Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi váltja ki a kutyámból az...

Mi váltja ki a kutyámból az éjszakai ugatást?

Figyelt kérdés
Van egy 7 éves keverék kutyám. Kint lakik a kertben. Sajnos behozni nem lehet, mert nem érzi jól magát a 4 fal között. Úgy 1 hete kezdte el, hogy este 22 óra után úgy hajnal 1-2 óráig folyamatosan ugat. Hol olyan panaszosan, hol haragosan. Kinéztem hátha lát valamit/valakit, de nem. Vize is volt, éhes sem volt. Nappal semmi gond nincs elvan. Miért csinálja ezt? Engem mondjuk félig zavar csak, mert kibírom, de édesanyám már falra mászik tőle. Jó öblös hangú kutyáról van szó.

2013. júl. 23. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt, hogy mi váltja ki belőle szerintem senki se fogja tudni megmondani, ha te se találod az okát, de hogy miért csinálja az egyértelmű. Azért, mert nem állítod le. Az enyém is képes olyasmiért ugatni, amit én nem értek, talán hall egy másik, távoli kutyaugatást, talán "szellemet lát" ;) nem tudom. Nálam a türéshatár olyan 5 ugatás, utána már kinyitom az ablakot és rászólok. Az más, ha valaki idegen van az utcán és tényleg oka van az ugatásnak, mert akkor másképp ugatnak és olyankor mindkettő ugat.
2013. júl. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

A kutyák szeretnek "beszélgetni". Ne nézz hülyének, én is és minden kutyás ismerősöm megfigyelte, hogy valahol a környéken vakkant egy kutya kettőt, ezután az enyém, utána megint valahol máshol, megint az enyém. Nappal hangzavar van, nem hallják egymást, meg nekünk sem tűnik fel más kutyák ugatása. Éjjel, amikor csönd van, akkor viszont egyértelmű. Riadólánc van vagy nem tudom.


Megfelelő lemozgatással tudod ezt megakadályozni, illetve azzal, hogy megtanítod neki a csönd parancsot. Ha elfárad napközben, akkor éjszaka aludni fog, nem lesz ereje ugatni.

2013. júl. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Na igazatok van, mivel vidéken lakom, sok a kutya a szomszédságban, és lehet hogy kommunikálnak. Higgyétek el szólok rá én többször, akkor abbahagyja olyan 5 percre aztán megint kezdi. Sétáltatom naponta, csak mivel vannak vele bizonyos problémák kutyák között ezért elengedni nem tudom, hanem többet futtatom, vagy mozgatom.
2013. júl. 23. 22:11
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha jó kondiban van a kutya és nem forgalmas út mellett laksz, vagy el tudod vinni földutakra, akkor lefáraszthatod biciklivel is.

Azért 3-4 óra ugatás egyhuzamban nem semmi, nem irigyellek érte, ha ugat, szólj rá, ha megint ugat menj ki és küldd a helyére, ha még ezek után is ugat, lehet lennék olyan elvetemült, hogy rakok rá egy szájkosarat.

Szerencsére ha az enyémnek kiszólok, hogy maradjon már csendben, akkor egész éjjel síri csönd van, pedig nem tanult semmiféle Csönd parancsszót. Ha a kutyád nem tisztel, nem is hallgat majd rád, domináld le.

Még egy indok a kutya elhallgattatására: ha a szomszédok megunják, és nem túl békések, akkor a kutyádnak nagyobb baja is eshet, mint pár napos szájkosárban alvás... Barátnőmék kutyáját valószínűleg emiatt mérgezték meg, pedig ő nem ugatott órákat...

2013. júl. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

a szomszéd kutyájának volt ez a szokása. el is tüntették egy idő után szerencsétlent. persze a gazdi nem volt hibás, ugyan! naponta vitte sétálni, olyan maxi 20 percre szerencsétlent. egész álló nap nem csinált semmit, nem látott senkit szerencsétlen.


alaposabban fáraszd le. ez egy hatalmas nagy ..szság hogy a kutyák szeretnek kommunikálni és hogy milyen normális az hogy végigugatja az éjjelt! az enyém le se ..arja mikor kint rázendítenek a feltehetően szintén unalmas életet élő fajtársai. soha az életben nem "dumált" így, még nappal sem. a garantált különbség pedig közte és köztük az hogy egy kiegyensúlyozott életet él! az egyetlen hangzavar amit produkál a jelzésértékű morgás vagy a buffogásszerű ugatás ha valaki idegen mozgolódik a lakásban, most is úgy alszik mint akit leütöttek.

