Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztés, mit kell...

Kutyatenyésztés, mit kell tudni róla (többi lent)?

Figyelt kérdés
Szeretnék a jövőben törpe uszkárokat tenyészteni. Kell ehhez valamilyen végzettség, vagy ha van 2 törzskönyves kutyám, és őket szaporítom, elég? Úgy terveztem lenne 3 párom. Csinálnék kis kennelt nekik. Most van egy kis uszkárom, nagyon szeretem, és gyermekkori vágyam a kutyatenyésztés. Mit kell tudni róla? Átlagosan mennyi pénz jövedelmezne egy év alatt 3 párból? Leírhatjátok külön is, hogy mennyiért tudnék eladni egy kutyust de abból mennyit kell levonni az oltásokra stb.

2013. júl. 24. 13:33
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Hát, az igazi kutyatenyésztés csak hobbi szinten megy, mert ráfizetéses.
2013. júl. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
Ne kezdj bele így. Ez nem tenyésztés.Akár a kutyáid tenyésztőjével is elbeszélgethetsz , miről is szól a tenyésztés.
2013. júl. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nekem egyben hobby is lenne. De mi lenne a ráfizetés? Nekem ez a kutyus nagyon kevésbe van, oké, megkapja az oltásokat, jó tápot kap, de olyan keveset eszik, szinte nem is költök rá semmit.
2013. júl. 24. 13:40
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
3 pár kutyával átlagosan 1 millió minuszban lennél évente. Több kutyával még több minuszban. A tenyésztésből jó ha az a pénz visszajön, amit a kiállításokra költessz, márpedig egy uszkár felkészítése egy kiállításra nem csak egy egyszerű fésülésből áll. Egy profi groomer kb 100 euroért csinálja meg a kutyád frizuráját olyanra, hogy esélyed is legyen a ringben. Plusz utazás, nevezés stb. Ráadásul egy szuka kutya életében összesen 4 almot nevelehet fel. Háromszor annyi ideig él, mint amennyi ideig néha hoz egy kis pénzt. Ha tenyészteni akarsz, akkor jól fizető állás mellett hobbieként megteheted.
2013. júl. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
76%
Ha te a jövedelmezhetőséget is szem előtt tartod, akkor nem tenyészteni fogsz, hanem simán a két kutyádat összeengeded akárhányszor és gyártasz bizonyos fajta kutyákat. Igen rezeg a léc a szaporító színvonalához.
2013. júl. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Kívülről csak azt látom, hogy megvan neki a sok kutyus, vannak kennelek, kiengedi őket, figyel rájuk, melyik tüzel, párosítja. Eteti, foglalkozik velük. Orvosi szűrések, oltások. Ő még viszi kiállításra is. De gondolom nem muszáj vinni. És egy kutyát ad 130 ezerért. Nekem meg mondom, ez a kutya nincs semmiben, akkor még 5x ennyi, az is semmi ahhoz képest, hogy mennyi lenne egy kiskutya.
2013. júl. 24. 13:42
 7/24 anonim ***** válasza:
97%
Öhm. Amire te készülsz, az nem tenyésztés, hanem szaporítás.
2013. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Milyen én készülök? Ezek csak tervek hogy szeretnék tenyészteni. Már egyből vádol itt mindenki. Úristen..ez az oldal. Mivel nem tudom hogy mennek a dolgok, direkt azért kérdezem. Olvasd el még párszor a kérdésemet, és értelmezd. Kösz.
2013. júl. 24. 14:07
 9/24 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy a tenyésztést az igazi tenyésztők tanulják.Fontos a biológia és a genetika ismerete.Tudnod kell,hogy te mit szeretnél elérni egy adott fajtával.Egészségügyileg folyamatosan szűrni kell a kutyákat,ezek alsó hangon 1 kutyára értve évi 100ezer.

2 évesnél hamarabb nem fedeztetheted a szukát és 5 évesen már szintén nem lehet vemhes.Tehát 3 éved van kb,ami normál esetben 6 tüzelést jelent.Abból a 6 tüzelésből 3 fedeztetés mondható egészségesnek,de ez máris évente 1 almot jelent.Én nem vennék kutyát olyantól,aki évente elleti a kutyáját,mert az nem tenyésztő.


A nevezési díjak a versenyre nemigazán vannak összhangban a nyereménnyel,pláne ha csak egy oklevelet kapsz,hogy köszönik a részvételt.Az uszkárok kozmetikáztatása önmagában egy vagyon,ez számodra biztos hogy nem hozna hasznot.


És ha találomra összeraksz 2 törzskönyves kutyát,az még nem jelenti,hogy tenyésztő vagy,sőt az sem garancia,hogy egészséges kutyák születnek.

Valami elképzelésnek kellene lennie a fejedben azzal kapcsolatban,hogy mivel is tudnád ezt a fajtát jobbá tenni és ehhez felkutatni a számodra legmegfelelőbb példányokat,mind egészségügyi,mind küllemi,mind magatartási szempontból...ésattöbbi.


Te egyelőre egy rózsaszín habos-babos álomban élsz a tenyésztéssel kapcsolatban.

2013. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
90%

Google, ird be kutya tenyésztés. Meg fogsz lepődni az ott felsorolt dolgokon, adatokon. Kezdjük ott hogy egy tenyésztésre szánt kutya nem feltétlenűl annyiba kerűl mint amennyiért te vetted a tiedet. Egy jó szuka ennek a 3x-sa is lehet. Kiállításra, ugyan nem kötelező járni de ajánlott.

Másképpen nem fognak ismerni. Meg van még egy csomó minden amire nem is gondolsz.

2013. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!