Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Hogy valtoztassak?

Mit tegyek? Hogy valtoztassak?

Figyelt kérdés

Van egy egy eves menhelyi keverekem. Nagyon szerettem volna kutyust igy elmentunk, kivalasztottuk es kb. 2 honapja van nalunk. Az elejen minden jol ment, nem szokott, jol viselkedett stb. Aztan elkezdodott a nyari szunet es en nem tudom, hogy mi tortent velem, de itt ulok a szobaba es unatkozok, kozben ott aa kutya. De ha kimegyek akkor semmi energian hozza ugy erzem, hogy mindjart osszeesek meg egy botot gyenge vagyok eldobni. A tanitasahoz nincs turelmem, ha nem megy valami egy olyan 10 perc alatt akkor siman bejovok a hazba hisztizve. A napi setak mindig megvannak, az az egy amit tudok elvezni. Es nem az, hogy meguntam a kutyat vagy nem szeretem, mert mindennel jobban szeretem es egyatalan nem unom, nem tudom, hogy mi van...

Mellesleg, ha kimegyek hozza nem bir magaval es rengeteget szokik. Attol felek egesz ejszaka, hogy mivan ha elszokik es tortenik vele valami. De persze en semmit nem teszek erte, hogy ne igy legyen...es ezt enis belatom. A szokesrol leszokna ha tobbet foglalkoznek vele

Es mit tegyek, hogy tudjak valtoztatni?

A hazba nem johet be, masik kutya nem johet szoba, kerites megjavitasa...hat nemtudom (amelyik kutya szokni akar az ugyis megy) ezen a keritesen meg egy kutya se szokott ki eddig...

Olyan valaszokat meg nem kerek, hogy nem valo nekem kutya es hasonlokat. Rettenetesen szegyellem magam emiatt es erzem, hogy ki akarok menni jatszani vele, ki akarok menni tanitani de se energiam, se turelmem hozza. Pedig en nem ilyen vagyok..


2013. júl. 24. 13:06
 1/5 sippara ***** válasza:
100%
Őszintén? Ez, amit itt leírsz, 100% tinihiszti. Mit vársz tőlünk megoldásként? Menjen oda innen valaki és foglalkozzon a kutyával, amíg te nem csinálsz az égvilágon semmit? Annyi idő alatt, amennyibe a kérdés kiírása telt, megtaníthattál volna neki egy trükköt. A kiírás óta eltelt idő elég lett volna valami új játék kitalálására, kipróbálására. Szedd össze magad és menj ki a kutyádhoz, vagy ne, de ne rinyálj. El se hiszed, mit meg nem adnék, ha most otthon lehetnék a kutyámmal, trükközhetnénk, sétálhatnánk, elmehetnénk buszozni, akármi...
2013. júl. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért szökik, mert nincs elfárasztva.. a napi séta az nem elég! Klikkerezz vele, az lefárasztja agyilag! Egyébként én is türelmetlen vagyok sokszor, de alakulok már. Nem szabad annak lenni, ha valami nem sikerül, próbálkozni kell, vagy más technikát alkalmazni.


Szóval a türelmedet kellene fejlesztened valahogy. A párom pl. úgy fejlesztette, hogy zenéket hallgatott meg egymás után többször. Először olyat, amit szeret, majd egyre olyanokat, amiket ki nem állhat. És nem engedte meg magának, hogy felidegesítse a zene, vagy türelmetlen legyen. Megtanulta kizárni amit hall.


Nem egyszerű, tudom, mert én is sokszor felkapom a vizet, ha valami nem sikerül, de tréningezni kell magadat. A kutya már ott van nálad, örül, hogy kiszabadult végre a menhelyről, megérdemli, hogy foglalkozz vele!


Tanítani meg nem kell kötelező jelleggel. Menjetek el sétálni, kérj tőle egy ül, feksziket, stb. és menjetek tovább. Otthon is, csak játékosan. Aztán meg a klikker. De ahhoz rengeteg türelem kell. Persze attól függ, melyik fajtájával tanítod :)

2013. júl. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Valletta ***** válasza:
Én klikkereznék vele, a kezdeti esetleges nehézségek után nagyon izgalmas, mind a gazdinak, mind a kutyának, utóbbit le is fárasztja rendesen, ezenkívül nagyon jó szórakozás trükköket tanítani, nekem legalábbis nagy örömöt okoz, ha tizenéves vagy, szerintem te is ellennél vele.
2013. júl. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem vagy rossz ember:) Mindenkinek vannak rosszabb periódusai... Plusz dögmeleg van, telihold volt, stb. Lendülj túl ezen, és valahogy szerezz motivációt!

Van valami étel-ital-süti, amit nagyon szeretsz?

Ha lemész kutyázni egy bő óráig, zárd le úgy, hogy kimentek sétálni, és útközben valami boltban veszel magadnak valami finomat, kedvenc ételt-italt. Jutalmazd meg magad:) Minél többször csinálod, annál jobb lesz a lelkiismereted is, hogy időt fordítasz a kutyusra, plusz a végén te is jól jársz mert eszel-iszol a kedvencedből.

Na?

2013. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat:) az utolso az tetszik, lehet, hogy kiprobalom:)
2013. júl. 24. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!