Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allandoan kutat es eszik,...

Allandoan kutat es eszik, megorulok tole! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy 4 honapos kolyokkutyam. Ha tomegkozlekedes kozben leulunk valahol azonnal nekiall kutatni es minden xart megeszik, legyen az szotyi hej, rago vagy zaptojas.


Ha a konyhaban fozok kutat kutat kutat, minden morzsat feleszik a foldrol.


Ha a agyon hagyom a tanyeromat mert mondjuk kimegyek vecere, felugrik es beleeszik (amugy nem megy fel ha ott vagyok).


Es ami a legorjitobb, hogy allandoan kukazik. Hagymahej, turos doboz, tok mindegy neki.


Nem ehezik, nem beteg, nem ferges. Mar komolyan az elektromos nyakorvon gondolkozok, annyira duhos vagyok ra es elegem van belole. Ezt leszamitva engedelmes, a falkavezersegi szabalyokat maradektalanul betartjuk.


Mit tegyek?


2013. júl. 19. 20:51
 1/8 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
100%

Az enyém is minden sz.rt feleszik a földről, őt már azért jobban kézben fogom,de ő már idősebb, a négy hónaposnak én nem vennék elektromos nyakörvet. Elég természetes dolog ez egy ilyen korú kiskutyától, egyrészt csökkenni is fog, másrészt tiltsd következetesen(de ne durván, nem kell még földbe döngölni minden alkalommal).

Ami aggasztó ebben a kérdésben, hogy effektíve dühös vagy a kutyádra, és eleged van a dologból, nekem azt sugallja, hogy ezt személyes támadásnak veszed, mintha a kutya pont veled akarna kitolni, vagy engedetlen lenne, közben csak kölyökkutya, és a kapcsolatotok is még gyerekcipőben van.

Másrészt mindenre van trükk: tanítsd meg neki a kérem és a hagyd szót. A hagyd pl vonatkozzon a tányérodra, tehát ahhoz nem nyúlhat. Ezt jutalomfalatokkal be lehet gyakorolni, élesben meg bújj el, figyeld meg a kutyát, és ha ennek ellenére mégis bele akar enni a tányérodba, csapj valami hirtelen és éles zajt(nálam ez a taps vagy a lábas koccintása a földhöz). Ne tudja, hogy tőled jön.

A kérem meg arra szolgál, ha már ténylegesen a szájába vett valamit, és el akarod tőle venni, vagy azt akarod, hogy kiköpje.

Mindenesetre ne várd, hogy a négy hónapos kutyának menni fog azonnal az élelemmegtagadás (nekem is ezt mondták, volt ilyen jellegű kérdésem nem is olyan rég.)

2013. júl. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Ja és türelem és nyugiiii...
2013. júl. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyes fajtákra ez jellemző,pl a labikra.Az is lehet,hogy hiányzik valami tápanyag a szervezetéből.
2013. júl. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Mit tegyek?" tilts!!!


illetve még elgondolkodtató volt amit az utolsó írt. ha nincsen megfelelően etetve (értsd:minőségileg) a kutya akkor is könnyen guberálóssá válhat.

2013. júl. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Premium tapot kap, 50% feletti allati feherje, gluten-, szinezek-, cukor-, tartositoszer mentes.


Ezek kivul sokszor kap nyers baromfihust, nyers v sult tojast, gyumolcsoket, zoldsegeket es neha turot. Ha eszem hagyok neki es amikor vegeztem megkapja a talkajaba. Soha nem dobalom el, hogy keresse meg..

2013. júl. 20. 11:15
 6/8 anonim ***** válasza:
tehát magyarán rászoktattad az emberi maradékra??? akkor csak egy kérés. mutass nekem olyan kutyát amelyik előnyben részesíti a fűszermentes gondolom íztelen tápot az emberi kajával szemben. gondolom ezért guberál. megoldás, maradékok elfelejtése és szigorú tiltás guberálás, akármi felevésekor.
2013. júl. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Linduli ***** válasza:
38%

Milyen fajta? Ha nem fajtatiszta értheto a kis kíváncsisága.

Tiltással meglehet nevelni ot.De az nem baj,hogy kicsit kíváncsiskodik.Eleven és életrevaló!Ennek orulni kell.Bár ,hogy kukázik az nem jó.Az én kutyám is kukázott kiskorában,de megneveltem és most olyan engedelmes,hogy az már csoda.Az nem baj,hogy a morzsákat felszedi.Egyépként kérdezhetem,hogy mivel eteted?Mert ha nem megfelelo az étel vagy nem ízlik neki akkor szokott ilyeneket csinálni.én változatosan etetem naponta 3-szor.Kap reggelit ,ebédet és vacsorát.Reggelire ketto fajta osszekever egy pohárnyi kutyatápot,ebédre húst és egykis csontot,vacsorára pedig mindíg abból kap amit foztem.Változatosan etesd és sokat járj vele sétálniPersze egy eros rendes nyakorvel és egy nyakorvre ráerosített eros pórázzal.Minden nap kell neki sétálnia.A magasságának a mozgásigénylésének a súlyának és a fajtájának megfelelo hosszúságú séta kell neki.Hetente egyszer és hosszabb 1-2 órás sétára is elkell vinni.Ha megakar valamit enni a foldrol akkor mond,hogy nemszabad és húzd meg a pórázt, hogy nemefessen oda.Hát én csak ennyit tudtam tanácsolni,remélem ez valamit segít.

2013. júl. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Linduli ***** válasza:
38%
és eggyet kell értenem az elso uzenettel
2013. júl. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!