Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszéd kutyájára ébredünk...

Szomszéd kutyájára ébredünk hónapok óta hajnalban. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Állatbarát vagyok, de ezt már nem bírjuk. Nyár, nyitva vannak az ablakaink a meleg miatt. A szomszéd pedig hajnalanta viszi sétálni a kutyáját. Az ő elmondása szerint is neveletlen a kutyája, nem tudja és nem is nagyon akarja csitítani. Minden sétálást hatalmas kétségbe esett vinnyogás előz meg (farkas kutya keverék). És mivel a Börzsönyben lakunk üdülőterületen (nagy a csend egész addig) az összes szomszéd erre ébred velünk együtt. Ma reggel 5.15-kor, múltkoriban 4.25- kor. Ez hetente 4-5 alkalommal. Szerintem már száznál többször ébresztett minket. Beszéltem vele kedvesen, de nem hajlandó áttenni délutánra a sétáltatást. Ragaszkodik a hajnalihoz (pici néni, nagy kutya, rővid pórázon, végigrángatják egymást az utcában) Miközben a kutyus egész éjjel szabadon van egy nagy telken. Mit tehetnék?
2013. júl. 25. 06:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Nyilván azért viszi korán reggel, mert délután 40 fok van...
2013. júl. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Átmész, és laposra vered a nénit. A kutya azért szirénázik hajnalban, mert itt az ideje a sétáltatásnak és a néni késik. A kutya könnyen hozzászokik egy napi rutinhoz, és könyörtelenül bevasalja a gazdáján.
2013. júl. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen most meleg van délutánonként, de mivel Börzsöny ezért árnyékban csak 25 fok volt pl tegnap. És hónapokkal ezelőtt sem volt 40 fok. Régebben végig kiabált a kutyával hajnalban, (ül, áll, indul stb) de erről a kedvemért hajlandó volt lemondani. Ő azt mondja beteg volt a férje amikor a kutyát kellett volna megnevelnie kis korában, ezért aztán nem ért rá foglalkozni a blökivel. De ha nem bír a saját kutyájával akkor főleg nem hajnalban kéne felverni (hétvégén is) az egész utcát... nekem is volt kutyám, szeretem az állatokat... nem is a kutyus tehet az egészről. Jön a postás, a kutya ordít, ők beszélgetnek percekig... nem csitítja...
2013. júl. 25. 07:36
 4/11 Imola Ágnes ***** válasza:
87%
Ha szereted a kutyákat, akkor segíts a néninek, és neveljétek meg együtt a kutyát, max 1 hét és tudni fogja a dolgot... te jót teszel, a szomszéd néni hálás lesz neked, + az összes környékbeli, neked pedig lesz egy jó storyd, arról, hogy miként nevelted meg a szomszéd néni kutyáját:)) Ha nem agresszív a kutya, én ezt tenném....
2013. júl. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, aranyos amit írsz, de sajnos agresszív az eb. Vittem már neki csontot sokszor, simiztem is a buksiját, de általában ez a megegyelek e? tekintete volt, szóval furcsán nézett. Egyszer autóstul akart megenni, miközben pici néni lobogott a póráz másik végén... :)
2013. júl. 25. 08:39
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát ismerem a helyzetet, sajnos az én kutyám is eléggé ugatós. Bár ha meglátja a pórázt akkor csendben marad. Szegény kutya nincsen kellően fárasztva, szegény örül hogy sétálni viszik. Reggel lehet azért viszi a néni, hogy hátha nem találkozik senkivel. Nem tudom mit lehetne tenni ez ellen, télen hátha nem lesz ilyen. Egész évben a Börzsönyben laksz? Vagy csak nyaranta?
2013. júl. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Egész évben itt lakunk... eddig csendes volt... aranyos vagy hogy kutyatulaj létedre nem ugrottál nekem. Néha van egy kis ellentét... :) Az a baj hogy így fáradtan, idegesen ébredünk, és már nehezemre esik a nénivel is normálisnak lennem...
2013. júl. 25. 10:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek, bár mi elköltöztünk és itt nincs gond. De előző helyen mi nem a kutyára, hanem az ordító színesbőrű kölkökre keltünk, hasonló időpontokban, mint amit te írtál.


Ha azt nem tudod megértetni a nénivel, hogy nevelje le erről a kutyát, vagy engedje, hogy segíts (segítsetek)neki... nos akkor sajna nem fog változni semmi. Tapasztalatból írom. Az idősek ragaszkodnak a szokásaikhoz és nem értik meg, hogy attól, hogy ők már kukorékolnak, mások esetleg pihennének. :(

Ha az én kutyám ilyet csinálni, hát nem is tudom... biztos elfenekeltem volna már. :D

Sajna egyre több embertől hallani a kifogásokat, hogy miért neveletlen a kutyájuk. Aztán meg benne lesznek a híradóban, hogy a kutya széttépte a kedves gazdit. :/

2013. júl. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 viki606 válasza:
hát nem toom be kéne záratni a kicsi nénivel az ebet vagy csinálni kéne neked a kutyának egy nagy ólt és megmondani a gazdinak hogy ne akkor vigye sétálni mert akkor még mások alszanak!nekem nénivek 3 szor be jött sok sikert!
2013. júl. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, milyenek a kerítés-körülmények, de ha teheted, vegyél egy távollövő vízipisztolyt, töltsd meg vízzel, és állj lesbe. Az ecetes víz még hatásosabb állítólag, de hát végül is nem akarunk a kutyának rosszat.

Itt már tényleg nincs más megoldás.

2013. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!