött vissz) és csak napi 3 óra séta után feküdt le aludni.De aztán elmentem vele kutyasuliba és most már nagyon jól nevelt kutya.
2013. júl. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!