Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen pórát válasszak?...

Milyen pórát válasszak? (többi lent)

Figyelt kérdés

1 éves border collie kutyusomnak szeretnék netről rendelni egy flexi pórázt, de nem nagyon van tapasztalatom, hogy mi számít jónak, és mi rossz minőségűnek. Csatolok pár linket is, hogy miket találtam!

1.: [link]

2.: [link]

3.: [link]

4.: [link]

Szerintetek melyik lenne jó? A kutyus kb 15 kg. Minden válaszért előre is köszi! :)


2013. júl. 19. 18:57
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

* pórázt

Bocs az elírásért!

2013. júl. 19. 19:02
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
én a flexit nem ajánlom, nem lehet benne úgy irányítani a kutyát, ahogy egy normál pórázzal, mindenbe beleakad a zsinór és az emberek átesnek rajta. Más az, ha a kutya már megtanult sétálni, és tud láb mellett menni meg ilyenek, de akkor meg fölösleges a flexi, ha a kutya szófogadó. És emellett szerintem baromi kényelmetlen fogni..:D
2013. júl. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Hát, azért gondoltam, mert van itt egy ilyen parkszerűség, de nincs elkerítve meg semmi, tulajdonképpen csak egy nagy füves platz néhány betonösvénnyel, és körül van véve házakkal, meg forgalmas utcákkal, így itt nem akarom megpróbálni elengedni mert féltem, hogy egy autó alá rohanna, vagy ilyesmi. Azért kéne neki a flexi, hogy legalább itt valamennyire szabadon mozoghasson...Ezek mellett egyébként már van egy rövid, textíl pórázunk, azzal szoktunk menni, az pl. kocogáshoz kiváló, mert azt is szoktunk.
2013. júl. 19. 19:34
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
első vagyok: egy bordernek nem lesz elég az a szabadság, amit egy flexi nyújthat. Inkább gyakoroljátok a behívást, a border az egyik legokosabb kutyafajta, nem hinném, hogy nagy probléma lenne szófogadóvá nevelni. Amíg meg gyakoroltok egyszerűbb egy hosszú zsinórt (pl. szárítókötél) rákötni a nyakörvére szerintem.
2013. júl. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
márminthogy első válaszoló:D
2013. júl. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Jennyfer10 válasza:
Szerintem a 4.:):D
2013. júl. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
szárítókötél? biztos, hogy ez jó ötlet? Pont a szárítókötél helyett kéne a flexi, azon megtanulhatná a behívást, és akkor már nem lenne gond. És amúgy sajnos a legjobban nevelt kutyának is mindig van erősebb csábítás, mint a tanítottak. :(
2013. júl. 19. 19:44
 8/17 sippara ***** válasza:
Flexin a büdös életben nem fog tanulni semmit - illetve de, megtanul gyönyörűen húzni, ugyanis a flexi folyamatosan húzza visszafelé -, ha mégis így próbálkozol, 99%, hogy azonnal lelép, amint lekapcsolod a flexit, ugyanis (pláne egy border) van olyan okos, hogy tudja, mikor van, és mikor nincs rajta egy flexi. Szárítókötél, a végére megfelelően rögzített karabíner, és kész.
2013. júl. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 zsuzsabazsa ***** válasza:

Alpinista kötél is jobb mint a flexi.

A flexi doboza csak folyton útban lenne, nem tudnád rendesen használni a kezed és a tenyeredet.

2013. júl. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
úgy értettem az elsőt, hogy 2 . komment az enyém:DDD nem fog ma az agyam :DDD
2013. júl. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!