Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 éves németjuhász hogy lehet...

7 éves németjuhász hogy lehet normálisan megtanitani sétálni?

Figyelt kérdés
7 éves a németjuhászom és eddig akármivel próbálkoztam semmi nem hatott.. egyszerüen nem tud normálisan sétálni. az utcánkban van egy kiskutya akit nem nagyon bír már 20 méterrőlsprintelne odafelé olyankor elszaladunk a kiskutya mellett mert másképpen nem bírok vele. a városba kicsit lasabban megy de akkor is gyors sétába kell nekem mennem hámmal viszem mindig. jutalomfalat sem hatott.. segítsetek. :/ előre köszönöm!
2013. júl. 25. 23:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha huz akkor fordulj meg es menjetek a masik iranyba, ha megint huz akkor megyint forduljatok meg. Igy rajon, hogy a kiskutyushoz is csak akkor jut oda, ha szepen setal..es ha huz csak messzebb kerul a celjatol. Az enyem igy 5perc alatt megertette:)
2013. júl. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az hogy még meg is futtatod csak ott, még jobban felizgatja.

Meg kéne állni ott nem messze, és tiltani.

Irányítanod kéne azt a kutyát, hogy tudja te vezeted őt és nem fordítva. Ha nem zavarja az ott lakókat addig gyakorold vele a tiltást amíg csak lehet, hagyjad hogy megnézze, aztán ha nem hagyja abba tiltsd le.

2013. júl. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
volt már hogy megálltunk tiltottam és megpróbáltam szépen elvinni nem nagyon ment.. borít olyankor felfele csak hogy jusson el a kiskutyához..mikor elviszem már nem is érdekli az a kutya viszont az utcán multkor sétáltatott egy nő egy labradort és el volt engedve egyből nekitámadt az enyémnek lefogtam csak morgott úgy nem bántotta nem engedtem de olyankor nagyon meghülyül akár mennyire türelmes vagyok hozzá nem sikerül..:/
2013. júl. 26. 00:10
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem is németjuhászom van.9 éves.Nem késtél el ezzel egy kicsit?Dehogynem.....Próbáld meg az 50 éves gyermekedet megtanítani vagyis megváltoztatni.....esélytelen!
2013. júl. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Imola Ágnes ***** válasza:
Hámmal sétálsz? Elszaladsz a kutya mellett? Ez mind ingerli.... rakj rá nyakörvet, nézz utánna a sétáltatás alapszabályainak, mikor kicsit megszokta a nyakörvet, és te is átlátod, akkor válts folytósra, és légy mindíg nyugodt...mindíg felidegesít, ha amúgy húzós kutyákra hámot raknak, és látom h a szerencsétlen gazdi kínlódik, a kutya kínlódik....olvass, nézz videót, és válts nyakörvre.
2013. júl. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Utolsó előttinek üzenem: nem értesz a kutyákhoz, akkor inkább ne írj semmit. Olyan nincs hogy késő. A kutyák a jelenben élnek és bármikor képesek a változásra ha egy megfelelő, hozzá értő személy foglalkozik velük. Hogy honnan tudom? Onnan hogy én a 10 éves kutyámat neveltem úgy meg, hogy póráz nélkül lehetett vinni pár hónap múlva láb mellett sétálni.
2013. júl. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nyugi, nem kestel el! Nehezebb dolgod lesz, de sosem keso:) esetleg egy kutyasuliba nem tudnad elvinni? Vannak olyanok ahol alkalmankent kell fizetni...lehet, hogy eleg lenne egy par alkalom is, hogy kicsit korrigalni tudjatok rajta, utana folytathatod otthon!
2013. júl. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

4es akkor te nem ismered a kutyákat, egyébként nem emberek ne vonj párhuzamot.

Meglehet nevelni, neked arra kell odafigyelned hogy ne zökkentsen ki a határozottságodból.

Amikor így engedsz a kutya agressziójának ami valószínűleg félelemből ered, az felpörgeti, pláne ha még direkt el is futsz a stressz forrás elől, ezzel olajat öntesz a tűzre.

Neked olyankor keményen és határozottan be kell állnod a stresszforrás elé, ne hagyd hogy nézze a kiskutyát, és le kell tiltanod, tudatnod kell vele hogy te irányítod a helyzetet és nem ő. Ha lenyugodott egy kicsit hagyd hogy oda nézzen, ha nem viselkedik jól megint tiltod.

A kutya azért stresszel mert te nem vagy elég határozott ahhoz, hogy ő biztonságban érezze magát, ezért cselekszik helyetted, valószínűleg domináns is lehet a kutya, ami nehezíti az esetet, de attól még ugyanúgy megoldható.

Tanuld meg kezelni és irányítani a helyzetet, a kutyát, és akkor megoldódik.

Nekem is a kutyám anno mindig beindult egy bizonyos másikra, nem is értettem hogy miért, nagyjából sikerült már róla leszoktatni, legalább is messze nem csinálja azt mint az elején.

2013. júl. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De okosak vagytok ti!Nem ma kezdtem a kutyázást....hanem kb 15 éve.De valójában tök mindegy mikor....A lényeg,hogy Ti nagyon okosak vagytok :DDDDDD így tovább :DDD igazi szakértők!Hajrá!:DDD
2013. júl. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

töbször próbáltam már már régóta hogy normálisan mennyen nem most kezdtem el..:)

eddig nyyakörvel mentünk féléve váltottam hámra de én úgyvettem észre hogy közelebb tudom hozni magamhoz mármint jobban visszatudom tartani mert a nyakörvel csinált olyat h inkább vergődött csak mehessen.. mást mindent tud tehát fekszik ül pacsi stb ezeket tudja csak éppen sétálni nem de megpróbálom azokkal a módszerekel amit leírtatok. köszönöm :)

kutya iskola nincs sajnosmár a közelben.:/

2013. júl. 27. 12:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!