Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A te kutyád mennyi idő alatt...

A te kutyád mennyi idő alatt szokott szobatisztaságra? És volt olyan, akinek a takarítástól eltekintve ép maradt a lakása egy kiskutya után?

Figyelt kérdés

Arra gondolok,hogy nagyobb kárt nem tett-e bútorokban,tapétában stb. FAJTÁT is írjatok!

Mi nemsokára meghirdetjük a lakást,de befogadunk egy kiskutyát közben.

Előre köszönöm a válaszokat.



2013. júl. 22. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem mindig úgy van kölyökkutyám, h éjszaka illetve amíg nem vagyok itthon szobakennelben van - több okból: tanulja meg h amíg ezek vannak addig neki nyugi és alvás van. Valamint szobatisztaságra is gyorsabban lehet szoktatni (nekem 3,5 hónaposan már minden ok volt). Ezen kívül nem csinál olyan dolgot amit nem tudnék kontrollálni...

Menhelyi keverék volt az egyik, a másik szintén :D

2013. júl. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Az én kutyusom körül-belül három hét után lett nagyjából teljesen szobatiszta, utána nagyon ritkán még egy hónapig előfordult, hogy bepiszkított. Egyébként egy beagle, ami az egyik legelevenebb fajta, szeret minden ellopkodni és megrágni, de maradandó károkat nem okozott két év alatt. Ha nagyon aggódsz az ilyesmi miatt, válassz egy általában nyugodt vérmérsékletű fajtát (pl. törpeuszkár, annak a szőre se hullik) de igazából minden csak nevelés kérdése :)
2013. júl. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mudi kiskutyám lesz.
2013. júl. 22. 22:59
 4/8 anonim ***** válasza:

először is a szobatisztaság főként attól függ eleinte milyen sűrűn tudod ezt a lehetőséget biztosítani számára. sajnos minél kissebb a kölyök annál jobban nem tudja még visszatartani. jó dolog hogy a nagy wc-ét megfigyelve a kiskutyád emésztését garantáltan ki tudod számolni, így azt fogod tudni a legelsőnek kilőni a balesetveszélyből.


nekem nagyon hamar megértette a lényeget, becsúsztak néha balesetek de nem volt vészes.


a lakás teljesen épp maradt. egyetlen telefontöltő látta kárát a kölyöklétnek és a tanulási folyamatnak semmi több.


pitbull kanom van.

2013. júl. 23. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Imola Ágnes ***** válasza:
Mudi kutyának nem biztos hogy megfelelő a lakás...talán udvar kellene, vagy ha nem is, nagyon nagyon le kell fáraszd ahhoz, hogy kezelhető legyen. A szobatisztaságot biztosan hamar megtanulja, nagyon értelmes kutyák, de sokat ugatnak, és nagy a mozgásigényük. Nézz utánna nagyon a fajtának.
2013. júl. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Teljes szobatisztaságra úgy 4-5 hónapos kora körül. Nem tudom már pontosan. Azóta csak néha, havonta-kéthavonta vannak balesetek. De ez nem gáz.

Kiskorában megrágott egy vezetéket. Azóta semmit. Semmihez nem nyúl ami nem az övé. Ha egyedül van akkor sem. Nekünk nincs szoba kennel. Ha nem vagyunk itthon, akkor redőnyöket nagyjából lehúzom, és ő addig nyugiban alszik.

Semmi kárt nem tesz a lakásban, csöndben van, nem ugathat a lakásban.

Jack Russel kan.

2013. júl. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az oltásia után kezdtem el szoktatni szobatisztaságra, kb 1-2 hét alatt megvolt.


És nekem semmiben nem tett kárt, egy telótöltőt "evett" csak meg, de az 300 Ft-os tétel. Se bútort, se mást nem bántott.


Roti-nj keverék.

2013. júl. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A miénk vmi oknál fogva hiába vittük le sokszor 6x-7x is nagyon későn lett szobatiszta 7-8 hónapos kora körül utána még volt havi 1x-i bepisilés, 1 éves kora körül lett teljesen szobatiszta. Havanese szuka. Mondjuk a suli miatt volt szerintem nehézkes,mert azon kivül,hogy reggel volt lent 6 körül és anyum levitte mielőtt elment a munkába fél 9 körül,nem bírta ki délután 2-ig :/

A lényeg,hogy már szobatiszta :D


Nálunk amit tönkre tett: egy telefontöltő,2db mosogató szivacs (nem tudjuk hogy férhetet hozzzá),meg papírzsebkendő, ja meg egy papucs,egyik szobanövény földjét ásta.


Bútor,tapéta,ilyesmiket nem tett tönkre..

a tv-nek eléggé látható, elérhető helyen van a vezetékje de már amikor a közelébe ment tiltottuk azóta se megy a közelébe

2013. júl. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!