Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó nyakörvet, hogy kell...

Fojtó nyakörvet, hogy kell használni?

Figyelt kérdés
Ha húz a kutya akkor hirtelen egyet rántani?És tovább húz akkor újra?
2013. júl. 21. 21:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
28%
Ahogy húz a kutya úgy szorul össze, van amelyik belül szöges. Mivel az állat sem buta, össze tudja kapcsolni: ha húzok akkor az rossz.
2013. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Ha azonnal továbbindul, rögtön ránthatsz rajta duplát is, nem kell feltétlenül megvárni, amíg megint belefeszül. Ha nagyon nehéz eset, told fel a nyaka tetejére a fojtót, ott jobban hat, mint alul.

Az alapszabály: a feszes póráz rossz! Rántod, lazítod, rántod, lazítod. Remek karizomgyakorlat, de megéri :)

Egyébként úgy tedd rá a kutyára, hogy amelyik karikába a pórázt csatolod, az abból jövő lánc a kutya nyakán felül balról jobbra érkezzen, és a jobb vállánál bújjon át a másik karikán. Ha fordítva rakod fel, tehát alulról jön az a része, amit meg tudsz rántani, akkor meg fog akadni, nem lesz olyan hatékony.

2013. júl. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi:)Remélem előbb utóbb megérti mert már szájszíjjal is nagyon húz majd ki törik a feje de akkor is megy
2013. júl. 21. 21:32
 4/21 anonim ***** válasza:
52%
Mozgatod eleget? Mert ha mehetnékje van, azt nem szűnteti meg a fojtó, max. más irányba tereli.
2013. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Állandóan a szag után megy össze vissza húz:(((

Ha rántok rajta akkor is megy,minden nap viszem sétálni

2013. júl. 21. 21:39
 6/21 anonim ***** válasza:
46%
Az oké, de csak pórázon sétáltatod, és ennyi? Mert egy pörgős kutyának az közel sem elég.
2013. júl. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen mert nem jön ki más kutyákkal néha összekap másikkal ezért nem engedem el az udvaron van elengedve egész nap játszik a másik kutyával
2013. júl. 21. 21:45
 8/21 anonim ***** válasza:
46%

[link]

Ezek közül próbálj meg valamit mondjuk minden második nap kivitelezni, hogy rendesen lefáradjon, könnyebb lesz úgy sétáltatni. Ha meg elolvasgatod az oldalon lévő többi cikket, akkor mindenféle más problémára is találhatsz megoldást, vagy legalábbis magyarázatot, hogy miért olyan a kutya, amilyen :)

2013. júl. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Dalma1997 ***** válasza:
52%

Hát igen xD

én is így vagyok az én kutyámmal(labrador). Vettünk neki folytót, de nem érdekli inkább megfojtaná magát minthogy megáljon.

Szájszíja is van, azzal kicsit enyhébb a húzás, de még mindig nem az igazi.

milyen fajta kutya?

2013. júl. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Valletta ***** válasza:
63%
A fojtó nem arra való, hogy a gazdi a kezére tekeri a pórázt, a kutya meg belefeszülve húz és a gazdi attól várja a sikert, hogy a nyakörv rászorul a kutya nyakára és ez majd jobb belátásra téríti. Azért jó a jó fojtónyakört, mert azonnal lehet vele engedni - amelyik nem lazul vissza azonnal, az sztem felejtős. Laza pórázon vezeted a kutyát, ahogy megelőzi a lábadat rászólsz és visszarántod és azonnal visszalazítod a nyakörvet. Sose legyen feszes a póráz, és ha láb mellett van a kutya mindig legyen laza a nyakörv is (talán ezért jobb a lánc, mert az biztos nem marad szoros a nyakán). Ha egyáltalán nem figyel a kutya én fenékbe is szoktam lökni a térdemmel, arra felfigyel, visszaküldöm magam mögé és újra elindulunk.
2013. júl. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!