2013. júl. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Vele az a baj, hogy kiskorában nem én viseltem a gondját, hanem rokonok. Úgy 3 éve van a kezem alatt a kutya. Sokat javult, de még látok benne reményt. A pórázt sikerült vele megismertetni, akkor erről is le fog szokni!
2013. júl. 24. 16:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy szóval sem mondtam, hogy normális, ha végig ugatja egy kutya az éjszakát... De biztos minden kutya hülye, amelyik ugat, csak a tiéd a normális, mert ő csöndben van. :) Ez is baromság. A kutya kutya, néha ugat akkor is, ha az az ember számára megmagyarázhatatlannak tűnő okból történik, pont.

Meg lehet neki tanítani, hogy ne tegye és le lehet mozgatni annyira, hogy végigaludja az éjszakát, ne "beszélgetéssel" töltse. Két border colliem van, napi másfél óra sétát igényelnek (póráz nélkül), plusz jó fél óra labdadobálást az udvar teljes hosszában. Kiegyensúlyozott, boldog életet élnek, ettől függetlenül még is előfordul, hogy izgibb éjjel csevegni, mint aludni.

Időt és fáradtságot nem kímélve keltem hozzájuk éjszaka és fokozatosan neveltem le őket az éjjeli ugatásról. Volt, hogy úgy mentem dolgozni, hogy éjszaka néhány percnél tovább nem aludtam, szimplán azért, hogy a szomszédokat ne zavarja, ne legyen belőle konfliktus. Mostmár elég egyszer kikiabálni, hogy csönd legyen, de megértik azt is, ha az ablakon kopogok ki és onnantól kezdve nyugi van.

Le lehet pontozni ismét, amiért nekem is olyan tökéletlen kutyáim vannak, akik olykor ugatnak. Ez ellen lehet tenni!

Ha kellőképpen le van fárasztva, onnantől kezdve működik a "csend" parancs nálunk. Ha nincsenek, akkor fél órára csend van, majd kezdik előröl. Biztos, mert nem tisztelnek eléggé, hogy hallgassanak rám... ugyanmár! :)

2013. júl. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

először is, nem én pontoztalak le. de ha a sértett lelkecskéd megnyugszik tőle, akár nyomhatok egy prtscr-t is a kérdésről és láthatod hogy nekem mindegyik válasznál -a tiednél is- ugyanúgy ott vannak a kézjelek.


másodszor. akár falkavezér vagy akár nem. tapasztalatból tudom hogy egy megfelelően lefárasztott kutyát annyira de annyira nem fog érdekelni mások cseveje hogy ihajj. itt ha nagyon durván (de tényleg durván, nem "csak" dumálgatnak ) rázendítenek még olyankor is értetlenül felkapja az enyém a fejét és szinte látni rajta hogy azon gondolkodik: mi bajuk van ezeknek?


a másik. lehet hogy a kutyáidat nem fárasztod le eléggé. hozzáteszem nem volt még sose borderem, de úgy tudom hogy azok nagyon de nagyon mozgás igényes kutyák.


hát elcsodálkoztam mikor ezt olvastam "Két border colliem van, napi másfél óra sétát igényelnek (póráz nélkül), plusz jó fél óra labdadobálást az udvar teljes hosszában."


tehát a borderek napi kemény fél órát mozognak úgy ahogy intenzívebben (labdadobálás). ráadásul agymunkát sehol nem is említettél, de megint csak írom, lehet én nem értek hozzá és a bordereknek nem kell agyi fárasztás. tényleg nem tudom.


akkor az enyém teljes napi programját inkább le se írom. legyen annyi elég, ha ennyi mozgást biztosítanék a számára akkor az enyém is lehet szívesen elcseverészne éjjelente alvás helyett. de ez lenne tuti a legkisebb gondom. szét robbanna szerencsétlen a fölös energiától.

2013. júl. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!