Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Emberek! Milyen kutya fajta...

Emberek! Milyen kutya fajta volt az, amit anno a gladiátorok ellen tenéysztettek kifejezetten még az ókorban?

Figyelt kérdés

A lakás előző tulajának volt egy ilyen, mondta, de elfelejtettem. Iszonyat szép, én még ilyen kutyát nem láttam, hatalmas volt, sima-, fényesszőrű, és kegyetlen rettentő!

Plz Help!



2013. júl. 23. 15:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én amit tudok a nápolyi masztiff volt gladiátor kutya. A leírásod róla is stimmel.
2013. júl. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 sippara ***** válasza:
Masztiff félék között néz körül. Esetleg cane corso?
2013. júl. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
presa canario?
2013. júl. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az a kutyafajta már kihalt, de a legközelebbi rokona az angol masztiff, ami abból alakult ki.
2013. júl. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Azt írta hogy a lakása előző tulajának volt ilyen kutyája! Így nem valószínű, hogy kihalt... :D
2013. júl. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ókori molosszerek, hadikutyák kihaltak, manapság már csak a belőlük származó angol masztiff él, ami a középkorban alakult ki olyanná, mint jelenleg. Mindezen kutyák őse pedig a tibeti masztiff.

Az összes többi masztiff féle már a középkorban vagy az újkorban alakult ki: nápolyi, brazil, spanyol, bull, stb.

2013. júl. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A középkorban minden nagyobb testű kutyát szelindeknek vagy masztiffnak neveztek. A korabeli magyar írások között is feltűnik egy magyar szelindek nevű kutyafajta, amiről két elmélet van. Az egyik az, hogy kihalt, a másik, ami a valószínűbb, hogy a komondorra használták néha ezt az elnevezést.
2013. júl. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azokból az ókori kutyákból alakult ki a nápolyi masztiff [link] és a cane corso [link] Te valószínű a corsora gondolsz, mert a nápolyi masztiffról azt jegyezted volna meg, hogy mennyire lógott a bőre :D
2013. júl. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6-os: molosszus.
2013. júl. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kanári szigeteki kutya volt, köszönöm!
2014. máj. 23. 03:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!