Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak hogy "normálisan" játszon a zsinóros labdával?

Figyelt kérdés

Tudom kicsit vicces a kérdés:D, de a kutyám nem tud rendesen játszani a zsinóros labdával, folyton csak a zsinórt kapja el és egyetlen célja hogy azt lerágja róla. Egyébként igazi labdabolond, ugrál is érte rendesen de nem a labdarészre harap rá. Egy lasztiról már sikerült lerágnia a zsinórt azóta az a kedvence, pedig amíg még egyben volt nem rajongott érte annyira.

Próbáltam, hogy csak akkor játszunk ha a labdára harap, de ez nem vált be - ő futni akar a lasztiért, a kutyasuliban viszont ilyen formában nem tudom jutalmazni.


2009. okt. 21. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
A játék lényege a szórakozás, miért nem hagyod, hogy a kutyád úgy szórakozzon, ahogy neki jó? Az én kutyám 18 évet élt, de sem botot, sem labdát nem volt hajlandó soha visszahozni, az egyetlen játék, amit imádott, az volt, ha egy rongyot fogott a fogai közé, én meg rángattam a másik végét.
2009. okt. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze hogy szórakozás! Tanulás közben jutalma a labda, de a kutyasuliban sajnos a többi kutya miatt nem dobálhatom neki! Ezért jó lenne ha a zsinórossal is megtanulna úgy játszani, hogy ne csak ő élvezze hanem az én ujjaim is egyben maradjanak.
2009. okt. 21. 11:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is labdabolond, de a zsinórossal ugyanezt csinálja.

Egyrészt úgy döntöttem, hogy a zsinóros labdát nem hagyom előtte, azzal csak akkor játszik, mikor velem játszik. Elfogadtam, hogy így csinálja. Szoktam neki dobálni, de mindig a zsinórt fogja meg ő is.

Másrészt, jutalomnak használom, mert begerjed a zsinóros labdától, ha nincs kéznél rongy, ezzel játszunk ráncigálóst, de nagyon óvatosan, nehogy kitörjem a fogát. Érzésből kell, hogy mennyire húzhatod, ami még nem fáj neki.

Ha ő így szereti, legyen így. Az a lényeg, hogy élvezze a játékot. Enyém is szétrágott egy ilyet már, azért sem hagyom előtte, mert nem olcsó egy ilyen labda ahhoz, hogy naponta vegyek egy másikat. Ja és az enyémnek is a szétrágott lett a kedvenc labdája! :D

Szerintem hagyd rá ezt a dolgot, inkább évezzétek úgy, ahogy neki jó. Vagy ha így nem tudod jutalmazni, válassz egy másik eszközt jutalmazós játéknak.

2009. okt. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyém is mindig a zsinóros részét fogja :)

Csak akkor adom oda neki ha kint játszunk, otthon nem, különben szétrágná.

2009. okt. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!