Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örző védőre szeretnénk menni...

Örző védőre szeretnénk menni előtte kell alap engedelmességi tanfolyam?

Figyelt kérdés
2013. júl. 25. 21:40
1 2
 1/11 Hovarju ***** válasza:
57%
Igen. Csak engedelmes, szófogadó kutyával lehet menni.
2013. júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
OK
2013. júl. 25. 21:55
 3/11 zsuzsabazsa ***** válasza:
56%
Általában együtt van a kettő. Az őrző védő munka előtti órában a fegyelmező munka van.
2013. júl. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Persze mindez a tükrös iskoláknál él.
2013. júl. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Sajnos nem minden "segéd" kéri az alap engedelmest, de ilyenhez én nem is mennék, mert semmi mást nem csinál, csak vadítja a kutyát. A normális segédek kérik az alap engedelmest, tükör suliban meg feltétele is az őv-nek.
2013. júl. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ma 22:54

Halvány elképzelésed sincs az öv-ről, ha csak az engedelmeshez kötöd és a "vadításhoz".

2013. júl. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne. A mi kutyánk tudja az ül, marad, fekszik, igazodj, láb melletti séta parancsait. A maradot 5 percig gyakoroljuk, az már megy neki. Egyedül a behívás az ami silány még, úgyhogy azon vagyunk. Illetve az ereszd-et tanítása folyamatban van. Már az is egész jól megy. (Nyal még kettőt a gumi abroncson mielőtt ott hagyná :D)

Nem tudom milyen feltételekkel lenne érdemes belevágni egy ilyen ÖV-be.

2013. júl. 26. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Imola Ágnes ***** válasza:
Az alapengedelmesség elengedhetetlen. Sajnos van olyan, aki anélkül válalja, és egy nem kontrolálható kutyának tanítja meg a támadást. Amúgy az alapengedelmesség és a szocializáció szerintem minden kutyának kötelező kellene legyen, persze ez csak utópia. Örző-védőnek is elengedhetetlen az alapengedelmesség, és a jó szocializáció, mint minden munkakutyának, ahhoz, hogy megfelelően tudja végezni a dolgát.
2013. júl. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi igen a behívással gondok vannak nem fogad szót és az ereszd szót sem tudja:(
2013. júl. 26. 08:49
 10/11 zsuzsabazsa ***** válasza:

Más dolog egy labdát vagy valamilyen játékot eleresztetni a kutyával és egészen más egy védőkart.

Azt majd az őrzővédőn megtanulja az eresztést.

Az őrzővédőn dühből és haragból fog a kutya /már amelyik fog/. Ez nem olyan, hogy add ide a labdát.

2013. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!