Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 hét múlva megyünk a menhelyr...

1 hét múlva megyünk a menhelyre egy 5 éves keverék kutyáért. Első kutya lesz. Mit vegyünk neki? Mit tanítsak neki?

Figyelt kérdés

Eddig van neki 2 tál,1 ól,benne fekhellyel.A menhelyen azt mondták,tudja az ül,fekszik,kifelé,nem szabad parancsokat..Nagyon szelíd kutya :)

12/L



2013. júl. 20. 13:16
1 2
 1/18 Veina ***** válasza:
100%
Hám vagy nyakörv póráz, kutya játékok jutalom faltok kullancsra, bolhákra valami szert, nem árt egy kutya fésű, hogy ha vedlik akkor ki tudd neki pucolni a bundáját, lavór vagy valami a mibe meg tudod fürdetni ha piszkos...
2013. júl. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Tápot, játékokat és ha tanítod mindenképpen legyen egy kis jutalomfalat is, amivel lehet ösztökélni, illetve nem árt ha egy bolhacsepp is van a kéznél, illetve kell nyakörv is bilétával, póráz, ha sétáltatnátok is
2013. júl. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek :)

Milyen tápot ajánlanátok?

2013. júl. 20. 13:31
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia, leges legfontosabb lépés egy állatorvos felkeresése, aki tájékoztat a kötelező oltásokról plusz chippeltetés, és külső belső paraziták ellen első alkalommal kezeli a kutyust . Az egészsége a legfontosabb a többi mind utána jön. Sajnos a legtöbb menhelyes kutyu rossz körülmények között van, persze erről nem feltétlenül a menhelyesek tehetnek.Sok örömöt és jó egészséget kívánok a kutyunak.
2013. júl. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Chipje már van és be is oltották a menhelyen minden ellen ha jól tudom.... :)
2013. júl. 20. 13:36
 6/18 anonim ***** válasza:
száraz táp, minőségi
2013. júl. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Száraz tápban én a Brit Prémiumot ajánlom. Sokak meg vannak vele elégedve és a minőséghez, valamint mennyiséghez képest az ára is jó! :)

Az orvosról annyit, hogy amikor mi elhoztuk a kutyánkat, akkor ott alá írtunk egy örökbe fogadási papírt, kifizettünk 3500Ft-ot, és 2 héten belül egy megadott orvoshoz kellett vinni. Ott már nem kellett fizetni, kapott chipet és oltást is. :)

Szóval lehet nálatok is lesz egy kijelölt doki.

Amúgy fonott csontot vehetsz neki, azt nagyon szeretik a kutyák dobálni meg rágcsálni. Esetleg még valami labdát nézhetsz neki, amit nem tud lenyelni de nem is olyan puha, hogy szét tudja szedni.

2013. júl. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Jaj, azt elfelejtettem, hogy sajnos most sok a kullancs és a bolha is. Nekem orvos ismerős 3 féle cseppet ajánlott (ő maga is ezt használja a kutyáin): praktic, exprot, advantix. Ezeknek nézzetek utána.


Nem tudom mekkora méretű a kutyus, de a nyakörv általában jobb, mert sétánál nem tud úgy húzni előre a kutya, mint a hámmal. Ugyebár a hám a mellkasán van, ami erősebb, így jobban tud húzni, elrántani esetleg.

Pórázok közül pedig a fix a jó, szintén a húzás miatt. Amik ilyen kihúzhatósak, azok elszakadhatnak, tönkre mehet a húzókájuk, valamint általában azzal úgy sétáltatják a kutyákat, hogy elengedik 4-5 méterre a kutyát, aztán a póráz meg tekeredik össze-vissza.

És biztonságosabb is a fix póráz, mert ha netán egy vad kutyával kerültök szembe, akkor nem 5 méterről kell behúznod a kutyádat, hogy megvédd.


Remélem tudtam segíteni! Sok sikert a kutyushoz! :)

2013. júl. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Már holnap jön *-*

Vettünk neki:

táp,tál,nyakörv,hám,konzerv,párna,apu csinált kutyaólat,egy csomó játék,jutifalat,klikker,stb,minden ami kell neki :)

A menhelyen beoltották,majd fél évente kell rá tenni kullancs,bolha,stb elleni cseppeket.

2013. júl. 24. 17:54
 10/18 anonim ***** válasza:
11%
Ugye,arra azért felkészültetek,hogy egy 5 éves kutyának már van kialakult képe a világról?Főleg,ha menhelyi....tudjátok a múltját?Vagy ti is 3 hónap múlva a menhelyre passzoljátok mert nem tudtok változtatni a nézetein?Gyakorlott kutyás vagyok,aki 15 éve kutyázik,egyben állatvédő is vagyok szóval kössétek fel a gatyátokat.....csak nehogy az legyen a vége,hogy elakarjátok majd altatni....
2013. júl. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!