Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az ideális ára egy...

Mennyi az ideális ára egy fajtiszta, törzskönyvezett rottweilernek?

Figyelt kérdés

Mert persze vannak a hül...-ek, a szaporítóktól pár 10 ezerért, ami még említésre sem méltó dolog, de pl. honnan tudjam, hogy a tenyésztőnek milyen minőségű kutyái vannak?

Nem-e kér el érte irreálisan magas összeget?

Tényleg jó minőségű táppal etette a kölyköket?

Minden szükséges vizsgálat megvolt a szülőknél?

Esetleg tud valaki ajánlani jó tenyésztőt?

(Budapest és környékén elsősorban)


2013. júl. 25. 17:33
 1/9 sippara ***** válasza:
100%

Árat nem írok, mert nem vagyok otthon a fajtában és nem akarok totál hülyeséget mondani.


"honnan tudjam, hogy a tenyésztőnek milyen minőségű kutyái vannak?" - Érdemes megnézni az előző almokat, akár felvenni a kapcsolatot a gazdikkal, ha megtalálod őket.


"Nem-e kér el érte irreálisan magas összeget?" - A tenyésztőnek a szuka költségein (megvétel, kiállítások, tenyészszemle, szűrések, táp) kívül egy hat fős alomban kölykönként kb 50-70 ezer forintja áll, ha mindent úgy csinált, ahogy kell, de mivel a tenyésztés nem csak a kölykök felneveléséből áll, még erre is rá kell tennie pár tízezret, hogy nullára jöjjön ki.


"Tényleg jó minőségű táppal etette a kölyköket?" - Egy normális tenyésztő be fog engedni a kutyákhoz, lesz lehetőséged megnézni a pontos tartási körülményeket, így a tápot is. Ezen felül jól jöhet még a bőrcsípéses teszt: egy egészséges, megfelelően táplált kölyök bőre, ha óvatosan két ujjal összecsíped, azonnal "visszaugrik" a helyére, míg ugyanez a folyamat egy alultáplált kölyöknél sokkal lassabb.


"Minden szükséges vizsgálat megvolt a szülőknél?" - Egy normális tenyésztő kérés nélkül is megmutatja a szülők szűrési papírjait, ha mégsem, nyugodtan megkérheted erre, nem pofátlanság.


Gratulálok, hogy felelősen próbálsz kölyköt keresni, és sok szerencsét! :)

2013. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Akkor nem gáz ha érdeklődök, meg kíváncsiskodom?

Nem fog kidobni egyik tenyésztő sem, ha meg akarok nézni papírokat, meg a kiskutya szüleit?

2013. júl. 25. 18:47
 3/9 anonim ***** válasza:

én annyit szeretnék hozzátenni, hogy minél magasabb az ár annál gyönyörűbbek a kölykök.


megpróbálom elmagyarázni.


én az enyémért 80at csengettem ki. szép a kutya, mindenki dicséri. de ha jobban összehasonlítom azokkal a tenyésztőkkel akik nagyon magas minőségben tenyésztenek (a lehető legszuperebb kan, a lehető legszuperebb szuka, stb stb és így értelemszerűen drágább is lesz a kölyök) hát az én kutyám egy bányarém hozzájuk képest. most nagyon kisarkítva de így van. (a következőt egy magas minőségű tenyészetből fogjuk venni)


szóval hogy értsd, szabad szemmel is láthatod azt a kölykön ha pl. 80ezres minőségű de mégis horribilis összegeket kér el érte. minden fajtának megvan a maga best vérvonala. (ezeknek utána tudsz járni az interneten) a tk segítségével, illetve a tenyésztő albumának és beszélgetésének (milyen párosítások voltak, nagyszülők stb) segítségével simán ki tudod kalkulálni ezeket. minél tisztábban van benne a best vérvonalból annál magasabb összegeket kérnek illetve kérhetnek el. ugyanis egy tökéletes vérvonalú best tenyész kanért -értelemszerűen- sokkal magasabb árat elkérhetnek a fedezéshez, mint egy kevésbé sikeres fajtársáért. szóval itt már nem másról van szó mint arról hogy valóban a minőséget fizeted meg. hobbi célra bőségesen megteszi egy alacsonyabb minőségű tenyésztő is. ami nem azt jelenti hogy a kutyák ne lennének egészségesek vagy ne etetné őket minőségi táppal, esetleg ne lennének szépek. nem. nagyon is szépek azok a kutyák is. de egy szuper best vérvonal kölykeihez képest már nem azok. remélem érthető voltam.


persze kérdés az is hogy egy laikus számára mi a szép és gyönyörű. láttam már itt olyat hogy egy full szakadt kutyára (szaporítós szülőpárról képek) azt mondta valaki hogy gyönyörű.

2013. júl. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
dehogy baj. sőt az én tapasztalatom az hogy kérés nélkül mind megteszi ezt. nagyon szívesen beszélnek a kutyáikról, a párosításaikról, mindenről, sőt még albumuk is van. én pl. igen nagy generációra visszamenőleg meg tudtam nézni a kutyák fotóit.
2013. júl. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Persze, nyugodtan kérdezősködj. Ha ezt zokon veszik és elutasítják megmutatni pl a szülőket, akkor ott már baj lehet a dologban. (persze ha a kan nem ott lakik akkor vele nem tudsz találkozni, de a nevét elmondják, az a lapján meg lehet keresni)

Mit nevezünk irreálisan magas összegnek? A roti már elég régóta ismert és Magyarországn is tenyésztett fajta, így nem hinném hogy közel negyed milliót elkérnének érte, mint egy ausztrál juhászkutyáért.

2013. júl. 25. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mindenfelé olvasok mindenféle adatot, meg hogy ilyen meg olyan vérvonal, stb.

Én kb. 150-200 ezerre gondoltam max, de akkor nagyon szép és egészséges legyen.

Sok évet vártam és gyűjtöttem, hogy ne egy 20 ezres hirdetésre reagáljak.

Nem gondoltam semmiféle extrára, hogy pl. apuka kutyát Kanadából hozták fedeztetésre, viszont azt sem szeretném, hogy azok a (fogalmam sincs mi a kifejezés erre) "csúnyább" rotik egyike kerüljön hozzám, talán beltenyészet vagy nem tudom mi az oka, de a neten nézegetve, szó szerint ég és föld van egyik és másik kutya között kinézetre, aztán ki tudja, hogy tulajdonságra is.

2013. júl. 25. 19:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy hobbira eladva (nem kiállítási minőségű, ivartalanítási szerződéssel) 150-nél többe kerülnének.
2013. júl. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi 100-ért vettük az ország szerintem legjobb kenneljéből. De fajtatiszta egyébként...


Igen, jó minőségű táppal etet, a kutyái nagyon kemények, a rendes rotikat tenyészti, nem a malacorrúakat, a kutyái élesben is megállják a helyüket, nem volt irreálisan magas az összeg, szűrések rendben voltak/vannak.

2013. júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Imola Ágnes ***** válasza:
500-1000 Euro kozott. A tenyésztő minden információt szivesen elmond, tanácsokat ad, sőt, ahonnan a mi rotink van ha sürgősen el kell utaznunk 1-2 napra, és nincs lehetőség magunkkal vinni a kutyát, be is fogadja:) Ezen kívül bármikor felhívhatod, ha gond vana kutyával, mindíg szívesen segít...És eljön látogatni is, vagy ha valahol bemutatózunk vele, eljön, és büszkén figyeli a fiát, mert úgy tekint rá:) Szerencsére nekünk baráti viszony alakult ki a tenyésztővel.
2013. júl. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!