Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kedves kutya tartók! Miért...

Kedves kutya tartók! Miért kell a kutyát akit benn tartanak a házban nyáron éjszakára ki****ni a kertbe nyivákolni?

Figyelt kérdés

Eddig úgy voltam vele, hogy semmi baj, szeretem én is a kutyákat.

De nem bíííírom felfogni!

Miért? A szomszédban van 2 kutya, kistestű az a yorki meg westi. Jófejek, semmi gond nincs velük. A gond ott van, hogy benti kutyák. Egész évben bent tartják, ott nőttek fel, tavaly is, az előtt is.

A baj az, hogy most nyáron a szomszédok nem értem miért kirakják a kertbe őket éjszakára. Ez nem lenne gond, az a gond, hogy egész éjjel sírni hallom őket. 3 napon keresztűl, ezek nem álmosak, vagy nem tom, de nyivákolnak.

Aztán úgy voltam vele, semmi baj, megszokják 3-4 éjszaka alatt, és bek***olnak.

Igen ám, ez történne, ha a szomszédaim nem lennének olyanok, hogy kint hagyják, 2 hétre, vagy nem tom, NEM! kint van 3 napig a kutya, majd bent van 3 napig, és megint kirakják, és keződidk minden előről!

És r*hadtul zavar, hogy hiába nem panelba lakok, q*va meleg van éjjel, ablakot becsukni meg nem akarom, mert megfulladok, és ha becsukom is hallom őket ugatni, sírni, vonítani, mert vékonyak a falak, és az ablakom alatt sírnak, ugatnak.


Tudom, hogy durva amit írtam, és nem akarok senkit megbántani, de valaki magyarázza már el nekem, hogy a kutya ami bent van tartva egész évben, és fél életét a házban tölti, azt miért kell kínozni, és kizárni nyárno napokra, majd vissza engedni, hogy megint megszokja a bent létet, és megint kizárni, hogy szegény kutya lelkileg összeomoljon?



2013. júl. 20. 20:57
1 2
 11/14 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
97%

Ebből lesznek a nyuszika b..zd meg a létrát esetek.

Kicsit off, de egyik haver kertjében csendesen beszélgettünk, söröztünk páran. Szomszéd hajnali 1-kor valami ordenáré hangon elküld minket az anyukánkba, mondván, hogy "éjfélig tűrte, de mostmár húzzunk be a g..cibe". Ha tudtuk volna, hogy neki hangos ez az alapzaj (zene nem szólt, tényleg beszélgetés volt), bementünk volna előtte, de ő megvárta, míg jól felhergeli magát.

Csöngess be a szomszédodhoz, és próbáld kulturáltan, nem emelt hangon, nem személyeskedve elmondani, hogy nem tudsz aludni. Ne fenyegetőzz, arra ráérsz később, ha nem reagál rá semmit, vagy elküld.

2013. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
93%
Ez egyáltalán nem szokványos,talán nem teljesen szobatiszták.Tényleg érdemes beszélgetni velük és elmondani,hogy nem lehet a kutyuktól aludni.Nálam még sosem jött be,ha értelmesen próbáltam egy problémát megbeszélni a szomszéddal,de első körben mégis ezzel kell indítani,hátha felfogják.
2013. júl. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nyár van, időnként meleg is, nyilván akkor teszik ki a kutyákat a kertbe, amikor bent nagyon meleg van a lakásban. Azt érdemes megbeszélni velük, hogy éjszakára hagyják nyitva az ajtót a kutyáknak, hogy ha akarnak, be is tudjanak menni, és akkor nem fognak nyafogni. Amúgy először tényleg érdemes normális hangnemben megpróbálni megbeszélni a dolgot, hogy hallod, hogy nyüszítenek, emiatt nem tudsz aludni, legyenek kedvesek valamit csinálni a kutyákkal. Hőzöngeni ráérsz akkor is, ha ez első körben nem vezet eredményre.
2013. júl. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ősztől kora nyárig az én kutyám is a lakásban volt éjszaka, aztán az első igazi kánikuláktól kezdve kint alszik. Tény, hogy bent alváskor teljesen csendben van, de most, hogy kint van, azért szokott ugatni. Attól függ, mekkora és milyen ingerek érik az utcáról.

Ritkán van csupán, hogy szórakozásból pofázik, akkor mindig kiszólok, hogy most már kuss legyen :)

A kutyám azt is elfogadja, ha egyik éjjel bent altatom, másik éjjel kint. Én vagyok a gazdája, azt kell tegye, amit várok tőle. Csak nevelés kérdése.

Kedvesen beszélj a szomszéddal először, aztán ha nem hajlandó az együttműködésre, a jegyzőnél tehetsz panaszt zavaró állattartásra hivatkozva.

2013. júl. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!