Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy ne...

Hogyan érjem el, hogy ne pisiljen be a kutyám a lépcsőházba lefele menet?

Figyelt kérdés

Fél éves, szobatiszta, de azért néha előfordulnak pisibalesetek a lakásban is. Viszont az többször előfordul, hogy nem érünk le az emeletről, mert ő gyorsan megáll és bepisil de van hogy szinte járás közbe... pedig mindig nagyon sietünk...

Lehet, azt fogjátok írni hogy vigyem le gyakrabban. Napi 3-4x le szoktam vinni. Vagy többször kéne? Sajnos nem mindig vagyok itthon.



2013. júl. 22. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Fél éves kutyában a szándék már megvan, a "kivitelezés" a nehezebb. Mégiscsak kölyök még, kevésbé tudja tartani. Szerintem kinövi, ahogy felnő. Addigis mindig nagyon dicsérjétek meg, ha tartja ameddig leértek vele.
2013. júl. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet igaza van az előttem szólónak de a tegnap volt fél éves kutyámmal 2-3 hónapja nincsenek ilyen gondok - már nem is emlékszem mikor volt baleset utoljára....

Nálam éjszaka és amikor nem vagyok otthon boxban van a kutya. Nagyon gyorsan leesett neki h mi a csízió és h mit várok el. Ezen kívül ő is megtanulta szabályozni a záróizmait ez idő alatt.

2013. júl. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is normális, egy idő után kinövi.

Változó, hogy mikorra lesz szobatiszt egy kutya, fajta, méret és egyedfüggő. Van aki csak 7-8 hónapos korra éri el, van aki már 4-5. Olyanról még nem hallottam, hogy 2-3 hónaposan szobatiszta lenne egy kutyus, szóval második válaszoló módszere ezek szerint igen hatásos, ennek ellenére a boxban tartás nem követendő példa.

2013. júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kinövi!

A mi kutyánk is sokszor nem bírta ki és bepisilt a lépcsőházba .Tesóm kutyája és nekem is van kutyám és megtörtént a baleset akkor én vittem le a kutyákat addig tesóm felszaladt a felmosó rongyért feltörölte a pisit én kint vártam meg.Sajnos elég sokszor előfordult.Azt hittük nem fog elmúlni,de kinőtte :)

2013. júl. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A boxban tartást miért nem követendő, mindegyik kutyám felnőtt így, és ami a legszebb az egészben h imádják a boxot - mind utazni benne, mind lenni benne. Ha az ember nem bünteti vele a kutyát akkor a kutya annyira megszereti mint az enyém aki akkor is abban alszik ha lehetne máshol. Csak az emberek nem tudnak elvonatkoztatni a saját érzelmeiktől ezzel kapcsolatban. Persze nem kötelező, de olyat se mondjuk rá h nem követendő.
2013. júl. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egy kicsit megnyugodtam, hogy mások is küzdöttek ezzel és megoldódott :) Remélem hamarosan kinövi az én kutyám is.
2013. júl. 24. 01:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!