Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Stafford kölyök?

Stafford kölyök?

Figyelt kérdés
Szülinapomra kaptam egy 12 hetes Stafford kölyköt, érdekelne hogy mivel etessem, mikortól lehet sétáltatni, nevelés, stb.? Valószínű szaporítótól van (bár én nagyon ellene vagyok), az anyja "megőrült", őt menhelyre adták, mennyi az esélye h ez öröklődő? Vagy nevelés kérdése? Köszi.

2013. júl. 23. 23:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy "megőrült", bármit jelenthet, a körülmények is okozhatták, de elmebaj is lehet. És a különböző elmebajok között is van szerzett és örökölhető is. De az örökölhető is azt jelenti, hogy nem feltétlenül örökli minden utód.
2013. júl. 24. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

hát szuper hogy már megint olyan kezébe került egy erős kutya aki még az alapokhoz sem konyít. durva.


először is. ha "megőrült" az anyja ahogy írtad akkor feltételezem hogy a kedves tulajdonos is annyira értett a kutyákhoz mint te, tehát nem biztos hogy a kutya alapjáraton ideggyenge volt. főleg ha menhelyen befogadták.


én javaslom hogy csinálj meg a kölyökkel teszteket hogy alapvetően képben legyél a jellemével.


etetni jó lenne ha minőségi táppal etetnéd. ez tudtommal az elfogadható árban a brit. neted van, írni tudsz akkor rendelni se lesz nehéz.

ha nem gond akkor viszont főzhetsz is neki, husit, rizzsel zöldséggel...


sétáltatni azután lehet miután az oltásai megvannak. MIND! az oltások után jöhet a chip -gondolom az sincsen- és persze ne feledjük a féregtelenítést sem.

a legegyszerűbb ha elfáradsz az állatorvoshoz -szapis kölyöknek amúgy sem ártana egy általános kivizsgálás- és ezzel kapcsolatosan a doki készséggel fel fog világosítani.


a neveléssel kapcsolatban javaslom hogy mihamarabb menj el kutyaoviba, majd kutyasuliba. borzasztóan sajnálom de itt legfeljebb egy két tanácsot tudunk adni, DE NEM KOMPLETT INGYENES ONLINE KUTYANEVELÉSI SZOLGÁLTATÁST, ami amúgy is nem túl sokat ér, ha az írott betűket úgysem tudod gyakorlatba fektetni. szóval személyes oktatásra lesz szükséged nem gyengén.


a másik. alapvetően egy igen erős kutyád van. nem is értem hogy lehetett valaki ilyen brutál h-lye hogy egy full tapasztalatlan gyereknek a szülinapjára egy szapis kölyköt ad, nem gyengén durva! de megpróbálok pozitívan gondolkodni. feltételezem hogy felelősségteljes ember vagy és pénz, idő is van dögivel ahhoz hogy a kutyával megtanulhass megfelelően bánni illetve megfelelő körülményeket biztosítani neki.


mivel nincsen kedvem megint leírni ezért belinkelek egy kérdést ahol levázoltam mire van a jövőben szüksége ennek a kutyának ahhoz hogy megfelelő társ váljék belőle. és ne "őrüljön" meg szerencsétlen úgy mint az anyja a képzelem milyen szuper életbe!


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4625878-milye..


természetesen ha a kutya anyja valóban minden ok nélkül kattant be ami valószínűsíthetően várható volt gyenge idegrendszer miatt, akkor le kell hogy lombozzalak elég nagy az esélye hogy örökölte a tiéd. természetesen ezt már most 12 hetesen megtudhatod kölyöktesztek segítségével, hogy milyen az idegrendszere, mennyire stabil stb stb.

