Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tettetek volna?

Mit tettetek volna?

Figyelt kérdés

Szombaton betévedt hozzánk egy fajtatiszta beagle fiú, kihívtuk az állatorvost, nézze meg, van-e benne chip. Volt, de a cím 90km-re innen volt, + a gazda neve. De semmi telefonszám... a gazda nevére azonnal rákerestem facebook-on, de nem találtam, aki pont nekünk kellett volna, 90km-re elutazni lehet hogy feleslegesen, se idő, se pénz. A kutya nálunk nem maradhatott, mert nekem is van 2 kutyám, az egyik ráadásul szintén kan, a szukával pedig kár lett volna akár összeismertetni is, mert nem szereti a kutyákat, embereket is megválogatja. A kan kutyám ugyan alázatos és barátságos a legtöbb kutyával, de ha ez az új fiú agresszívan, morogva túl közel merészkedett, hát ő sem hagyta szó nélkül.

Így nálunk nem maradhatott túl sokáig, hogy várjuk a gazda jelentkezését, lefényképeztük, felraktuk netre, hátha jelentkezik a gazdája. Akkor nem jelentkezett, így felhívtunk egy ismerőst, akinek meghalt az öreg kutyája, ő pedig rögtön jött, megnézte, a kölcsönös szimpátia megvolt, így hazavitte. Kocsiba szépen bemászott, majd az ülésen elfoglalta a helyét, mintha tudta volna mit kell tenni... Ott imádják, már sétálni is voltak vele, pont megfelelő nekik a barátságos, ám nagyhangú kutya. Tényleg jó helyre került.

Viszont ma jött a kutya állítólagos gazdája (hétfőn) hogy hallotta hogy itt volt a kutyája és hol van, mert ő eddig nem ért rá és azért nem jött érte. Mondtuk azt is, hogy nem idevalósi a kutya a chipje szerint, erre ő azt mondta, ő is csak befogadta. Nem látszott rajta, hogy a szíve szakadna meg érte vagy bármi efféle. Azt mondtuk elkóborolt innen is...

Éreznétek emiatt bűntudatot? Ő is csak befogadta, még azt sem tudta, hogy a kutya melyik városba való. A másik pedig, hogy 2 napig nem ért rá... ha valakinek fontos a kutyája, akkor jön érte, amint tud.



2013. júl. 22. 12:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem jól döntötték,de az az ember aki nálatok kereste lehet ellopta az eredeti gazdájától. Lehet valahogy azt kellene meg keresni.
2013. júl. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Az eredeti gazdáját kellett volna megkeresni, mert ez így lopásnak minősül. Ha nincs telefonszám, akkor is megvan, hogy melyik állatorvos chipelte a kutyát és őt is fel lehetett volna hívni. Sajnos nem tettetek meg mindent, hogy visszajuttassátok a gazdájának.
2013. júl. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
szerintem se tettetek meg mindent, és engem is felháborítana ha valaki továbbpasszolná a kutyámat... jogosan volt dühös az illető
2013. júl. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%

szerintem jobban járt volna szegény kutya ha nem fogadod be, ha már nem vagy hajlandó visszaadni a gazdájának...

legközelebb ink hagyd ott, hátha egy értelmesebb ember megtalálja és megkeresi a gazdáját anélkül h elajándékozná a kutyát

2013. júl. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az még rendben, hogy nem adtátok oda annak, aki ment érte, ha úgy tűnt nem is nagyon érdekli és nem felelős gazda (vagy nem is az igazi), akkor jobb helyen van az ismerősödnél.

Viszont lehet, hogy az, akié igazából nagyon hiányolja. Szerintem meg kellene próbálni a chip és az azt berakó állatorvos segítségével felvenni a kapcsolatot a rendes gazdájával, vagy pedig keresni valakit, aki abban a városban lakik, ahol a gazdi és megkérni, hogy menjen el a címére, ha nem találja otthon, akkor hagyjon nekik egy levelet a telefonszámoddal. Vagy valami ismerőst megkérni, akinek valamikor útba esik és becsenget.

Akár neten is kereshetsz valaki megbízhatót, aki odavalósi és megkérheted rá.

Sőt, talán (mert ki tudja milyen embert fogsz ki, lehet ő is át próbál verni) az lenne a legjobb, ha az ottani állatvédőknek írnál! Csak akad valaki tőlük, aki felveszi a gazdával a kapcsolatot.

Én értem, hogy lehet az ismerősödnél jobb helye lenne, de jogilag ez így problémás, mert nem az övé a kutya, amit még a chip is igazol.

2013. júl. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Én megkérdezném a kutya állítólagos gazdákától, hogy


1: honnan vette , hogy egyáltalán volt nálatok a kutya?

(ki mondta neki?)


Megmondanám neki, ha eddig nem ért rá, akkor ne is akarjon mostmár ráérni.


A chipjéből meg kiolvastatnám, hogy jogilag ténylegesen kié, és jól elővenném és meghurcolnám az illetőt...

2013. júl. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mindegy ki jelentkezett a kutyáért, mindegy hogyan szökött meg a valódi gazdájától, az a helyes döntés, ha annak próbálod visszajuttatni, akinek a nevére a chip be van jegyezve. Azért nem kell bűntudatot érezned, mert nem adtad oda a becsengetőnek, már eleve neki is meg kellett volna próbálni visszajuttatni a gazdához, már ő sem törvényesen birtokolta. De az sincs rendben jogilag, hogy az ismerősödnél van, szóval fel kell venni a kapcsolatot a valódi gazdával. Ha ezt nem teszitek meg, akkor viszont joggal lehet bűntudatod (és az ismerősödnek is, akinél most van).
2013. júl. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Azért szerintem az nem akkora dolog, hogy szombaton vagy vasárnap értesült a dologról a(z állítólagos) gazdi és csak hétfőn jelent meg. Lehet nem tartózkodott otthon (pl. másik városban volt lagziban vagy akármi) és még haza is kellett utaznia, vagy ilyesmi... Nem egy hétig nem nézett felétek, oké, hogy én is rohannék abban a percben, amint megtudom a hírt, de ha mondjuk nem jó a kocsi, vagy nincs aki elvigyen, akkor nekem is várnom kéne egy-két napot.

Persze ha ott lakik közel hozzátok, akkor valóban másképp fest a helyzet, akár még este 11-kor is átsétálhatott volna, gondolom megértettétek volna, hogy akkor megy, amikor tud, de mihamarabb.

2013. júl. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

Tehát, ha megvan a gazda neve és címe, fogsz szépen egy papírt, tollat, boítékot és levélben értesíted a gazdát, hogy itt és itt találtatok egy kutyust melynek a chippje hozzá van regisztrálva. Leírod, hogy sajnos te a nagy távolság miatt nem tudod eljuttatni neki, de amennyiben ő elutazik érte megkaphatja a kutyust. Mellékeled a telefonszámod és a probléma el van intézve.

Nem hiszem el hogy már csak internet útján lehet utolérni valakit ha tudod a nevét és címét.........

2013. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a tanácsot, főleg a 9-es válaszolóét... ez tényleg nem is jutott eszünkbe. :(
2013. júl. 22. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!