Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikorra várható az első tüzelés?

Mikorra várható az első tüzelés?

Figyelt kérdés

Van egy 8 hóa szuka coccer spánielem és egy 7 hós "nemtudommi" kan keverékem. Nagyjából egyforma méretűek. (A kan 4 kg-al több és 10-15cm-rel magasabb.)


Minap az állatorvosnál egy 9 hónapos tüzelő dogot láttam. És a szomszéd is mondta, h az egyik ismerősének a 8 hónapos kutyái össze hoztak 6 kölyköt.


Ivartalaníttatni szeretnénk majd a kant, de úgy tudom, h azt csak egy éves kora után lehet, mert ugye akkorra lesz teljesen ivar érett.

Na de addig mit csináljak ha elkezd tüzelni?

Mi lesz ha akkor történik meg amikor dolgozom és észre sem veszem, csak amikor már lehet hogy késő?


Éjszakára még csak-csak megoldható a különzárás. Nappal viszont nem.

Hatásos az a "tüzelőbugyi"?


Mit csináljak?


Még nem látom ilyesminek a jelét. Kb mikorra várható hogy tüzel?



2013. júl. 20. 19:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A szuka kutya az első tüzeléssel lesz ivarérett. Ennek időpontja szorosan kötődik a kifejlettkori testméret eléréséhez, ami kistestű kutyáknál akár már 6 hónapos korban bekövetkezhet, így náluk már 7-8 hónaposan sor kerülhet az első tüzelésre. Nagytestű kutyáknál ez az időpont rendszerint kitolódik 1 éves kor utánra. A tüzelés kb. 21 napig tart, de az első tüzelés lehet rövidebb, majd 1-2 hónap múlva újraindulhat és akkor tart 21 napig. A kutyák átlagosan 6 havonta tüzelnek, de 4-12 hónapos intervallum is előfordul.

A kutyusokat pedig el kell zárni egymástól,ha nem szeretnél kiskutyákat ! Egy pillanat elég a "balesethez" .

2013. júl. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A tüzelőbugyi messze nem 100%-os védelem,borzasztó találékonyak tudnak lenni egyébként is tüzeléskor,hamar megoldják,hogy szabadulhatnak meg tőle.Csak annyit javasolhatok,hogy zárd külön őket betonbiztosan,míg nem tudsz rájuk teljesen figyelni(pl meló közben)...Ha mégis vemhesülne a kutya,lehetne úgy is ivartalaníttatni,csak nyilván jobb lenne elkerülni az egészet.Egyébként lehet már első tüzelés előtt is ivartalaníttatni,annyiból érdemes kivárni,hogy jobban kifejlődjön a hormonok hatására,de semmi baja nem lesz akkor sem,ha 1 éves kor előtt műtteted(bár az én kutyáim később lettek ivartalaníttatva)Szerintem ettől függetlenül kérjétek ki az állatorvos véleményét,ő mit javasol.
2013. júl. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg nincs valami rokon,akinél az egyikőjük el lakhat addig ? :) 1.válaszoló vagyok :)
2013. júl. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

21 napig is tarthat!?!?!!

Úristen!!!


Köszönöm a válaszokat. Meg fogom kérdezni a dokinkat is.

Az nem tudjátok esetleg, hogy kb mennyibe kerül az ivartalanítás? Gondolom kanoknál, szukáknál más az ár. Vagy nem? Fiú kutyánál mennyit kellene fizetnem?

2013. júl. 20. 19:41
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem lehet. 160 km-re van rokonunk csak.

De mondom, inkább attól félek jobban, hogy akkor kezdődik a tüzelés amikor nem vagyok otthon.

2013. júl. 20. 19:43
 6/12 anonim ***** válasza:
Én inkább a szukát ivartalanítattnám, mert egy csomó macerát el lehet vele kerülni. Nem lesz vérzés, méhgyulladás, biztos nem lesznek kölykök ráadásul egy tüzelő szuka bármit megtesz, hogy pározhasson. Egy spánilnek kb. 10 ezerbe kerül az ivartalanítása
2013. júl. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Eredetileg én is így akartam. De erről még a páromat is meg kell győznöm. (Ő szaporíttatni akarja, amit én nem támogatok.)

Aztán egy hölgy akinek ivartalaníttatott szukája van, azt mondta, h inkább a fiút. Mert a lány műtétje bonyolultabb és kicsit veszélyesebb is.


Mindegy. Párommal megbeszéljük, állatorvossal konzultálunk, aztán majd amelyik jobbnak ígérkezik.


Köszi.

2013. júl. 20. 20:33
 8/12 anonim ***** válasza:
A hímneműeket-jelen esetben kan kutyákat-mindig kevesebbért ivartalanítják,mint a nőstényeket/szukákat.Nekünk 25 kg-os kan esetében 19.000 ft volt,de a méret is számít,illetve állatorvosa válogatja,ezért érdemes lenne megkérdezni,mert dokinként nagyon eltérőek lehetnek az árak.Én a helyetekben(bár költségesebb)viszont mégis inkább a szukát ivartalaníttatnám,ha már választani kell,ugyanis egy véletlen becsúszott alom sosem jönne jól-beszökhet ne adj'Isten más kutya is,még ha a tietek ivartalanítva is lenne-ráadásul jóval több ivarszervi és a tüzelés miatt kialakuló megbetegedést megelőzhettek(álvemhességek sorozata,méh-és emlődaganat,stb)Ha mást nem,érdemes gyűjtögetni rá,én sem zsebből fizettem,hanem összegyűlt minden állatomra.
2013. júl. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi.

Megmutatom a páromnak amit írtál, talán ezzel meggyőzöm.

2013. júl. 20. 20:54
 10/12 anonim ***** válasza:
Sokan úgy vannak vele,hogy persze,majd pont az én kutyám lesz rákos,velünk úgyse történhet meg,stb...Manapság viszont szomorú tény,hogy valóban nagyon megnőtt a daganatos kutyák száma.Én tavalyelőtt karácsonykor fogadtam be egy 10 éves szukát,idén tavaszra vitte el a méhrák,pedig csodálatos egy kis Hercegnő volt :'( Csak már 10 évesen nem mertem ivartalaníttatni,féltem,hogy nem ébredne fel az altatásból.Így nagyon javaslom,hogy hacsak a kis cocker nem törzskönyves,kiváló vérvonalú,kiállításokon jól teljesítő,szűrések alapján tökéletesen egészséges kutya,akkor mindenképp ivartalanítsátok,mert évi két tüzelésnél elég,ha csak azt számoljuk,hányszor lehet álvemhes,aminek következtében már a tejtermelődés is beindul-nem lévén viszont kölykei,az emlői begyulladhatnak,később daganat,stb...Nem kaparják az idegen kanok a házatok/kerítésetek,nem vérzik össze mindent,és így tovább.Véleményem szerint érdemes összegyűjteni a rávalót,nektek is,s a kutyátoknak is a javára válik.
2013. júl. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!