Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vettem klikkert, de fogalmam...

Vettem klikkert, de fogalmam sincs a használatáról, hogyan kell használni?

Figyelt kérdés
Az egyik kutya másik nem adásait megnéztem, és ott a tükör módszernél ajánlják a klikkert, ezért vettem+ajánlották is az ismerőseim, de viszont nincs a közelben klikkeres módszert használó suli. Kérlek segítsetek a használatában. Egyenlőre az ül, fekszik, marad, behívás, és pacsi adást szeretném megtanítani a kutyámnak, úgy hogy 100%biztosan végrehajtsa, zavaró tényező esetén is. Az a baj vele egyébként, hogy otthon mindent megcsinál, de ha kutyát, macskát lát vagy szagot fog stb., akkor nem mindig csinálja meg a kért parancsokat.

2013. júl. 24. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem vedd meg Vámosi-Nagy Nóra Klikk c. könyvét, mert így nehéz elmagyarázni, csak félválaszokat fogsz kapni!
2013. júl. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Azt a könyvet nem fogod tudni őszig beszerezni...akkor adják ki újra, semelyik alexandrában nincs már belőle.

Monika Sinner kutyakiképzés klikkerrel című könyve fenn van a scribd-en.

2013. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Amúgy mennyi idős?
2013. júl. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2 éves.picit elvagyunk késve tanítás ügyileg...
2013. júl. 24. 13:11
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt mindent megtalálsz.

2013. júl. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Valletta ***** válasza:
100%

Nem vagytok elkésve. Az ül, fekszik, marad, pacsi egyszerű, a behívás már más tészta.


Itt találsz infókat a kezdéshez: [link]


Amúgy egyszerű. A kutyát kondicionálni kell arra, hogy a klikkre kaja jár. Tehát klikkelsz, falatot dobsz, klikkelsz, falatot dobsz. Majd ha már rád néz, várja a klikket és klikk után már keresi a falatot a földön még mielőtt eldobnád, akkor lehet folytatni. Én szemkontaktussal kezdtem. Ahogy a szemembe nézett 2-3 másodpercig, klikk-kaja. 10 perc alatt ráérzett a lényegre. A következő lépés, hogy rájöjjön, hogy valamit tennie kell a klikkért-kajáért, például üljön le. Ha gyakran leül amikor falat van nálad, ez egyszerű. Nézed a klikkerrel és a kajával, ahogy letette a fenekét, klikk-kaja. Jó, ha kidobod oldalra, hogy fel kelljen érte kelnie, majd újra leülnie. Ilyen elven formálással meg tudod a fentieket tanítani neki. Ha már biztosan csinálja lehet bevonni a vezényszót, majd elhagyni a klikkert.

Azt viszont nem tudom, hogy a mindez magasabb ingerkörnyezetben mennyire lesz a segítségedre, mert elsősorban a kutya-gazda kapcsolat, a rangsor a döntő. Pontosan tudja például, hogy hívod, csak szarik rá.

2013. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!