Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kutyámnak?...

Mi baja lehet a kutyámnak? Megmérgezték?

Figyelt kérdés
Reggel amikor mentem a kutyámnak kaját és friss vizet adni, üres volt az itató edénye. Ez még önmagában nem tűnt volna fel, de ahogy eresztettem a táljába a vizet, szüntelenül csak ivott, majd mikor megtelt az edény még vagy 10 percig amíg el nem vettem tőle, mert már akkora lett hirtelen mint egy hordó!!! Körülbelül 3-4 liter vizet ivott meg pár perc leforgása alatt, és még folytatta volna ha nem veszem el, de szó szerint attól féltem hogy kipukkan! Elvettem tőle egy órára a vizét, majd megint letettem, és egyből megint csak ivott-ivott, legalább megint két litert!!! Megint feltettem egy órára, majd megint adtam neki, és ugyanúgy megismétlődött minden ahogy előtte! Máskor egy egész nap nem iszik ennyit, most meg délelőtt legalább háromszor annyit ivott, mint amennyit egész nap szokott. 5 éves erdélyi kopó, ivartalanított kislány. Nagyon látványosan őrzi a házat, de amúgy teljesen ártalmatlan jószág, egy igazi játékfan. De aki nem ismeri, az csak a vérszomjas házőrzőt látja benne. Produkálhat ilyet valamilyen mérgezés hatására?

2013. júl. 19. 15:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Meg ne kérdezd az orvost semmi pénzért se....
2013. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ilyenrol meg nem nagyon hallottam...eleg durva, hogy ennyit ivott.

De ez nem szerepel a mergezes tunetei kozott.

A mergezes leggyakoribb tunetei: hasmenes, hanyas, levertseg, bagyadtsag, laz.

Szerintem hivj fel egy allatorvost es o majd megmondja, hogy mi a teendo.

2013. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mindenképpen hívjad fel az állatorvost. Ne gondolkozzál rajt...
2013. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Vidd el allatorvoshoz, ezt mi igy nem tudjuk megmondani.

Nem habzik a szaja? Levertseg? Rangas?

Allatorvos.

2013. júl. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

nem evett valami olyat ami túl sós? mindig van előtte friss víz? nem lehet hogy egyszerűen túl melege van és leakarja hűteni magát?


más tűnete nincs csak az hogy iszik?

rendes csapvizet adsz neki?

2013. júl. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Beszéltem állatorvossal, azt mondta ha ez most először fordult elő akkor nem kell aggódni, de ha még párszor megismétlődik akkor ki kell vizsgálni. Azt mondta had igyon amennyit szeretne. Én nem vagyok orvos, nem értek hozzá, de engem komolyan megijesztett hogy esetleg megrepednek a belei vagy a gyomra vagy tudom is én, ennyi rengeteg folyadéktól. Nem evett sósat, csak tápot kap. Semmi egyéb tünete nem volt ezen kívül. Lehet sokan hülyének néznek hogy megijedtem, lehet még az orvos is, de ha ez egyszer rendkívüli esetnek számít a kutyámnál, akkor miért ne aggódnék miatta? Biztosan feszítheti a pocakját az a több liter folyadék, mert eltűnt jóformán a horpasza is. Néha vadászik a kertben, akad a terítéken gyík, béka, galamb, vakond is, meg amit esetleg észre sem veszünk.
2013. júl. 19. 16:42
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem keress egy normális orvost mielőbb.Nagyon nemtörődöm dolog,hogy meg sem vizsgálta rendesen.
2013. júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
a sok vizivás, ha gyakrabban előfordul lehet férgességtől, vagy akár utalhat cukorbetegségre is. Ha békát fogott volna, akkor habzana a szája. ne engedd ennyit inni, inkább járj ki hozzá itatni.
2013. júl. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Pár hete kapta a kötelező oltást, vele együtt a féreghajtót. Nem láttam a székletében semmi gyanúsat. A békáról tudom hogy habzik tőle a kutya szája, elég gyakori jelenség a kutyánknál. :/ Mindent levadászik ami mozog. :/ Az állatorvossal csak telefonon beszéltem, nyugalomra intett, ezért nem vittem el hozzá.
2013. júl. 19. 19:00
 10/15 anonim ***** válasza:
Hirtelen nekem is a cukorbetegség jutott eszembe. Nála is azzal kezdődött hogy rengeteget ivott. Persze ez még lehet sok minden, az is lehet hogy csak melege van. Szerintem keress egy másik orvost aki jobban kivizsgálja.
2013. júl. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!