Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bordeauxi dog kutya szerintete...

Bordeauxi dog kutya szerintetek megfelelő a leendő családi házunkba őrzésre, de azért mindenképp gyerek és család szerető kutyának, a jelenlegi 4 éves szuka sharpei-ünk mellé?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves szuka sharpei-ünk és majd szeretnénk mellé ha elköltözünk egy alkalmasabb házőrzőt is tartani, mert a mi kutyusunk túl barátságos az idegenekkel is. A választásunk leginkább a bordeauxi dog-ra esik, nagyon jókat olvastam róla, de nem tudom hogy férne meg majd ha az is felnő a sharpeiünk mellett. A mi kutyánk imád minden másik kutyát, de nem szereti ha túl hiperaktívan piszkálják játékkal, ő átalussza az egész napot, nagyon lusta, komoly kutya, ezért is gondolunk bordeauxi dog-ra hasonló természetűnek olvasom :-) Ha bordeauxi dog is lenne, kan-t vagy szukát kellene választanunk? Ebben kérném tapasztaltak válaszát, előre is köszönöm!

2013. júl. 19. 11:39
1 2
 1/13 Imola Ágnes ***** válasza:
47%
Legyen kan, és legalább a szukát ivartalanítsátok szerintem. Amúgy biztosan jól meglesznek, csak foglalkozzatok sokat velük...
2013. júl. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm gyors válaszod! Természetesen nagyon szeretve lesznek, a jelenlegi kutyusunkkal is rengeteget foglalkozunk, szerencsére nagyon jó természettel van megáldva, a rosszcsont kislányom mellett fontos a békessége, és kedves természete.

Nem szerettük volna ivartalanítani a kutyánkat sohase, de természetesen ha kan kerül a házhoz akkor sajnos mindenképp meg kell történnie. A szukával semmi esélye hogy békében meglegyenek egymással?

2013. júl. 19. 12:13
 3/13 Imola Ágnes ***** válasza:
47%
Van esély... de ahhoz azt ajánlanám, hogy szakembert is vonjatok be az ügybe...nézze meg a tietek viselkedését, segítsen kiválasztani az új kutyát, és segítsen bevezetni őt a családi falkába...
2013. júl. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!Lehet akkor marad a kan, olvastam máshol is, hogy tüzeléskor nagy viták mehetnek a szukák között. A mienk jól viseli, akkor sincs nála semmi agresszív megnyilvánulás, de aztán kitudja ha a háznál még egy van mi lenne belőle. Még egyszer köszönöm a választ!
2013. júl. 19. 12:27
 5/13 anonim ***** válasza:

Unokatesóméknak volt Bordeuxi-dogjuk(kan).A családot szerette védelmezte,nagyon jó házőrző volt,viszont az idegeneket nagyon utálta.Ha látogatóban voltunk akkor egyedül ki se mehettünk az udvarra csak ha családból vki ki kísért.Bár amikor ott volunk,bezárták a hátsó udvarba. 2 szuka palotapincsivel élt együtt,semmi gond nem volt.Kant ivartalanították.

Elég nyugis kutya volt.

Ha kölyök korban oda kerül tuti nem lesz semmi gond!

Viszont szuka kutyus mellé én is inkább a kan-t ajánlom.

2013. júl. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ!:-)

Igen, ilyen kutyusra lenne szükségünk, aki nem tűri meg az idegen illetéktelen bejövetelét, azt viszont hogy ha rokonaink jönnek megpróbáljuk kölyök korától majd hozzá szoktatni, hogy fogadja őket szeretettel. A mi sharpeiünk is hozzászokott, hogy rokon jön azt szeresse, ha idegen jön azt bizalmatlanul méregeti, igaz sose bántaná és csóválja is a farkát, de nem engedné neki meg hogy megsimogassa :-) Még egyszer köszönöm neked is a választ, valóban kan-t kell választanunk majd!

2013. júl. 19. 12:46
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem ártana azt sem végiggondolni, hogy a kislányod biztos szeretné majd a barátait, barátnőit áthívni. Ha a kutya túl territoriális, nem vagytok a vezérei, hanem mindenkire ok nélkül megy, annak végzetes következményei lehetnek. Akkor minsig csukogatjátok a kutyát, és mi van ha egyszer kiszabadul? Nem kötekedésként írom ezt, hanem hogy ezt is hányjátok-vessétek meg. És remélem, csak tenyésztőtől vesztek kutyát, nem egy ideggyenge agyonszaporított roncsot olcsón.
2013. júl. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem vettem kötekedésnek, persze ez is nagyon fontos tényező.

Nagyon tetszik a rottweiler meg a dobermann, de pont a válaszodban írt dolgok miatt nem választanánk soha(hozzáteszem, nem ismerem ezeket a kutya fajtákat, csak olvastam róluk). Ezért esett a választásunk a bordeauxi dogra, nagyon gyermek és család szeretőnek mondják, fórumokon is olvastam. Megfelelő neveléssel, egy nyugodt, békés kutyának lehet nevelni, kutya nevelésbe van tapasztalatunk és eddig sose volt gond. Persze minden kutya más és más természetű, bízom benne hogy sikerül megfelelő nevelést adnunk majd neki. Igen, tenyésztőtől szeretnénk majd kutyust venni mindenképp, a sharpei kutyánkat nem ott vettük, de szerencsére semmi gond nincs vele, egészséges, nyugodt kutya. Köszönöm a kommentedet neked is!

2013. júl. 19. 13:39
 9/13 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem az előző kommentemben kérdezni az utolsó kommentelőtől, hogy miylen fajta kutyát ajánlana akkor amivel ilyen téren sem lehet gond, de legyen házőrző attól még?
2013. júl. 19. 13:49
 10/13 anonim ***** válasza:
A bordeaux-i dogról nincsenek tapasztalataim, és azt sem állítom, hogy ne lenne megfelelő számotokra. Csak az egyik komment alapján, ahol a kutyától ki sem lehetett menni az udvarra, írtam, hogy fontos a nevelés, adott esetben kutyaiskola, nehogy baj történjen. Azért amit az a kommentelő leírt, nem egy ideális állapot. Az ideális állapot, ha nem enged be senkit, de ha ti ott vagytok, megérti, hogy az a bizonyos személy a ti engedélyetekkel tartózkodhat az udvaron, és ebbe neki nincs beleszólása. De ez a veszély a jó ösztönű, nagyobb testű kutyáknál mindig fennáll, ezért kell határozott, következetes gazdának lenni, és akkor nincs mitől tartani.
2013. júl. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!