Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ajánlanátok az alábbi...

Mit ajánlanátok az alábbi séta/húzás dologra?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves ivartalanított szuka kutyám.

Már 6 hetesen nálunk volt, Illatosról hoztuk. Az első percektől kezdve következetesek voltunk vele. Pl. a mai napig akár a földön hagyhatom a rántott húst, nem nyúl hozzá. Nem jön be a konyhába, max. ahogy lefekszik, a küszöbön átnyúlik a feje. Ugyanez van a fürdőnél, hálónál. Annyi "luxus" van neki megengedve, hogy a nappaliban feljöhet a kanapéra.

Jártunk kutyasuliba, 92%-ot teljesítettünk. A pórázos és a póráz nélküli séta is szuper volt mindig. Remek volt minden, amíg el nem költöztünk panelból kertesházba. Ennek már 6 hónapja.

Nem volt lehetőségünk válogatni, muszáj volt ideköltözni, de nem mértük fel jól a terepet.

Amolyan félvidéken lakunk. Szinte minden háznál van 2-3 kutya, akik csak dísznek vannak és eléggé neveletlenek, amolyan antiszociálisak. Napi szinten minden egyes alkalommal amikor megyünk a kutyával, vagy akár nélküle majd szétszedik a kerítést, hörögnek, vicsorítanak... sok háznál a bent lévő kutyák annyira felpörögnek, hogy egymásnak esnek. Megmondom az igazat, én is a betojás határán vagyok, mert csak azt lesem, ha kiugrik a kutya, akkor mivel tudok védekezni. A kerítések meg nem éppen a legmasszívabbak. És piszkosul sok errefele a kóbor/önsétáltató kutya.

Az én kutyám meg eléggé félőssé vált. Van egy nyugisabb hely, ahova szoktunk sétálni menni, de az is vagy 2 km oda és 2 km vissza. A 2 km séta abból áll, hogy másfél km-t biztosan végig húz erre-arra, mert csóri menekülne.

Visszamentem a kutyasuliba rákérdezni a dolgokra, hogy mégis mit kéne csinálnom. Megfogadtam a tanácsaikat, de nem mentem semmire sem.

Próbáltam már sok mindent, pozitív megerősítés, varázspalack, ha húz, akkor megállok....stb. Ezeket nem csak 1-1 alkalommal, hanem hosszabb távon csináltam. Nem jön be semmi.

A gondom az, hogy amúgy tök szépen sétálunk normális helyeken, de ez a másfél km rémálom. Pláne így, hogy hatalmas izületi gyulladásaim vannak és nagyon fájdalmasak a séták. Nehéz megtartani a majdnem 30 kilóját. A sétáink kb. így néznek ki a kritikus területen: 3 lépés után megállok, kutya leül-póráz lazul, 4-5 lépés, majd megállok, kutyám vinnyog húz-húz, leül... 4-5 lépés, kutya húz, vinnyog körbe, körbe rohangál, 6-szor rámtekeri a pórázt...


Nem tudom, hogy mit csináljak. Adjatok ötleteket! Én már arra is gondoltam, hogy beszerzek vmi hámot vagy fojtót, de nem tudom, hogy az jó lenne-e.


2013. júl. 26. 10:45
 1/5 Imola Ágnes ***** válasza:
78%
Először is gratulálok az eddigi sikerekhez, öröm ilyek kutyatartót hallani. Őgy látom, hogy a kutya a te stresszhatásod alá kerül, azért stresszes, mert te is az vagy... próbálj eleinte rövidebbeket sétálni, biztonságosabb helyen, ahol te is 100%ig nyugodt és relaxált vagy...szerintem akkor nem lesz gond..
2013. júl. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ettől a varázspalack kifejezéstől konkrétan a hányás kerülget... :D


Azért ideges a kutya, mert te is az vagy, ennyire egyszerű. Fogj a kezedbe egy szép nagy botot, amivel tarkón tudsz vágni egy bármilyen kiugró kutyát, vagy paprikaspray-t, ha békésebb típus vagy, és amint te megnyugszol, a kutyád is meg fog. Ő ugyanis csak annyit érez, hogy gazdi ideges, gazdi készül valamire, harci helyzet van, és ennek megfelelően reagál is. Amint megszűnteted magadban a harckészültséget, és azt sugárzod, hogy bármi történjék, majd te azt lerendezed, a kutya is meg fog nyugodni.

2013. júl. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Valletta ***** válasza:
Mennyit jártok kutyatársaságba? Szerintem itt nem a húzás a probléma, hanem az, hogy a kutyád ennyire nyugtalan, ha ugatnak körülötte. Felénk is koncertet adnak ha kutyás sétáltatok, de az a pártíz kutya, ami eddig nálam volt, max. megugrott tőlük egyszer-egyszer, de nem estek pánikba. Én is azt javaslom, hogy szedd össze magad, ne félj és töltsetek el minél több időt ugató kutyák között, ne a lehető leghamarabb próbáljatok meg végigrohanni az adott területen, mert ha te így vagy ezzel, a kutya is így lesz, ezért húz. Meg kellene tanulnotok figyelmen kívül hagyni őket, neked is és a kutyádnak is.
2013. júl. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Itt minden :www.dreamer.lapunk.hu/
2013. júl. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A lényeget lehagytam.

....Az én kutyám meg eléggé félőssé vált. Az egyik kerítés mögül vhogy kijutott 2 kutya, nem az öleb kategória, mert azt simán arrébb teszem a lábammal. Őrjöngtek, ugattak, vicsorítottak meg minden. Még jóval kisebb súlyban volt a kutyám, így könnyű volt a pórázzal mögém húzni, de én is megijedtem rendesen. Én aztán üvöltöttem, sikítottam. De sehol nem volt senki. A mázlink az volt, hogy épp jött egy autós és dudált rendesen és megkergette a kutyákat iszonyat módon. Én úgy megijedtem, remegett kezem-lábam. Egész délután sírtam-bőgtem.

Beletelt vagy másfél hónapba, mire kíséret nélkül kimertem menni egyedül.


Amúgy járunk kutyatársaságba. Sajnos csak 1 héten egyszer van rá lehetőség, hogy odabuszozzunk.

2013. júl. 26. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!