Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3Hónapos Német juhász szuka...

3Hónapos Német juhász szuka "meghágta" a lábam. Miért?

Figyelt kérdés
Szóval az történt hogy futkorásztam vele, de ő nem futott, csak odasétált hozzám, és séta közben is "hágó" mozdulatot csinált a földön!! miközben jött hozzám. Mikor ideért ráugrott a lábamra és meghágta, de én óvatosan leszedtem a lábamról, abba is hagyta. Azóta még nem csinálta, ez tegnap este történt. Hogyan kell megfékeznem ezt? És miért csinálja? (kutyasuliba sajnos nem tudom vinni)
2013. júl. 25. 10:23
1 2
 1/14 Imola Ágnes ***** válasza:
Irj még arról, hogy hogyan viselkedik amúgy a kutyád...
2013. júl. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Amikor kimegyek hozzá játszani, vagy megjövök a munkából (Ugyanez a rokonokkal) lenyomja a fülét és jön szaglászik, van hogy nyöszörgél, olyankor megsimizem, és ekkor általában a füleit visszahajtja (már áll a jobb füle). Játék közben nem szokott morogni, kivéve a játékra néha. Harapdálni nem szokott csak a kezemet amikor simizném, de ezt is csak néha. Erre is van valami megoldás? hogy siminéél ne harapdáljon?
2013. júl. 25. 10:29
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyébként mindig alszik, olyankor sosem keltem fel. Persze ő még kicsi, neki ez kell :) Amúgy nagyon szerethető :)
2013. júl. 25. 10:31
 4/14 anonim ***** válasza:
62%

miért?mert kutya, és mert kölyök.

megfékezni?majd idővel ivartalanítással.

2013. júl. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de az azért nekem furi, hogy szuka és meghág
2013. júl. 25. 10:34
 6/14 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Próbálgatja az erőviszonyokat, ez normális. Azt tanácsolom, hogy készülj fel a nevelésére, olvass utánna, nézz sok videót, és most kezd e nevelni, mert elérte az ideális kort az alapok megtanulásához. Nem lesz vele gond, ha rendesen felkészülsz és gyakorolsz.
2013. júl. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

de ő kutya , nem ember, ráadást gyerekkutya még.


nem szeretnék senkit megbÁntani de a kutyák ösztönlények, néha olyan kérdésekre vártok választ amire nincs válasz...


tanulja még az élet dolgait, ösztönök működnek benne, ugyanez a harapdálás is, még kölyök fogai vannak,persze h harapdál, rágni is fog még, sokat :)

2013. júl. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Erre éppen van válasz. Ez egy dominanciát fitogtató viselkedés. Sok kutya bepróbálkozik ezzel más kutyáknál és embereknél is. Ilyenkor nem kell finomkodni, nyugodtan leteremtheted és elzavarhatod magadtól! Jó esetben később nem fog ilyesmivel próbálkozni, ha mégis, akkor erélyesebb fellépés kell vele szemben. Nem csak akkor, ha emberekkel csinálja, hanem akkor is, ha másik kutyával teszi ugyanezt. És ennek semmi köze sincs az ivartalanításhoz.
2013. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#8-asnál a pont, keményen tiltsd le róla.

A harapdálásról ilyen korban nem tudod leszoktatni, vigyél ki egy rongyot, lóbáld meg előtte és azzal játszhattok. De ne a kezedet használja rongyként... Hamarosan fogváltás, ezt addig úgysem fogja befejezni... De a kezedet ne engedd harapdálni, adj neki mást amin levezetheti ezt.

2013. júl. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A hágást azért csinálja mert cseperedik fel, próbálgatja az erőviszonyokat is. Semmiképp nem engedheted neki. ( Láttam már olyat, hogy a kutyám játszott egy szuka labival, játék közben a labrador odament a pasi gazdihoz, rápattant, a hülye pedig meg is dicsérte érte, na szép!)

Amúgy nekem egyik kutyámmal sem volt gond a rágás. Első kutyámnál is már mikor haza hoztam, adtam neki egy fonott csontot. Azonnal megszerette és sosem rágta a kezemet sem és semmi mást sem rágott el. Az óta minden kutyámnál így teszek és sosincs gond. :)

2013. júl. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!