Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám szemével gond van,...

A kutyám szemével gond van, csipás, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Csipás a kutya és zöld 'takony' szerű folyadék jön ki a szeméből és állandóan rázza a fejét. Eddig törölgettem kamillás teával, de most olvastam, hogy az állítólag ront a helyzeten. Mit csináljak?

Állatorvos nem jön mert nem ér rá, vinni meg nem tudom :/


2013. júl. 20. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress másik állatorvost, aki ráér, vagy hívj állatmentő egyesületet, hogy ismernek-e olyan dokit, aki ráér. A zöldes, sárgás váladék mindig valamilyen fertőzés jele, erősebb kezelés kell, mint a kamilla. Ha viszont rá hagyod, akár a szeme is rámehet. Ne hagyd már kínlódni, a kutyád érdekében állj a sarkadra és keress addig dokit, amíg végre egy rá nem ér, hogy ellásson egy beteg állatot. (Ezt sem értem, nem ér rá, holott ez a munkája és ezért fizetik! Kritikán aluli!)
2013. júl. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyámnak akkor volt ilyen a szeme,amikor kötőhártya gyulladása volt.

Körömvirág teával kellett mosni, napi 3x és 2 óránként corneregelt kellett nyomni a szemébe, ez egy vénynélküli humán gyógyszertárban kapható gyógyszer.

Viszont a legfontosabb szemcsepp nevére amit szintén 2 óránként kellett kapnia,nememlékszem. De ez úgy is vényköteles gyógyszer, szóval doki nélkül úgy sem tudod megvenni.

Nagyon fontos, hogy kezeld, ez nem játék.

A kutyusom mentett kutya, az előző helyén nem kezeltek neki egy egyszerű gyulladást, és meg is vakult arra a személre! Műteni kellett 2x is, azóta is folyamatos gondok vannak vele, és ez már így is marad. Szóval valahogy próbálj meg dokihoz jutni mindenképp.

2013. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg Visine-t vagy hasonló szemcseppet megpróbálhatod, de tényleg jobb lenne állatorvosnak megmutatni.
2013. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az egyik barátom kutyájával is ez a helyzet neki az egyik szeme állandóan csipás, az állatorvos szerint a könnycsatornái el vannak záródva, felírt neki két féle szemcseppet(hozzáteszem mind2 emberi szemcsepp)és ennyi azzal csepegteti neki de semmi változás nincsen.
2013. júl. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Nagy nehezen csak kijött azt mondta, hogy allergiás reakció is lehet vagy akármi más is és vegyek neki Garasone szemcseppet, azzal kezeljem.

Hát remélem jó lesz, mert annyira nem nézte meg, de lehet pont annyira megnézte mint amennyire neki szüksége van rá.

Állatorvos létére eléggé félt a kutyától.

Mindenesetre a kamillától míg kezeltem elég szép lett a szeme bár valahol azt olvasom, hogy nem szabad valahol meg azt, hogy nagyon is jót tesz neki.

Mondjuk szerintem a kamilla nem hiszem, hogy ártana neki.

2013. júl. 20. 21:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg allergiás, akkor lehet, jobb lenne hanyagolni a kamillát, mivel a virágzatából főzünk teát, és az is allergizál. Remélem, használ majd a szemcsepp, majd írd meg, mi lett!
2013. júl. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sry hogy későn írok

Igen használt a szemcsepp bár elég nagy szenvedés volt cseppenteni vele

2013. szept. 27. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!