Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szóljak rá?

Hogy szóljak rá?

Figyelt kérdés
2,5 hónapos labrador kutya elég erősen harap amikor játszik, hogyan szóljak rá? Semmi nem használ, vagy még nem tudja kezelni, hogy milyen erősen játsszon?
2013. júl. 20. 15:32
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Ebben a korban még bőven elég, ha felszisszensz és látványosan elvonulsz, mikor eldurvul a játékkal.

Még most kell megtanulnia, hogy mit mennyire szabad és persze a szájával ismerkedik, ez tök normális. Szépen játszik, ott vagy vele, ez neki jutalom. Bedurvul, felállsz és kis időre vége a játéknak, ez a jelzés, hogy túlzásba esett.

2013. júl. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valahogy így próbáltam én is, köszi a választ!
2013. júl. 20. 15:40
 3/8 anonim válasza:
50%
Azt is kipróbálhatod hogy határozottan rászólsz pl hogy NEM, vagy hogy NEM SZABAD, és hát elmész, vagy hátrébb mész jó pár lépést, esetleg még azt is hogy felemeled a kezed, csak hogy egy picit átérezze a helyzeted és akkor talán visszafogja magát. Nagyon bele tudják élni magukat a játékba.
2013. júl. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezeket szoktam, de sokszor nem figyel rám, pár napja került hozzánk, és nem szeretném, hogy tanulatlan legyen.
2013. júl. 20. 16:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a kutyák a szájukkal tudnak csak játszani, nyilván nem a kezükkel. Az enyém is harap, most négy hónapos. Információim szerint 9 hónapos az a kor, ami után elhagyják ezt a harapdálva ismerkedést, játszást.

Úgyhogy szerintem, túlzott elvárás lenne azt várni tőle, hogy egyáltalán ne harapjon.

Én úgy csinálom, hogy labdát dobok neki, vagy kis plüsst, amit visszahoz, azokat rázza. Rongyot szereti levadászni. Ha véletlen ráharapott a kezemre, akkor otthagytam. Konkrétan már nem harap meg, de előfordul még, hogy a kis szájába akarja venni a kezem. Ha óvatosan csinálja, nincs vele bajom, viszont akkor alapos dögönyözésben részesítem, és lebírkózom. :D olyankor álltalában hanyatt vágja magát, és kinyúlik.

Ha pedig öltözöm, és a nadrágomra ugrana rá, és harapná, rászólok, hogy nem! többnyire érti, de ha nagyon rá van kattanva a játékra, felállok az ágyra, és ott öltözöm.

2013. júl. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Esetleg azt is kipróbálhatod a emlitettek mellé (amelyek mind jó tanácsok), hogy kis időre összeszoritod az állkapcsát. Ez a természetben is használt viselkedés a kutyáknál, de eredményt inkább idősebb korban hozhat. Egy próbát megér.
2013. júl. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amikor gyengén harap nincs vele bajom, de amikor annyira belemerül és nem figyel semmire, akkor hajlamos erősebben (de nem erősen) harapni. Erről akarnám leszoktatni, hogy figyeljen oda.

2013. júl. 20. 21:49
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is az állkapocs szorítást alkalmaztam mind2 kutyámnál, és nagyon hatásos, egyik sem harap, és óvatosan "bánik" a kezemmel, nem kapkodnak. Viszont én ezt 1 éves kora előtt nem csinálnám, nehogy árts véletlen a fejlődésben lévő kutyának. Felnőtt korban simán lehet alkalmazni szerintem.
2013. júl. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!