Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a francot lehet egy ilyen...

Mi a francot lehet egy ilyen ösztönerős kutyával csinálni, akit labda vagy egyebek nem érdekelnek?

Figyelt kérdés
A huskymról van szó, elképesztő ösztönei vannak, de ezek csak a macskákra, esetleg pockokra és egyéb kisemlősökre kapcsolnak be. Már vért izzadtam, nem labdázik, a csipogós játék sem érdekli, így nem tudja az ösztöneit kiélni. Persze a macskák után megy, hiába dobok neki palackot, egyszerűen olyankor megszűnik a világ. És kb. egy tizedmásodperc alatt kapcsol be az ösztöne, mire letiltanám, már túl van hetedhét határon. Büntetés nem segít, mivel egyébként is szökős (volt az előző gazdájánál),nem hajthatom meg. Most már komolyan hajlok az elektromos nyakörv felé, mert minden tőlem telhetőt megtettem, teljesen jó a kapcsolatunk, figyel rám, vezére vagyok, behívható, de ezt az igen magas ösztönt nem tudja velem kiélni. Tanács?

2013. júl. 19. 22:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 A kérdező kommentje:
Ja, és ez nem sima kergetés, mint egy átlag kutyánál, ha meglátja addig megy, míg el nem kapja, vagy a macska el nem tűnik egy kerítés mögé. Szerencsére még egyet sem tudott elkapni, de egyszerűen látom, hogy ő arra megy, hogy kiirtsa a zsákmányt.
2013. júl. 19. 22:03
 2/76 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk ugyanez van... Macskára, madárra, mindenre ami mozog, megy, mint egy nem normális. Őt sem érdekelte egyáltalán a labda korábban. Addig klikkelgettem neki a labdára, hogy most már nagy örömmel elszalad érte, bár vissza nem hozza, de legalább már levadássza. Ugyanez volt a ronggyal. Bár ez még édeskevés. Azt még nem próbáltad, hogy csinálsz neki "macskát"? Egy vmi nagyon szőrös kabátbélés darabot, vagy valamit egy hosszú madzagra kötni, és azzal próbálkozni? Nekem anno azt tanácsolták, ha semmi nem válik be, próbáljam azt.
2013. júl. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 A kérdező kommentje:
A sulin próbálkoztunk birkabőrrel, semmi:( Megszagolja, látja, hogy 'döglött', nem érdekli. Túl okos, csak éles szitukban megy. Nagyon ellene voltam az elektromosnak, előbb rendbe akartam tenni a viszonyunkat, hátha elkerülhető, de most hogy ezen túlvagyunk, és továbbra is megy macskázni, tényleg megkapja. Részvétem nektek is...:D
2013. júl. 19. 22:12
 4/76 anonim ***** válasza:
71%
én is olyat hallottam, hogy valami macskára hasonlító dolgot rákötsz egy 1,5 méteres madzagra, az pedig egy szintén 1,5-2 m-es botra. így ha rákap a "csalira" akkor könnyebb lefárasztani, húzod előtte, felemeled, ilyesmi :)
2013. júl. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
69%
Tegyél rá egy tíz méteres pórázt séta közben,arra rá tudsz taposni,ha megindul.Szerintem csak a fizikai energiáját vezeti le a macska stb hajtásában.Ezt a fajtát a fizikai erőkifejtést igénylő sportokban szokták fizikailag és szellemileg is lefárasztani,amikor is húz valamit, pl.a bringát.
2013. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
88%

Az enyém megy labdára, pecára, bármire, ami mozog, de a macska az akkor is macska. A vadászösztön annyira alapvető, hogy azt nem mindig lehet egyszerűen más irányba terelni. Szóval persze könnyebb, ha kiélheti máshol, de a problémát magát az sem szűnteti meg.

Hülye gondolat talán, de agárpálya meg műnyúl? Mármint az igazi nyúlszőr, és rendesen "menekül", ráadásul másokkal együtt lehet rá vadászni, hátha az segítene. Fiatal agarak még talán le sem hagynák annyira, de ha meg belejön, futhat akár egyedül is. Asszem 500 Ft egy kör Isaszegen, egy próbát talán megérhet.

2013. júl. 19. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
26%
1. vagyok. Én elektromost már láttam kutyán. Képtelen lennék rárakni a sajátomra...:(
2013. júl. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 A kérdező kommentje:
Agárpályát megpróbálom vele, utána is nézek. Annyira sz-r, azt hittem, ha végre a 'főnöke' leszek, megszűnik ez a probléma is, de nem:(( Másik kutyám macskázását labdával szüntettem meg, mit meg nem adnék, ha a huskym is ilyen lelkes lenne. 10 m-esen már túl vagyunk, nagyon jól tudja, hogy mikor van rajta, akkor kisangyal.
2013. júl. 19. 22:27
 9/76 A kérdező kommentje:
Ja, én is így voltam az elektromossal, de mikor ma szaladt az úttesten a macska után, meggondoltam magam. Inkább lássam elektromossal, mint kilapítva.
2013. júl. 19. 22:28
 10/76 anonim ***** válasza:
90%

Igen, nekem is ott pattant el a cérna, amikor a kutya a soksávos kereszteződés mellett indult el macskázni... Aztán elment mellettünk egy kamion, és elképzeltem, milyen felismerhetetlen paca maradna a kutyából... Most is erre gondolok, akárhányszor megfordul a fejemben, hogy úristen, de közel van a fejéhez, mi lesz, ha kisütöm az agyát... Meg persze arra, hogy amúgy ez nettó hülyeség, mert nem vagyok retatdált és nem sütöm ki az agyát :D

Elektromossal amúgy haver olyan kutyát szoktatott le a vadászásról, aki konkrétan a vadonban élt és abból tartotta fenn magát, madarászott meg minden. Most félrefordítja a fejét, ha macskát lát. Szóval az eredmény gyakorlatilag garantált, bár én óvatos vagyok, igyekszem figyelni, hogy a kutya lehetőleg ne kösse össze, hogy csak akkor jön az áram, ha rajta van az a nyakörv, mert túl intelligenseknél fennáll ez a veszély is, ez a disznó meg akármilyen hebrencs, hülyének nem nevezhető :)

2013. júl. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!