Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyerekkoromban volt egy Óriás...

Gyerekkoromban volt egy Óriás schnauzerem. Hamarosan (kb fél év) venni szeretnék egyet. Így lehet?

Figyelt kérdés
Nos nagyon szerettem a snacit, törzskönyves volt, jó helyről, de akkor még engedett volt a fül és farokvágás. Mostanában hogy van ez? Mert nekem ùgy tetszik, ha a farka vissza van vágva, a füle nem fontos annyira de jobb lenne. Így lehet venni tenyészetből? Lehet kérni csinálják meg, vagy kezdjek megbarátkozni azzal, hogy minden marad a kutyán "gyári"? A fajtához ragaszkodom, szal nem baj, ha nem lehet.

2013. júl. 23. 11:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A farkát hét napos koráig lehet vágni, a fülét nem. De beszéld meg a tenyésztővel szerintem.
2013. júl. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Így van, a farkát 7 napos koráig lehet vágni, a fülét itthon nem. De mindenre van kiskapu (pl. kiviszed Szlovákiába fülvágásra ill. itthon is akad olyan doki, aki megcsinálja).
2013. júl. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm az infót. Hosszú évek óta nem kutyáztam már, lesz mit átnézni. Akk majd beszélek a tenyésztővel, hátha van aki elintézi a farokvágást. A fül marad :) azért nem utazok ki, szép úgy is ha nincs vágva. Am van itt valaki aki Schnauzerrel foglalkozik? Jah, fekete. A só-bors az nem.
2013. júl. 23. 11:17
 4/11 anonim ***** válasza:

Farokvágás ilyen fiatalon nem több egy elcsípésnél :) Sok helyen a tenyésztők maguk szokták elvégezni :)

Kennelben nem tudok sajnos segíteni.

2013. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

4es!


És te tenyésztőnek nevezed azt, aki maga végzi el a farokvágást? :O

2013. júl. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van Alexandrának. Egy tenyésztő sokkal szebb farkat tud vágni, mint némely állatorvos. Ez egy teljesen elfogadott, és megszokott dolog. Láttam már olyan ronda farkat, amit orvos csinált, hogy korrekcióztatni kellett . és csak, hogy tudd, a tenyésztők 90 %-a maga végzi el, a legideálisabb 4 napos korban. Fület is tudsz vágatni, itthon én nem ismerek olyat aki megcsinálja, de Szlovákiában még elvállalják. Ráadásul Snauzernél egyáltalán nem tilos a farok kupirozása.
2013. júl. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy tapasztalt tenyésztő akár már közvetlenül a születés után maga el tudja végezni a farok csonkítást. Kell hozzá tapasztalat és szaktudás, de nem kell hozzá diploma.
2013. júl. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 12:29

Tenyésztő vagy?

2013. júl. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
ő biztos, hogy nem az, valami lelkes, netes álltavédő.
2013. júl. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
miért kell megcsonkítani szerencsétleneket? minden kutya úgy szép, úgy természetes ahogy született!! régen célja volt a csonkításoknak, de manapság már csak egy hóbort lett mert hogy úgy "jobban néz ki"...(hát pedig egyáltalán nem...)
2013. júl. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!