Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta vagy milyen...

Milyen fajta vagy milyen jellegű keverék lenne az ideális?

Figyelt kérdés

Mindenképpen nagy(obb) termetű kutyust szeretnénk.

Tudom minden kutya más és más, de azért egy fajtajelleg megvan.

Napi több óra sétára is van időm akár a suli mellett, nem ártana ha nem lehetne bejönni minden idegennek engedély nélkül. (Volt arra példa, hogy valaki gondolt egyet és bejött...)

Nem azt mondom szedje szét (ami nevelés kérdése), de na azért ne kezdjen el vele haverkodni. :)

Itt a Duna, vannak olyan részek hol lehetne fürdeni, van rét, erdő ahol sok kirándulás lehetne.

Kinti kutya lenne, télen pedig a kazánházba "lakna".

Szőre pedig lehetőleg rövid legyen és lehetőleg egy gazdás.


Rotira gondoltunk, de szerintem elsőre túl nagy falat lenne. Esetleg valakinek véleménye a rotiról?



2013. júl. 22. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Németjuhász kutya pont az igényeidnek való.De csak tenyésztőtől vegyél ne szaporítótól mert ha az utóbbitól veszel egy olcsó kutyát az akár beteges lehet jobb esetben a doki meg gyógyítja rosszabb esetben még kölyökként elpusztúl.Mellesleg a szaporítótol vett fajtatiszta kutyák nem is biztos hogy fajtatiszták.Ha nincs pénzed menj el egy menhelyre vagy sintértelepre és ott az igényeidnek megfelelő kutyust adnak mellesleg meg is menttel egy életet.

Itt egy videó a németjuhászról

[link]

2013. júl. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha a rövidszőrűtől eltekintünk még jó választás lehet a retrieverek. Labrador, golden, a legtöbb nagyon kedves (persze meg lehet tanítani házőrzésre), tanulékony, gyermekszerető, szeretnek fürdeni és könnyen tanulnak. Nekem is van egy goden-kaukázusi juhász (még mindig nem tudom, hogy jöhetett ki ez a párosítás), keverék kutyám. Egyszerűen csodálatos kutya. Nyugodt, rendesen védi a házat, akit mi engedünk be azt nagyon szereti, másokat nem enged be, és jól kijön más kutyákkal is.


Ha keverék mellett döntesz érdemes lehet rendes menhelyen keresgélni, hálásabbak tudnak lenni, mint a vásárolt kutyák.


Roti, szerintem is túl nagy falat, nem csak olyanoknak akiknek ez az első kutyájuk, és szerintem a hideget sem bírja annyira nagyon.

2013. júl. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Mi most kaptunk egy Német Juhász-HAnnoveri VÉreb keverék kiskutyát.Érdekes felállás de a jelek szerint nagyon okos,állítólag a véreb nagyon ellenálló és nagyon szép lógófülü,formás kiskutya.NEm terveztük de véleményem szerint jó keverék.
2013. aug. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!