Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát, de milyet?

Kutyát, de milyet?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd valamikor egy közepes testű, közepes mozgásigényű kutyát. Ha lehet, ne fagyjon meg télen és 25 fok felett is legyen kutya, tehát ne olyan legyen, hogy 30 fokba meg se bír moccanni. Nagyon tetszenek a magyar vizslák, de félek, hogy túl mozgékonyak nekem és nem tudnám kielégíteni az igényeit.


Van most két kutyám, tehát nem a közeljövőben szeretnék másikat, csak elkezdtem játszani a gondolattal :) A menhelyek és gyepik is eszembe jutottak, tehát nem kizárt, hogy onnan (is) lesz kutyám, de most kifejezetten a fajták érdekelnének. Kinek milyen tapasztalata van? Köszi


2013. júl. 25. 09:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Beagle - nekem van egy 4 éves ivartalanított szukám. Igaz,hogy ezen a nyáron azt vettem észre,hogy inkább egész nap alszik,fekszik a melegben,de reggel és este felé nagyon aktív. Imád futni és sokat kell vele sétálni ha le akarjuk fárasztani,de nagyon makacs kutya! Az én kutyámat 4 év alatt nem sikerült megtanítani a behívásra. Kennelben van tartva, télen -10 fokban is. Nem fagy meg. A házát jól ki kell bélelni.


Neked viszont ajánlanám még a spánielt is. De tényleg a menhely lenne a legjobb. Ott megtalálhatod az Igazit :)


Jó kutyázást!

2013. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de beagle-t nem szeretnék semmiképp :) No meg, a közepes testű kutya nekem a vizslától kezdődik. Nem igazán szeretem a beagle, spániel méretű kutyákat. De azért köszi! :)
2013. júl. 25. 10:01
 3/16 anonim ***** válasza:

labrador,német juhász


De el kell,hogy keserítselek 30 fokba egy kutya sem lesz aktív!

A mi hiperaktív kutyánk 30 fokba csak fekszik és alszik ahogy lejjebb megy a hőmérséklet 25 fok körülre újra hiper aktív. 30 fokokba tűző Napon te se nagyon szeretsz futkározni gondolom.Így egy szőrös állattól se várd el.

Ha elmész vmi vízhez (tó,folyó) ott a kutya lehűsíti magát akkor mozgékonyabb lesz.De csak úgy az udvarba nem fog neked rohangálni 30 fokba,mellesleg könnyen hőgutát kaphatnak!

2013. júl. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem azt mondtam, hogy aktív legyen. Nyilván ilyenkor reggel és este vannak a séták. Csak azt se akarom, hogyha pl. délután 4kor el kell indulnunk az egyik elengedős helyünkre, akkor ne bírjon megmozdulni :)
2013. júl. 25. 10:39
 5/16 A kérdező kommentje:

3as!


Annyit még írnék, hogy amint olvashattad, van két kutyám, tehát nem vagyok hülye, hogy 30 fokba sétáltassam, vagy mozgassam a kutyát...

2013. júl. 25. 10:41
 6/16 A kérdező kommentje:
Német juhász egyáltalán nem közepes/átlagos mozgásigényű egyébként... A labi igen, de azt nem igazán szeretnék. Eddig a vizslán és a goldenen gondolkodom, de valami kevésbé gyakori fajtát szeretnék.
2013. júl. 25. 10:42
 7/16 anonim ***** válasza:

labradornál nem sokkal nagyobb a német juhász


nagyszüleim szomszédjában van egy labi és egy nj is (tk-sak szóval nem szaporított egyedekről van szó)

és nincs akkora külünbség a két kutya között!


labrador marmagassága : 54-57 cm

német juhász :57-62 cm

(golden marmagassága :51-61 cm)


akkora különbség nincs köztük!


amúgy egyszerűbb lett volna ha azt is oda írod milyen fajtát ne ajánljunk!

2013. júl. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Valletta ***** válasza:
Esetleg airedale terrier, óriás schnauzer, agár?
2013. júl. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

7es!


Nem azt írtam, hogy nagyobb, vagy sem a n.j.,hanem azt, hogy nem éppen átlagos aktivitású... Azért nem írtam mit ne írjatok, mert nálam a középtermetű nem a beagle, hanem mondjuk egy vizslánál kezdődik. Azt hittem ez egyértelmű, de tévedtem :)

2013. júl. 25. 19:59
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem akarok senkit sehogyse pontozni, de az átlagos aktivitás alatt ti mit értetek? Mert hogy az agár sem az, az biztos! :O
2013. júl. 25. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!