Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha egy trukk megtanitasa...

Baj, ha egy trukk megtanitasa kozott szunetet tartok? Ugye meg nem keso elkezdeni a tanitasat?

Figyelt kérdés

Na szoval az utcarol fogadtunk be egy egy eves keverek kutyust. Eredetileg menhelyre kerult volna, de nalunk volt ideiglenesbe es annyira megszerettuk, hogy maradt.

Az lenne a kerdesem, hogy nincs-e hatranya, hogy meg csak most kezdtuk a tanitasat? Mar tudja az ul, fekszik, ppacsit, gyere es marad parancsot. Ezeket tokeletesen.

Most tanitom hemperegni, viszont mar majdnem tudja, de lattam rajta, hogy megunta, meg most melege is van igy hagytam...csak addig csinalom meg elvezi. Ilyenkor fel ora szunet es folytatjuk. Ez nem baj ugye?


2013. júl. 20. 13:29
 1/6 zsuzsabazsa ***** válasza:
Nem baj sőt jó, hogy szünetet tartasz. Ha sűrűn csinálod megunja és ha meg is csinálja de kedvetlenül.
2013. júl. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nekem ilyenkor leul/lefekszik es nem is csinalja..de ha kicsit kesobb kimegyek hozza a jutalomfalattal akkor megint nagyon lelkes:D
2013. júl. 20. 13:38
 3/6 Veina ***** válasza:
Minden kép kell a kutyának a pihenés mivel nem csak fizikálisan de mentálisan is el fárad. kortól független, hogy mikor állsz neki tanítani viszont ha idős a kutya akkor csodát ne várj első osztályú versenyző nem lesz. Mindenképp ki kell derítened mi ösztönzi a jutalom falat vagy a játék 2 kutyám van és mindegyiket más ösztönöz. Első és legfontosabb a türelem mert ha türelmetlen vagy a kutya is türelmetlen és ingerült lesz vagy a te esetedben kedvetlen. Szóval nagyon igaz az a mondás Többet ésszel mint erővel ;)
2013. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Laktózmentestej ***** válasza:
Nincsen hátránya annak, hogy nemrég kezdtétek el. Ne terheld le egyszerre az fontos. Az jó, hogy pihenni hagyod és utána újból próbálod a gyakorlatokat csinálni vele. Te is azt írod, hogy pihen egy kicsit aztán jutalom falatra megint örömmel csinálja.
2013. júl. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! A jutalomfalat sokkal jobban erdekli, mint a jatek:)
2013. júl. 20. 13:50
 6/6 anonim ***** válasza:

A legtöbb kutyát jobban érdekli az étel, mint bármi más. :D Ha az én kutyámmal ez nem így lenne, már aggódnék, hogy valami baja van.

A jelenlegi kutyám kb. másfél éves volt, mikor hozzánk került. Tehát kicsivel még később is kezdtem el foglalkozni vele, mint te. Azonban semmi gond nem volt vele, nagyon ügyesen vette az akadályokat.

Tényleg csak arra figyelj, hogy te hagyd abba a foglalkozást, amíg ő még érdeklődik. :) Fél óra pihi, aztán úgy 15 percig mehet megint a tréning. :)

2013. júl. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!