Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem eszi a húst!...

A kutyám nem eszi a húst! Hogyan változtassak az étrendjén?

Figyelt kérdés

Na szóval az van, hogy évek óta csirkefejet kap enni. Kiegészítésképp van kirakva neki táp is, meg naponta kap egy-két falat finomságot, pl. májkrémet...

Na de mostanában amikor megkapja a fő kaját, a csirkefejet, rá se bagózik. Pedig éhes, utána unszolásra megeszi, de amúgy szerintem unja.

Utánaolvastam, és azt írják, nem elég csupán a hús, más is kell. Amúgy a tápot bem nagyon eszi. Arra gondoltam, hogy mostantól feleannyi csirkefejet kapna, és helyette a száraz kenyeret beáztatnám tejebe vagy vízbe, meg gyümölcsöt is adnék neki, hátha megeszi. Szerintetek ez milyen? A költségvetésünk nagyon véges, ezért gondoltam erre. A kenyér folyton a kukában landol...

Ja, és németjuhász kutyáról van szó.


2013. júl. 24. 03:24
 1/7 A kérdező kommentje:

Na most olvasom, hogy a tej nem valami jó a kutyáknak, szóval az kizárva... De a vizes kenyérnek meg elvileg nincs tápértéke... De kiegészítésképp sem leheg adni?

Amúgy elég sokat, 50 csirkefejet kap kb. naponta. Szóval ha megfelezem az adagot, akkor sem fog éhenhalni. :D

2013. júl. 24. 03:39
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem malac ez, hogy moslékkal etesd.. :(
2013. júl. 24. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

először is ne legyen állandóan előtte kaja. még a táp se! -nagyon az a sejtésem hogy állandóan előtte van-


szépen koplaltatod minimum két napig. mintha a kutya nem is létezne, aztán két nap után add oda neki a szokásosat. ha végzett azonnal vedd el előle a tálját ne hagyd ott!


megjegyzés: brit táp nem fér bele a költségvetésbe? úgy tudom hogy az nagyon jó árban van és eléggé jó. hogy őszinte legyek a felvázolt menü nem hangzik valami jól. igaz azt nem tudom milyen tápja van jelenleg.


egyéb lehetőségek: főtt rizs, répa, zöldségek (nem minden!) gyümik, főtt tojás (de ez nem túl sűrűn)


ha a brit belefér a költségbe akkor én a helyedben lehet hogy inkább csak azt vennék és nem variálnám túl, főleg hogy neked sem mindegy hogy mire mennyit kell költeni. sajnos a csirkefej önmagában nem elég. hiánybetegségekhez vezethet. általában szín húst, némi csontos húst és bizonyos időközönként belsőségeket (szív máj stb) is kap a kutya a rizs, zöldségek gyümik mellett.

2013. júl. 24. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem valamit nagyon elszámoltál, 50 db csirkefej az rengeteg. Én is szoktam adni tudom miről beszélek. Egy csirkefej 5-8 dkg , az a mennyiség amit kap kb 2,5 kg, ami rengeteg. Adhatod neki nyugodtan nyersen szerintem szivesebben fogyasztaná úgy. A tápot ne hagyd előtte. Ha nem eszi meg a kaját annak egyszerű oka van, nem éhes. Tarts neki koplaló napot. Nem lesz baja tőlle.
2013. júl. 24. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csirkefej helyett miért nem veszel inkább csontos csirkemell nyesedéket...az is nagyon olcsó 200-300 ft/kg.A saját részre szánt zöldségből, gyümölcsből veszel ki neki, azt nem is kell külön megvenni. Egy átlag németjuhász napi ételmennyisége 60-80 dkg. Ennek 3/4-e legyen a hús, a zöldséget, gyümölcsöt turmixold össze neki, mert akkor tudja csak hasznosítani. Így egy átlag hónapban maximum 5400 ft-ot költesz húsra.
2013. júl. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem szabad a kaját előtte hagyni! Esténként kapja meg a csirkefejet, a táp az sokszor előtte van, én mindig elrakosgatom, de anyukám újra kirakja neki... Pedig elmagyaráztam neki, miért nem szabad kint hagyni.

Az a helyzet, hogy hogy nem én, hanem anyukám veszi neki kaját, ezért nem is én döntök. És mivel nekünk is alig van itthon azért tudtam csak ilyen ötletre gondolni.

2013. júl. 24. 07:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Állateledelesben szerencsére most már elég sok helyen lehet kapni nyesedék húst kb. 300Ft/kg áron.

Én tulajdonképpen azon csodálkozom, h szerencsétlen kutyának nem alakult még ki hiánybetegsége, a csirkefej aztán baromi tápláló, ezen kívül szüksége lenne még húsra, belsőségre ill. választhatóan zöldség/gyümölcs turmixra.

2013. júl. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!