Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon van szükség ma Magyarors...

Vajon van szükség ma Magyarországon házhozmenő kutyakiképzőkre?

Figyelt kérdés
Sok éves tapasztalatom van kutyákkal, az ismerősöknek már eddig is segítettem ingyen, most arra gondoltam, hogy hirdetnék a környéken házhozjáró kutyakiképzőként. Van igény erre? Egyébként Pécs környékén.
2013. júl. 24. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha biztonsággal, felelősségteljesen tudsz a kutyákkal foglalkozni - tudod miről beszélek, mert sok a önjelölt "szakértő", sajnos még némely kutyasuli is elképesztő - akkor bátran, ráadásul vidéken mindig nehezebb az efféle dolgokhoz "hozzájutni".
2013. júl. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem van, egyszer én is szeretnék ilyesmivel foglalkozni, de fontos, hogy ha olyan esettel találkozol, amit nem tudsz megoldani, nem jelenti, hogy a kutya rossz vagy nevelhetetlen. Sok kiképző itt cseszi el, azt gondolják, ha az ő módszereikkel nem működik, akkor sehogy.
2013. júl. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Valletta ***** válasza:
Meg lehet próbálni, de én azért kiképzőnek nem hívnám az olyat, aki más kutyájának a kiképzését még nem vezette le egy mérhető szintig. Talán szerencsésebb lenne tanácsadásnak hívni.
2013. júl. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem a vizsgákra készítéssel akarok foglalkozni, hanem a problémás kutyák és gazdák rendbetételével. Még 5 éve, mikor az első kutyámat befogadtam, kerestem ilyen szakembert, de nem találtam. Csak olyanokat, akik munkára készítik fel a kutyát. Nem tudom, azóta történt-e változás, akkor nekem ez hiányszakmának tűnt.
2013. júl. 24. 15:59
 5/10 anonim ***** válasza:
szinte bármelyik kiképző kimegy házhoz, ha erről van szó, csak azért nem annyira felkapott, mert igencsak költséges. Üzemanyag, idő stb. Egy ilyen alkalomért minimum 4 ezer forintot szoktak elkérni.
2013. júl. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sajnos én azt látom, hogy ahol már akkora probléma van, hogy házhozmenős trénert kéne fogadni, inkább megválnak a kutyától. :(

A másik fele pedig ingyen bármit elfogad és örül magának, de ha fizetni kéne...

2013. júl. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Vannak ilyenek, bár szó se róla, nem tesznek sokat érte, hogy megtalálhatóak legyenek a neten. Hogy konkrétan nálatok a te tudásodra van-e igény, az csak úgy fog kiderülni, ha megpróbálod.

De tényleg nagyon fontos, hogy a kutya érdekeit figyeld elsősorban, és tudd, mikor kell azt mondani, hogy sorry, ehhez kevés vagyok, ahelyett, hogy de csináljuk, egyszer csak jobb lesz, meg ahelyett, hogy hát ez menthetetlen. Végleges ítéletet mondjon olyan ember, aki 20 éve ezzel foglalkozik.

2013. júl. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Sok itteni kérdést látva,mindenképpen van rá szükség. De hogy igény van-e rá,az már más kérdés...
2013. júl. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sok embernek volna rá szüksége, csak ott van a gond, hogy sokan buták ahhoz, hogy felelősségteljesen tartsanak állatot. Az ilyenek pedig nem foglalkoznak a neveléssel általában. :(

Aki meg foglalkozik de nem tud mindent tökéletesen, annak általában pénze nincs arra, hogy suliba vigye az ebet, vagy felfogadjon valakit.

Ha ügyes vagy és jó árban dolgoznál, biztos kapni fognak utánad. :)

2013. júl. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
58%

Mindenesetre az első az, hogy tudni kell a kiképzőnek azt, hogy a gazda mit vár el a kutyától és mi mit várhatunk a kutyától. Egyáltalán alkalmas e a kutya arra amit a gazdája akar tőle.

Továbbá a gazdáknak ezernyi sóhajuk-bajuk van. Többnyire türelmetlenek is.

Sok gazda is azt hiszi, hogy egy két vagy három foglalkozás után a kutya tökéletes lesz. Ezért ez az egész, idő és pénz igényes.

Sok esetben nem elég nekünk magunknak egyedül megoldani, segítőre is szükség van ami szintén növeli a költségeket és ennek a gazdik nem szoktak örülni.


Volt már olyan esetem is mikor egy harapós kutyát kellett sétához szoktatni, hát ez bizony egyedül nem ment segítséget kellett vinnem a következő alkalommal.

Igény van rá, csak a kiképzőnek kell eldönteni, hogy mennyit tud a kutyából kihozni, hogy a gazda is meg legyen elégedve és anyagilag neki is megérje.

2013. júl. 25. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!