2013. júl. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 22 vagyok, nem vagyok már gyerek, a kutyust a barátomtól kaptam. Nem vagyok tapasztalatlan kutyanevelés terén, 2 saját kutyám van és ideiglenesen most egy sintértelepes kutya is, velük nincs gond. Tőle sem fogok megszabadulni az első kis nehézség miatt. Vele kapcsolatban elsősorban a viselkedésére, jellemére vagyok kíváncsi, utánanéztem, de inkább tapasztalatokat várok, etetéssel kapcs.-ban is. A Royal Canin táp egyébként jónak számít? Ha csirkefejet, farhátot főzök neki rizzsel, zöldséggel, a többieknek is ilyet főzök, akkor gondolom jó lesz neki is?
2013. júl. 24. 06:05
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja bocsi, a rizses dolgot említetted :)
2013. júl. 24. 06:06
 5/8 A kérdező kommentje:
Az első oltását már megkapta, napokon belül jön hozzá a doki a következőt beadni, viszont chipet úgy tudom 4 hónapos kor előtt nem kell/szabad, rosszul tudom?
2013. júl. 24. 06:08
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha össze tudod állítani kutyára szabottan a szükséges elemeket,akkor főzzél neki.

Viszont ő egy kölyök kutya,van 2 saját (gondolom) felnőtt kutyád,máris mások a szükségletek.Szerintem táppal jobban jársz.

A staffik makacs kutyák,határozottnak és következetesnek kell lenned élete végéig.Ami egyszer tilos az máskor is tilos.Valószínű,hogy keverék kutyád van,így lehetséges,hogy eltérnek a jellembeli dolgok az átlagtól.


A megőrült anyakutyára nem tudok mit mondani.Gratulációm a gazdának.Ha csak most kezdi az oltási programot,akkor kicsit el vagytok csúszva szocializáció terén,ami ennél a fajtánál viszont nagyon fontos.

Ha a parvo,kombi,kombi,veszettség sorrendet követitek,akkor elvileg 6 hét múlva vihetnéd először utcára,de az elég későn van,tehát az első oltás követően várj pár napot,majd a kertben sétálgass vele.Más ürülékkel ne érintkezzen a 2. kombi után pedig szerintem gond nélkül viheted társaságba.Veszettségi oltást csak chippelt kutya kaphat,tehát amikor a veszettség következik,akkor rakjatok bele chippet is.


Még annyit a megőrüléshez,hogy ha ideggyenge kutya volt,akkor az öröklődhet.Ha csak simán bekattant a tartás miatt,akkor nem feltétlen lesz gond a tiednél.Esetleg annyi,hogy a mamakutya nem volt kiegyensúlyozott amíg szoptatott,ez stresszelheti a kölyköket is,bizonyos helyzetekben lehetnek majd problémák.De semmi sem lehetetlen.Ja és ivartalanítás!!Minél előbb..

2013. júl. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Semmiképpen nem fogom szaporítani, de valószínűleg ivartalanítva lesz. Az anyakutya szerintem is a tartás miatt kattant be, ugyan nem voltam a csávónál akitől valóm de kennelekben voltak, nem hiszem h sűrűn kijöhettek volna onnan...a kölyök apjával találkozott a párom, ő barátságos volt (bár nyilván évek alatt derül ki ha öröklött vmi ideggyengeséget). A kiskutya nagyon félős amúgy, sok félős kutyával volt már dolgom, de nekik volt rá okuk, bántották őket stb., de ő feltűnően fél, bár tegnap hoztuk gondolom a hely is új még neki. Elkezdem a nevelését, majd írok h haladok. Köszi a válaszokat!
2013. júl. 24. 13:36
 8/8 anonim ***** válasza:

többféle félelem létezhet. leszűrve a tartási körülményeket, lehet hogy csak szimplán szocializáció hiánya, illetve a szintén csak bezárva tartott mama kutya rossz példája. hiszen nyilván ő sem volt egy megfelelő viselkedésű ha nem volt helyzetek elé állítva.


a kölyök tesztek nagyon jók, mert ennek segítségével nagyon nagyon sok mindent megtudsz a kutyáról és ennek megfelelően nevelheted. pl. ha zajra különösen fél akkor olyan helyzetek elé kell állítani hogy szokja ezeket. vagy ha egyes dolgokra kissé mérgesen reagál akkor tudni fogod hogy félelmi agresszíóra hajlamos a kutya és ezt még egész jól ki lehet nevelni. de mindenképpen erős, határozott kéz szükséges.

2013. júl. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!