Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érjem el, hogy tisztelj...

Hogyan érjem el, hogy tiszteljen, ha nem az én kutyám?

Figyelt kérdés

Kb. 3 éve sétáltatunk egy kistermetű, keverék, 6 éves, kan kutyust. Nem rendszeresen, heti 1-2szer visszük ki, nyáron többször. A gazdái öreg néni és bácsi, elkényeztetik, alig nevelik, sétáltatásnál is a kutya rángat. Mi elkezdtük nevelni, pórázon és szabadon is sétáltatni. Eljutottunk oda, hogy pórázon nem rángat (séta elején igen, ha nagyon fel van pörögve) és szabadon is lehet sétáltatni. A behívást is megtanulta, a várjt (marad) és ült is. Nem soknak tűnik, de nehéz volt. Nagyon makacs, önfejű kutya, ha meglát egy kutyát, rohan, mint egy őrült.

Eddig sikerült olyankor pórázra tenni, visszahívni, visszatartani, de nagyon kell figyelnünk. Ha ő veszi észre a kutyát és nem szólunk, hogy ne menj oda, akkor rohanás közben nehéz megállítani. Ma a téren 2 kutyás csoport is volt, egy kisebb és nagyobb is. A kicsihez mentünk, jól elvolt, aztán kiszemelte a nagyobbat is (kb. 5 kutya volt). Persze ment volna, de sikerült visszatartani. Majd mikor úgy gondolta, kisprintelt. Elmentünk a tér másik felére, négyszer visszaszaladt a csoporthoz. Jobban érdekelte őt a sok kutya, mint mi. Nem figyelt ránk, nem hallotta a gyerét sem. Aztán egész sétára (2 óra) elvesztettük a kontrolt felette. Csináltunk láb mellett jövős, behívós gyakorlatokat, szépen ment, de amint meglátott egy kutyát, a gyakorlat közepén elrohant.

Leszidni leteremtéssel és/vagy orrba suhintással szoktunk. Tudom, hogy kegyetlen, de amúgy ránk morog, harap. Ettőlmég szeret minket, igazi ölkutya, ugat mikor meglát minket az utcán. Hogyan érjem el, hogy tiszteljen és milyen szidási módszert ajánlotok? Kutyaiskolába nem tudom vinni, jutalomfalatot nem szereti.



2013. júl. 23. 00:19
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Jan Fennel - Kutyapszichológia

olvasd el, ajánlom. arról szól, hogyan vedd át a falkavezérséget. írj priviben, és el is tudok küldeni néhány erre vonatkozó fejezetet :) de priviben írj, mert nem bizto, h ide visszanézek!

2013. júl. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát ha rátok morog, az problémát jelent (a többi az csak annyi, hogy makacs és önfejű, így, hogy nem a ti kutyátok, azon tényleg nehéz változtatni). Az én kutyám kb 2-3szor próbált meg rámmorogni (egyszer kaja miatt), annak igen csúnya verés, földre lenyomás és megadásra kényszerítés lett a vége, azóta ilyennel nem próbálkozik. Egyébként ha a többi kutyával barátságos, nem aggresszív, akkor talán jobb is, ha hagyjátok, hogy velük pörögjön, nem lehet/érdemes mindig a saját akaratotokat rákényszeríteni (bár persze a posztban leírt ellenkező véglet rosszabb). Sok idő, sok foglalkozás és gyakorlás kell ahhoz, hogy tiszteljen és figyeljen rátok. Olyan meg nincs, hogy a "jutalomfalatot" nem szereti, meg kell találni azt, amiért mindig rajong...virsli vagy babapiskóta vagy hasonlók is szóba jöhetnek.
2013. júl. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóra reagálva: Jan Fennel könyve ugyan nem rossz, de azért nem kell mindent készpénznek venni, ami le van írva benne...
2013. júl. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :) Van egy jutalomfalat amit megeszik, de azt sem mindig. Szalámival is próbálkoztunk, nem eszi meg, de majd próbálgatunk. Szoktuk hagyni játszani, futkosni, de előtte szeretem, ha kontroll alatt vár és parancsra mehet el. Mert ugye az út túloldalán is lehet kutya, oda meg nem szeretném, hogy elmenjen.

A könyvet majd megnézem a boltban, érdekel! :)

2013. júl. 23. 00:36
 5/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok: oké, de egy próbát megér nem? sok kutyánál bevált ez a módszer, és most vidáman élnek :) én megpróbálnám :)
2013. júl. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 intrepid ***** válasza:
A jutalomfalatról, mert a többit jól leírták: kérjétek azt, hogy egy kicsit éhes legyen, mikor elviszitek sétálni. Nem lesz semmi baja, ha nem áll előtte az étel egész nap. Nekem attól konkrétan a szőr feláll a hátamon ha azt látom.
2013. júl. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az első válaszoló ajánlatát egészíteném ki egy linkkel, illetve egyetértek vele. mihamarabb olvasd el a könyvet, az orrba vagdosást pedig lehetőleg mellőzzétek, igaz ha elkezded ezt a könyvet feltehetőleg többet nem teszed majd. szóval hogy ne azon múljék hogy a boltban megnézed, itt elolvashatod online is, és le is töltheted. az első találatra kattints.



[link]

2013. júl. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Valletta ***** válasza:

Nem szabad megengedni neki, hogy belelovalja magát a többi kutya látványába. Azt sem szabad eltűrni, hogy akár csak odanézzen, tehát ha pórázon van (én ilyenre fojtót teszek, ami engedésnél azonnal visszalazul) láb mellett kell tartani laza pórázon, meg-megrántani, rászólni és menni, menni tovább, vagy akár hátat is fordítani a csoportnak, majd már figyel rád a kutya újra közelebb menni, körbejárni őket, de elvárni, hogy a kutya rád figyeljen. A póráz mindig legyen laza, csak a korrekcióhoz feszüljön meg.


Azon is érdemes lenne elgondolkozni, hogy jár-e (eleget) kutyatársaságba a kutya, mert ha nincs semmilyen kapcsolata a fajtársaival érthető, hogy megőrül ha kutyát lát. Ezt az igényét ki kell elégíteni és csak utána szabad elvárni tőle, hogy engedelmesen viselkedjen.

2013. júl. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket, mindenképpen elolvasom. A "verést" én sem díjazom, viszont sima "rámorgásnál", leteremtésnél, vagy hasfogásnál már ránk morgott, odakapott. A morgásra, mélyebb hangokra reagál, de az csak figyelmeztetés, hogy rosszul csinált valamit és nem igazán szidás.

Mindig próbáljuk kutyatársaságba vinni, ki a térre, vagy a barátnőm kutyájával szoktuk vinni. Ez hetente pár alkalom (1-3 óra egy séta), de jobb, mint a semmi.

2013. júl. 23. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!