Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Komondor. Mennyi idö, mig...

Komondor. Mennyi idö, mig megtanul egy parancsot? Te a tiedet mivel tudod/tudtad a leginkabb motivalni? A nap melyik szakaban tanitgattad? Kutyasuliba hordtad?

Figyelt kérdés

3 napja van nalam, meg nem igazan hallgat a nevere (a regi helyen sem adtak neki nevet - 2 honapos), pacsit tud adni, ma probaltam tanitgatni (eddig hagytam, hogy szokja az uj helyet), de nap közben sokat alszik, szerintem nem igazan fogekony, mert szinte csak kajalni kel fel, lustika nap közben.

İlletve azt mondtak nekem, hogy a következö oltasig ne nagyon vigyem idegen helyre, tehat meg 1 honapig ne vigyem kutyasuliba se...



2013. júl. 22. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
A komondor nem kifejezetten az a fajta, aki trükkök tanítgatására lenne alkalmas. Persze lehet neki, de szerintem fölösleges. Pásztorkutya, másra lett kitenyésztve. És igen 1 hónapig nem viheted még kutyasuliba. Azt viszont nagyon jól teszed, ha utána elmész vele (egyelőre csak kutyaoviba), mert nem a legkönnyebb fajták közé tartozik. Egyébként csodálatos kutyád van, irigyekedem is egy kicsit:)
2013. júl. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is irigykedem egy kicsit. Nekem is lustizik egész nap a beagle kutyám. Próbáld meg olyan 19-20 óra körül tanítgatni. Akkor már nem fog aludni.:) Vagy vidd el sétálni és utána vagy előtte :))
2013. júl. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még hadd tegyek hozzá, hogy (szerintem ) mit kell egy kutyának tudnia: behívás, marad, ül, fekszik, fujj, nem. Ezeket sokkal fontosabb hogy tudja, mint a pacsit, hiszen adott esetben az élete múlhat rajta. Ezért inkább ezeknek a tanítását javasolnám sok dícsérettel, jutalomfalattal.
2013. júl. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Két hónapos kutya persze, hogy főleg lustálkodik és kajál:) Persze el lehet kezdeni tanítgatni ettől apránként, de azért ő még nagyon kevés ideig tud koncentrálni.
2013. júl. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi valaszokat, a pacsit nem en tanitottam neki, az szerintem is felesleges. :)


egyebkent meg varok valaszokat!

2013. júl. 23. 08:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem 3 komondorom van/volt eddig, és igazán nincs aggódni valód. A 2 hónapos kutyusok általában esznek, játszanak, majd alszanak. El lehet kezdeni az udvarban a pórázhoz szoktatni az udvaron belül előszőr. Amikor magadhoz szólítod , legyen nálad valami finomság, amit neki adsz. Egyébként én egyiket sem járattam kutyaoviba vagy suliba, felesleges. Tudnak akár kézjelre, hangra ülni, feküdni, pacsit adni, és hallgatnak a nemre is. Csak annyi, hogy sokat kell foglalkozni velük, na meg éreztetni kell, hogy te vagy a főnök. Ha valamilyen kérdésed van, nyugodtan írj. :)
2013. aug. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!