Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever vagy Szibéria...

Golden retriever vagy Szibériai husky?

Figyelt kérdés
Ez a két kutya nagyon tetszik. De azt szeretném, ha a kiválasztott kutyafajta jól kijönne a többi állattal, és a gyerekekkel. De azért azt is szeretném, hogy a betörők ne merjenek a házamhoz jönni a kutyától, és, hogy a kutya ne legyen beteges. (Igazából a golden retrieveren azért akadt meg a szemem, mert ha jól tudom szereti a gyerekeket, és azt hiszem eltűri a körülötte lévő állatokat is. De a Szibériai husky pedig gyönyörű, elragadó, játékos, és az idegenek sokkal inkább tartják ijesztőnek, mint egy golden retrievert.) Előre is köszönöm a válaszokat. :)

2013. júl. 21. 18:51
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Jaj és amúgy vinném őket kutyaiskolába, és megfelelően hozzászoktatnám más kutyákhoz, és állatokhoz, valamint törődnék vele, és tanítanám is. :)
2013. júl. 21. 19:03
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
Én a golden retrivert ajánlanám, mivel megfelelő családi kutya és türelmes a gyerekekkel ezen kívül nagyon könnyen lehet őket idomítani. A husky makacsabb fajta, de megfelelő idomítással nem lenne probléma.
2013. júl. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Várom a következő válaszokat. :)
2013. júl. 21. 19:58
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

Nekem huskym van, és azt mondom, hogy nem hozzáértőknek nem ajánlom. kinézet alapján meg nem választunk kutyát...

A goldi, talán, jelez, ha valaki jön házhoz, de csak talán, ha normálisan van szocializálva akkor örül mindenkinek, és a husky dettó.

Az enyém az idegeneket is úgy köszönti, mint egy régen látott barátot.

Szerintem ha kinéztél egy kutyafajtát, olvasgass el róla mindent, de tényleg mindent, és csak azután dönts, miután tudod, hogy mire számíthatsz.

Mert a husky, ha nem foglalkozol vele mindennap órákat, akkor a fejedre nő. Én is napi 2-3 órát vagy néha többet is simán foglalkozok vele.

2013. júl. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
A jelzésnél többet egyik fajtától se várj. Szerintem sokkal alaposabban utána kéne olvasnod az adott fajták jellemének.
2013. júl. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Igazából már utánanéztem alaposan a fajtáknak. Természetesen tudom, hogy a husky alapjába véve nem házőrző, de szerintem ez, ahogy minden más nevelés kérdése.
2013. júl. 21. 20:18
 7/17 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Én kifejezetten sokat foglalkozok a huskymmal, ha akarsz írj rám, és facen beszélhetünk, meg ott láthatod is. De, az nem nevelés kérdése, hogy a kutya őrzi-e a házat, vagy sem. Ez ösztön kérdése, és a huskyban ilyen ösztön nincs. Én egy huskyt ismerek, aki mindent, és mindenkit megugat, de ő nem tudom hány éves, de életében egyetlen egyszer nem járt a kapun kívül. Mindig otthon fekszik, és kb elé van b*szva kaja, és itt kimerült a vele való foglalkozás... Az én huskym, aki mindeféle állattal találkozott már, meg voltak együtt, meg emberekkel is nagyon nagyon sokat találkozik még életében egyszer nem ugatott jelző szándékkal, ha ugat valamire, akkor tudom, hogy vagy sünit fogott, vagy a másik kutyával játszik. De bárki jön házhoz, ő csak csóvál, és hangját se hallod. Csak akkor ugat, ha játszik.

Jelezni, akárhogy akarod, nem fog...

De az utcában lakik egy goldi is, az meg egyfolytában kóborol,de ő is csak akkor ugat meg, ha kapun belül van, ha kutyát sétáltatok. Ha egyedül megyek, akkor kerítésen benyúlok, mert örül nekem is,holott vele sincs valami hú de sok foglalkozva...(én szoktam vele labdázni, mert a gazdái erre se képesek, hanem kirakják, hogy sétáltassa meg magát, és mindig leül a kapunk előtt, és addig ül itt, amíg ki nem megyek hozzá)

Szóval, ez a két fajta pont nem az, amit te keresel véleményem szerint. Ha azt akarod, hogy jelezzen, és családcentrikus is legyen, akkor vegyél német juhászt(a másik kutyám nj). Csak azt se felejtsd el, hogy ő is egy munkakutya, igényli a nagyon nagyon sok foglalkozást. Ha a minimum mozgásigényét kitudod elégíteni, tanítod, és neveled, és jársz vele kutyasuliba, akkor a világ legjobb kutyájának a gazdijának nevezheted magad. (tapasztalat:D )

De, a fent említett két fajtát én a helyedben hagynám, és keresnék egy hozzád jobban illőt

2013. júl. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömnek van huskyja és én nem ajánlom gyerek mellé! Nekem goldenem van, imádom, majdnem tökéletes kutya, épp csak a házat nem őrzi. :D Ha megengeded ajánlanám neked a hovawart. Unokatesóméknak olyan van, gyönyörű kutya, nagyon aranyos, okos, igazi házőrző és a gyerekeket különösen szereti. :) keress rá a neten, ha gondolod.
2013. júl. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 21. 20:33
 10/17 A kérdező kommentje:
Jaj az utolsó válaszadónak nagyon szépen köszönöm, a hovawart nagyon szép, nagyon tetszik. :)
2013. júl. 21. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!