Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik ilyen? Kutyám 1 éves...

Létezik ilyen? Kutyám 1 éves és havanese, tehát szoba kutya. Kertes házban lakunk, egész nyáron nem volt gond a szobatisztasággal.

Figyelt kérdés

amúgy elég hamar szoba tiszta lett,már 4-5 hónaposan kikéretszkedett a dolgát végezni.

Most hogy bejöttek a hűvösebb idők már nincs nyitott ajtó a lakásba,nem tud ki be sétálni mint nyáron mikor épp kedve tartotta

A problémám a következő.

Elfelejtette mi az,hogyha dolgát szeretné végezni akkor kikéretszkedjen. Létezik ilyen?

Minden reggel ki van engedve,és többször is napközbe de mégis utána a lakásba végzi el a nagy dolgát!

Már kezdek hülyét kapni. Ma ráadásúl azt csinálta,hogy kiengedtem kb 9-kor,elvégezte a nagy dolgát,majd 2-órával később a lakásba is elvégezte,de kb 3x annyit mint kit!!!

A másik problémám meg az,hogy minden nap este 6-kor kap enni,egész nyáron minden nap a vacsi után végezte el a dolgát szinte rögtön utána,megkajált és már szaladt is kakilni,most ezt szintén "elfelejtette" és vacsora után semmit nem csinál max pisil egyet,átütemezte magát másnap délelőttre!!

Javaslatokat várnék arra,hogy hogy szoktassam őt vissza étkezés utáni ürítésre,vagy ha az nem működik akkor hogy vegyem rá újra,hogy kikéretszkedjen amikor dolga van?

Köszi


2009. okt. 21. 11:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, mi is pont így jártunk. Egy éves havanese kan kutyusunk, szintén kertes házban, ugyanezt csinálja, hozzátéve, hogy jobban utálja az esőt, mint a macskák, és esőben sem hajlandó kimenni. Kikéredzkedik, kidugja a fejét, meglátja a vizes kerti utacskát és már fordul is vissza. És bejön pisilni. Ha erőszakkal kirakjuk, a lábtörlőn ül és nyüszít, de a dolgát végezni nem megy. Jó lenne, ha valaki javasolna valami megoldást, mert az összes ismert módszert már kipróbáltuk.
2009. okt. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanez volt a problémám, csak a kisdolgot illetően. Mindent kipróbáltam, haszontalanul.

Hosszas megfigyelés után jutottam arra a következtetésre, hogy rangsorprobléma miatt nem tudom a problémát megoldani.

De végül sikerült, 2 ÉS FÉL HÓNAP ALATT!

1. Jan Fennell módszerével újrarendeztük a rangsort (ezt azóta is következetesen alkalmazom).

Íme a könyv, segítségül:

*****

2. Hogy ne stresszeljem be a kutyámat, úgy tettem, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne. Ha belebotlottam az eredménybe, nem szóltam a kutyához, nem néztem rá, nem értem hozzá (legalább 15 percig) és feltakarítottam. Ha viszont az utcán végezte a dolgát, alaposan megdicsértem, szóval, simivel, jutalomfalattal.

Aztán fokozatosan fölhagyott vele. Ehhez viszont elengedhetetlen volt, hogy megmutassam neki, ki a főnök, ergo nem az ő dolga a terület határának jelölgetése. (Mindig csak éjjel és mindig a bejárati ajtó elé pisilt, és csakis otthon, ha máshol aludtunk, akkor nem. Pedig már szobatiszta volt.)

Nem tudom, kakival mi a helyzet, de szerintem megér egy próbát, mindenesetre azonnali eredményt ne várjatok, minimum több hét, de lehet több hónap.

Megverni, kiabálni vele fölösleges, inkább a probléma okát kell kideríteni és azt kezelni. Lehet, nálatok is rangsorprobléma van, de ezt így látatlanba nem lehet megmondani. Az is lehet, hogy szervi baj az oka, de ezt egy orvosi kivizsgálással ki lehet deríteni. Ha negatívak a leletek, akkor pszichés zavar állhat a háttérben.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. okt. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor lehet hogy az első válasz írojával egy alomból van az én kutyám és örökölték ezt a szülőktől!! :)
2009. okt. 21. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!