Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutyámnak?

Mi lehet a baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Ma egyszercsak elesett és alig tudott lábraállni utána. (nem az eséstől, mert pont ezért esett el) Lábra tudott ugyan állni, minden lépésnél összeesett, mintha nem érezné a lábát. Rászóltam hogy feküdjön le és nyugtattam egy ideig.. Ez már másodszor fordul elő és el nem tudom képzelni mitől lehet. Rá 10 percre már semmi baja sem volt, ezért hiába hívtam ki az állatorvost, ő sem tudott mit mondani rá. Lehetséges hogy meghúzta a lábát és azért esett-kelt? Ez megmagyarázná hogy miért lett jobban perceken belül, de nem csinált előtte semmi olyat amitől meghúzódhatott volna a lába, ezért szerintem más lehetett a baj. Dehát ötletem sincs mi lehetett ez, de nagyon aggódom, nem merem egyedülhagyni se hátha megint előjön aztán eltöri a lábát, vagy magáraborít valamit..


Esetleg nem találkozott valaki hasonló esettel?


2008. jún. 26. 01:32
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Régebben a kutyusom el volt hízva, nem nagyon, meg a szőrétől fel sem tűnt csak az állatorvos mondta mert sokszor sántított, meg húzta a lábát, azért volt mert nem bírta el a saját súlyát. Aztán most már nem adok neki annyit enni, és kap mindig csonterősítő tablettát is, azóta semmi baja.
2008. jún. 26. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem írtad milyen fajta a kutyusod ill. kis vagy nagy testű és hogy mennyi idős.Mert ha öreg, vagy ha csak még kölyök kutya akkor lehet hogy gyenge a csontozata vagy görcsöt kap az izomzata.Vidd el egy jó állatorvoshoz aki alaposabban meg tudja vizsgálni nem csak ránéz és megállapítja hogy nem lát semmi különöset!Ill. vannak olyan fajta kutyák amelyeknél előfordulhatnak örökletes betegségek ill. olyanok amik az adott fajtára jellemzőek,láttam már én németjuhászt lebénulva hátsó két lábára,pl. ez a németjuh. genetikailag kialakulhat még akkor is ha teljesen egészséges kutyáktól született.Nem lehet hogy a te kutyád már idős,és csak egyszerűen megöregedett.?De azért vizsgáltasd ki!
2008. jún. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet , hogy diszplázia, nagy testű kutyáknál ez előfordul sűrűn, de lehet a központi idegrendszer betegsége miatt is.
2008. jún. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az időjárásban akár a meleg miatt is "elájulhat".
2008. jún. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.. nagytestű boxer és 8éves. csontjaival semmi probléma nincs és a melegre se lehet fogni, mert az első ilyen alkalom ősszel volt. örökletes dolog se lehet, mert a szüleinél nem volt ilyen gond. Állatorvos sem tudott semmit mondani, h mitől lehetett.
2008. jún. 26. 15:31
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de attól, hogy a szülei nem voltak betegek, ő még lehet: ha a szülők csak hordozták a betegséget. Ebben az esetben ugyanis a betegséget okozó gént ellensúlyozni tudja az egészséges, így az állat nem betegszik meg, de ha egy szintén hordozóval párosítják, akkor az utódjaik között lehetnek betegek. Igaza van az előttem írónak, be kéne vinni egy jól felszerelt rendelőbe. Lehet, hogy nem ártana egy röntgent csináltatni a gerincről, de bennem a hirtelen megjelenő és elmúló tünetek miatt felmerült egy enyhe epilepsziás roham lehetősége is.
2008. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
De ha örökletes, akkor eddig hogyhogy nem jött ki? Mindenképpen kivizsgáltatom teljesen, már beszéltem a dokival is.. köszi a válaszokat.
2008. jún. 26. 17:25
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt írtam, hogy biztosan örökölt valami betegséget, csak azt, hogy megvan rá sajnos a lehetőség. Ami a késői előfordulást illeti, ha megnézel egy lapot egy szemészeti szűrővizsgálatról, akkor 3 betegségnél, a látóideghártya sorvadásánál (PRA= progresszív retina atrofia), a collie szemanomáliánál ( CEA= collie eye anomaly) és a szürke hályognál ( katarakta) jelölést látsz, miszerint a lelet egyetlen évre szól. Ez azért van, mert ezek a betegségek sok esetben elég későn, esetenkét 7-8 éves korban jelentkeznek először, ezért a lelet csak arra vonatkozik, hogy a kutyánál a vizsgálatkor nem találtak tünetet. Ezek ugyan nem ilyen tipusú betegségek, csak példának írtam, le, hogy sajnos ilyen is lehet. Nem tudom, hogy a boxereknél milyen öröklődő betegségek vannak, van-e egyáltalán olyan fajtára jellemző örökletes betegség, ami ilyen tünetekkel, ilyen korban előfordulhat, ezzel kapcsolatban én valószínűleg a tenyésztőjétől érdeklődnék. Nem akartalak megijeszteni, remélem csak egy banális oka lesz a dolognak és még nagyon sokáig veled lesz.
2008. jún. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A barátnömnek is kedvetlen volt a kuzyája nemigen evett és néha össze is esett le vittük orvoshoz nem talált semmit teljes körü vérvizsgalatott is csinált de abbol se lett semmi majd párnap mulva kiesett belöle egy kulancs és utánna nem volt semmi baja szoval szerintem nézd át lehet hogy neki is ez a baja
2008. jún. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.


kullancs nincs benne, mint mondtam ez csak kétszer fordult eddig elő. Azóta semmi baja nincsen, az orvos pedig semmit nem tud mondani hogy mitől lehet ez és a tenyésztő sem találkozott még hasonlóval. Én arra gyanakszom hogy csak begörcsöl neki, vagy esetleg az idegekkel történt valami. De arra is gondoltam pl hogy hirtelen állt fel és meghúzta. Egyébként az első eset reggel történt, miután kiszállt a foteljéből, ezért akkor azt gondoltam hogy elfeküdte és vér hiányában bénult le pár percre. A második eset viszont azután történt hogy séta után hazajöttünk, lefeküdt a szőnyegre, felállt és utána. Elképzelhető hogy a két eset egymástől független és az elsőnél elfeküdte a másodiknál pedig meghúzódott?

2008. jún. 29. 00:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!