Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet, hogy túlzottan ráfeszül...

Lehet, hogy túlzottan ráfeszülök erre a nevelés témára?

Figyelt kérdés

Kutyám viszonylag engedelmes, pórázt nem látott már hetek óta, nagyon szépen sétál. Azonban vannak rossz szokásai, pl hogy minden padot percekig szagolgat, csak akkor jön el onnan ha leüvöltöm. Ha talál valami zaftos falatot az utcán megeszi. Van hogy csak a fűben szaglászik és szép szóra nem jön, csak ha kiabálok. Mindezek ellenére a környékbeli kutyások folyton dicsérgetnek, hogy mennyire szófogadó, meg milyen jól nevelt. Ezért elkezdtem figyelni, hogy mit láthatnak ők.


Azt vettem észre, hogy amikor társaságban sétálunk (nem feltétlenül kutyákkal, elég egy másik ember), semmi de semmi rosszat nem csinál. Szó nélkül el megy a padok mellett, nem áll le hosszasan szaglászni, nem eszik fel semmit.


Ez azért lehet mert ilyenkor kevésbé figyelek rá, nem feszülök rá annyira, hogy most éppen miről kell letiltanom, vagy valami más az oka? Ha más, akkor mi lehet még?


2013. júl. 23. 23:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az idegen emberek elbizonytalanítják, vagy éppen őket figyeli inkább.

Az enyém is társaságban viselkedik, egy szóra ugrik, itthon meg ordíthatok neki, ha olyanja van...

2013. júl. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ő itthon nagyon jó. Ezek a rossz szokások nagy valószínűséggel a múltjára vezethetőek vissza. Fél éve van nálam, előtte igen szarsorsa volt.

Nem hinném, hogy másokra figyel, láthatóan felszabadult és nyugodt ilyenkor.

2013. júl. 23. 23:37
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez könnyen lehet. Pont tegnap írtam egy ismerősömnek itt a gyakorin, hogy mennyire fontos a nyugodtság, és belinkeltem neki egy videót Cesartől (az most mindegy, hogy egyet értesz-e a módszereivel vagy sem), amelyben egy komoly félelmi agresszióval rendelkező kutya úgy 5 perc alatt megadja magát. A kutya kb. szétharapta Cesar karját, de ő végig nyugodt tudott maradni, és meglett az eredménye.

Ha a kutya fel tud téged idegesíteni, ő nyert:) És pont most írtam a büntetős kérdéshez itt pár kérdéssel lejjebb, hogy milyen könnyű a kutyát a büntetgetéshez hozzászoktatni.

Ordítás helyett inkább 2 dolgot javasolnék. Vagy csald őt nagyon kedvesen, és mikor odajön, hatalmas öröm, dícséret, vagy egyszerűen hagyd ott, és bújj el előle. Hagyd, hogy kétségbe essen, és csak akkor hívd, mikor már kb. az idegösszeomlás szélén áll. Sok sikert!

2013. júl. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :) A bújócskát már próbáltuk, de mostanában valahogy megfeledkeztem róla.


De ezt a feszültséget vajon hogyan tudom elengedni? Mert így hiába minden. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy végig ideges vagyok amikor sétálunk. Csak amikor látom, hogy a távolban ott egy pad, már rákészülök hogy letiltsam. Vagy mondjuk meg van a kedvenc szaglászós része, vagy az a hely, ahol szinte mindig találunk kaját. Már előre felkészülök rá, hogy rossz lesz.

Ti hogy tudtatok ezen túllépni?

2013. júl. 23. 23:54
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt a hiba, előre rákészülsz, hogy rossz lesz. Feszült vagy, már nem vagy hiteles a kutya számára. Te hallgatnál egy olyan vezetőre aki remegő lábakkal, elhaló hangon azt mondja neked, hogy 'minden oké lesz'? Egyébként önkontroll. Nehéz, de nem lehetetlen. Tereld el a gondolatod, mintha semmi nem lenne ott, de készülj rá, ha elkezd szaglászni, tudd tiltani. Határozott nem egyszer (!), ha egy nem elég, másnap mehet a palack a 'nem'mel együtt, majd kedves hangra átváltás, aztán irány tovább. Így sajnos folyton te jössz ki vesztesként a helyzetből, ez csak erősíti őt.
2013. júl. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is tudom, hogy ez a hiba... Csak túllépni nem olyan könnyű rajta. Főleg a kaja miatt vagyok nagyon feszült. Egy 2,5 órás esti sétánál általában 1x vagy 2x fordul elő, hogy ténylegesen fel akar valamit enni, ez nem is lenne sok. Viszont ahogy szaglászik, az könnyen összetéveszthető azzal amikor kiszagolja a falatot, ezért folyton azt figyelem, hogy épp csak lepisilni akar valamit, vagy mérget akar felenni... És a padoknál is azért vagyok ideges, mert sok ott a kaja.
2013. júl. 24. 00:05
 7/13 A kérdező kommentje:

Egyébként nagyon szimpatikus módszereket írsz, köszönöm. :) A többit már magamban kell lerendeznem valahogy.


Viszont a palackot kifejtenéd bővebben? Annyit tudok róla, hogy palackba kavics és oda kell vágni a kutya mellé. Van még valami extra, amit érdemes ehhez tudni?

2013. júl. 24. 00:11
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy segíthetek, magamat is folyamatosan igyekszem fejleszteni, és ami beválik, szívesen megosztom mással is.A palacknál annyi a lényeg, hogy a tiltószó egyidőben vagy 1-2 mp-cel előbb menjen, mint a palack, hogy összekösse a kettőt, és később már a tiltószó is elég legyen. Amúgy az én huskymnál a macskák az, ami nálad a kaja (írtál is a kérdésemhez azt hiszem), és sikerült őt palackkal letiltanom:) Lényeg, hogy a szándékot tiltsd, mikor menne ahhoz a padhoz mehet a 'nem' plusz palack. Majd írd meg, mi volt!
2013. júl. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, írtam, örülök hogy megoldódni látszik a dolgotok. :)

Köszönöm szépen a sok tanácsot, mindenképpen megfogadom őket! Majd beszámolok a fejleményekről.

2013. júl. 24. 00:28
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
A kutya sétánál az orrával olvassa a világot. Miért akarod elvenni tőle ? Ja, hogy neked figyelned kell, szaglászik-e, vagy fel is akar szedni valamit? Erősíts rá, hogy eszébe sem jusson felenni bármit is a földről. Addig pedig igenis, rá figyelj, amikor sétáltatod.
2013. júl. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!