Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tükörsuli közép fok után ki...

Tükörsuli közép fok után ki meddig jutott el a kutyájával? Teljesen, , tökéletes" lett a kutyus, vagy volt / van még mit javítani, esetleg semmit sem ért?

Figyelt kérdés

közép fok közepén vagyunk kb, imádom, de néha elbizonytalanodok , hogy tényleg egyszer úgy ,,ébred" a kutyám reggel h jééééé, te vagy főnök???

látom a javulást, minden héten egy kicsit, azt is tudom h nem fog egyik napról a másikra ,,átváltozni" :)

de tényleg ilyen jó ez a középfok, tényleg megfogom érteni a végére, hogy mit hogyan kell elérni a kutyámnál? és mit miért csinál?



2013. júl. 25. 12:08
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok érdemben hozzászólni, de érdekelnek a válaszok, csak ezért írtam bele, sorry :)
2013. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
A középfokkal nálunk látszólag semmi se változott, legalábbis akkor még nem tűnt fel. Mindenesetre ott megkaptuk azt az alapot és azokat az eszközöket, amivel később már magunk is boldogulni tudtunk és több hónapos távlatból visszatekintve már látszott a fejlődés. Most több év után visszatekintve pedig ég és föld és nagyon hálás vagyok azért, hogy elindítottak ezen az úton. Azt nem állítom, hogy a végére mindent érteni fogsz, de ha az alapokat érted, akkor már saját magad is boldogulsz és rengeteg lehetőség van a későbbiekben is továbbképezni magadat.
2013. júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem hozott változást, és sajnos az ott tanult dolgok sem. Elkezdtem Cesar Millan műsorát nézni, elkezdtem a saját kis képemet összerakni, az sokkal nagyobb változást hozott. Most már úgy gondolom, kidobtam az ablakon 40ezer forintot, mert nagyrészt csak a vizsgafeladatokat gyakoroltuk, de nekem arra nem volt szükségem, hogy a kutya ki tudjon menni a bójához, miközben ha a póráz lekerült róla, szökött a vakvilágba.
2013. júl. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egész középfok alatt konfliktusom volt a kutyával, folyamatosan ott hagyott, semmilyen szinten nem volt hajlandó együtt dolgozni velem a sulin,pedig ilyen gondunk még alapfokon sem volt. A 7 hetet nagy nehezen végig küszködtük, aztán leraktam a kutyát 1 hétre, átgondoltam a dolgokat, és elölről kezdtem a tanítást a saját ötleteim alapján. Végül levizsgáztunk, megtaláltam a kulcsot a kutyámhoz, hogy hogyan is motiválhatom megfelelően, és megtanultam nagyon apró jelekből észre venni, hogy mennyit is bír. Ezek a felismerések aztán elindítottak minket egy úton, a középfok vége óta folyamatosan javul a kapcsolatunk, de még mindig nem tökéletes. Bár nem tudom, tökéletes létezik-e.:) Most valami életmód programot keresünk (sajnos a kutyámat semmi nem érdekli, csak kajával motiválható), mert szerintem a rendszeres, gazdi által irányított közös munka hosszú távon nagyon sokat lendít a kapcsolaton. Összességében szerintem a középfok a lényeg, de teljes megoldást ritkán hoz, inkább az a fontos, hogy ráérezzen az ember a további irányra. Bár lehet, hogy a többiek majd mást írnak, mert nincs 2 egyforma kutya-gazda páros...
2013. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még leírnék, hogy az nem tetszett, hogy folyton a kib-szott kötődéssel jöttek. Csináljam meg a 45. kötődési tréninget, majd az javít. Ha valaki, hát én aztán tisztességesen betartottam az előírtakat, volt hogy a kutya egy hétig egy falatot sem evett, de ahelyett hogy motivált lett volna, teljesen magába fordult. Na itt döntöttem el, hogy ilyen hülyeséget nem játszunk, felhizlaltam a kutyát, mindig kap enni, akárhogy is viselkedik, én meg megtanultam (és tanulok) határozott és természetes vezetője lenni.

Az a baj, hogy nem jönnek rá a tükörsulisok, ahogy látom, hogy vannak kutyák, akik nem hajlandóak elfogadni lúzer gazdákat, akkor sem, ha éhendöglenek. lehet, hogy nem sok ilyen kutya van, az én huskym pont ilyen:)

2013. júl. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 sippara ***** válasza:
70%
Tehát akkor tulajdonképpen összesen kb. 80-100 ezer forintért mi is az, amit elmondanak és konkrétan használható a mindennapi életben? Mert azok alapján, amit eddig írtatok (meg amiket ismerős türkösöktől hallok/látok) ez a két tanfolyam gyakorlatilag egy eszméletlenül irreálisan drága nagyon-nagyon-nagyon alap engedelmes képzés totál kajára építve, nulla személyre szabással. Félreértés ne essék, nem a rosszindulat beszél belőlem, mi is voltunk népszigeten (hogy milyen eredménnyel, az most irreleváns).
2013. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
0%
Hát pont ez a lényeg... nem a tükörsulival van a baj.
2013. júl. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
0%
Az előzőt Kispalikee-nak írtam. Az utána író pedig nem érti a lényeget.
2013. júl. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Sippara: bocsi, semmi kötekedés nincs benne, csak úgy tudom, neked a nővéred tüköroktató volt, nem? Tőle mit hallottál?


Én amúgy őszintén lehúzásnak érzem kicsit ezt a két tanfolyamot, de lehet, hogy csak túl sokat vártam az egésztől. Jártam megfigyelőként is, és meg kell mondjam, azt látom, hogy az igazán makacs/ domináns kutyáknál nem igazán működik. Talán nem fektetnek elég hangsúlyt arra, hogy hogyan legyél megfelelő vezető, inkább a különböző trükkök (pl. kötődési tréning) vannak előtérben. De a kutyában az egy feszültséget generál szerintem, ha kajával eléred, hogy hallgasson rád, de továbbra is béna vagy, és a kutyának egy ilyen vezető mögé kell beállnia. És ezt az is igazolja, amit a klubon látok. Sok klubos kutya simán meghágja a másik kutyát, folyton ordítanak velük, sokuk már a füle botját sem mozdítja. Régen én is így viselkedtem, mert ezt láttam, hasonló eredményekkel. Amit tanítanak amúgy nagyon jó, csak aztán valahogy átsiklanak a gazdik ezek fölött, elfelejtődik, nem rögzül eléggé. Persze ezek csak az én tapasztalataim, majd biztos egy-két fanatikustól mindjárt megkapom, hogy 'áruló' és 'hűtlen' vagyok a szent módszerhez, mint azt korábbi kérdésnél is megkaptam, mert azt mertem mondani, hogy a fojtó nem az ördög találmánya.

2013. júl. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
70%
Sippara, nálunk pont hogy nem a kutya tanítása volt lényeg, hanem az elmélet. Az az ami megérte a pénzt (2x30.000). Korábban másik kutyaiskolába jártunk, ahol semmilyen elméletet nem kaptunk és azzal nem sokat értem, hogy megtanult a kutya ülni, feküdni meg sétálni. Ha bármi viselkedési probléma felmerült, azzal már nem tudott semmit se kezdeni az egyszem kiképző. Az persze csak 800 forint volt óránként, de én azt mondanám inkább ablakon kidobott pénznek. Amúgy szerintem akkor jár a legjobban bárki, ha megismeri a környékén fellelhető kutyaiskolákat és a saját- illetve kutyája igényeinek megfelelőt választja. Azóta már mi is újból váltottunk. Persze, ha nincs választási lehetőség, az gáz.
2013. júl. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!