Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivartalanítási műtét...

Az ivartalanítási műtét nagyon fáj a kutyusoknak? Veszélyesnek számít ez a műtét?

Figyelt kérdés
szuka kutyus azt mondta hogy még első tüzelés előtt ivartalanítsuk mert így nem változik meg a viselkedése és nem borul fel a hormonháztartása
2013. júl. 26. 09:52
 1/5 Imola Ágnes ***** válasza:
A műtét alatt semmit nem érez, utánna pedig olyan fájdalomcsillapítót kap, hogy semmit nem vesz észre. 10 nap alatt a kutya ismét a régi. A gazdát viseli meg inkább, a legtöbb gazdi stresszel. A vágásnak nyoma sem marad, a kutya észre sem veszi, max kicsit nyalogatja. A kicsit nehezebb periódus az az 1-2 óra amíg magához tér, de ez is inkább a gazdit stresszeli:) Orvosilag egy rutineljárás, nyugodtan vidd el, nem lesz gond:)
2013. júl. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Minimális kockázata van, ha jó az orvos.

A műtét altatásban zajlik, fájdalommentes, alapesetben egy pici, pár centis sebet ejtenek csak a kutya hasán. Amikor ébred az altatásból, támolyoghat, bepisilhet, ez eltarthat egy darabig, ekkor vigyázni kell rá. Természetesen valamennyire fáj a seb (mint minden seb), de többnyire erre adnak fájdalomcsillapítót, és nem is vészes.

Inkább arra kell ügyelni, hogy a kutya ne rohangáljon, ne ugráljon, mert felszakadhatnak a varratok. A kutyák fájdalomküszöbe elég magas, szóval a Te dolgod megakadályozni, nehogy kárt tegyen magában. Erre van a gallér is, hogy ne nyalogassa a sebet.

A sebet napi párszor bekenheted Betadinnal, gyorsabban gyógyul. 10 nap múlva varratszedés.

Szerintem mindenképp érdemes kiivartalanítani, sokkal könnyebb az ivartalan kutyákkal. És egy csomó betegséget is megelőz.

2013. júl. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 zsuzsabazsa ***** válasza:
Maga műtét nem fáj, mert altatva van, de a lábadozás alatt sok kutyának fáj, de jobban tűrik. Azért belsőleg csak meg lett bolygatva.
2013. júl. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mint minden műtétnek, ennek is van kockázata, de minimális.


Nagyon helyes döntés, hogy még a tüzelés előtt ivartalaníttatni akarod.


Az kutyám csak az első napot viselte nagyon rosszul. Felébredés után egész nap visított, nyüszögött meg hányt. De ezek csak a gyógyszerek mellékhatásai voltak.

Másnap még mindig nem volt önmaga, betoji volt, mindentől megijedt, még kicsit kába lehetett. De hamar önmagára talált ismét.


És az igaz, hogy engem viselt meg jobban a dolog. Én egész nap sírtam, nehezen viseltem, hogy szenved. De hála égnek nem volt semmi gubanc/probléma.

2013. júl. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A műtétet altatásban végzik,tehát azalatt biztosan nem érez semmit,később,a lábadozás során pedig az első pár napban ajánlatos neki fájdalomcsillapítót adni.Ahogy tapasztaltam minden kutyánknál és cicánknál,a műtét után közvetlenül,aznap még fekszenek,pihennek,de másnap már rohantak ugatni a postást,az embereket,sőt,még a kajáért is úgy ugráltak,mintha nem előző nap műtötték volna...Ilyenkor neked kell majd nagyon odafigyelni,hogy ne erőltesd meg,nem kell vele ész nélkül játszani meg ugrálni,séta is a műtét utáni napokban csak egészségügyi legyen.Én varratszedésig izgultam,nehogy bevérezzen,így azokon a napokon tényleg csak a kertben sétálgattak,nem nagyon engedtem még az ugatnivaló"után rohanni se,nehogy baj legyen,de hála Istennek nagyon hamar felépülnek belőle.Nagy százalékban teljesen veszélytelen a műtét,bár a jó orvos sokat számít.Persze,itt is felléphet probléma,mint bármilyen másfajta műtét során,de jó dokiválasztással ennek az esélye jóformán a nullára csökkenthető.(Nem árt,ha nem egy mezei,,csak a haszonállathoz értek"orvos végzi,mert ilyennel is találkoztam már...Akinek a kutya,macska élete semmi,ha van egy kis baja,el kell altatni,ő csak lovat meg tehenet lát el rendesen...)Természetes,hogy izgulsz,de hidd el,minden rendben lesz,a statisztikák szerint is...:)
2013. júl. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!